Jump to content
Sign in to follow this  
GTwice

TP-Link TD-8840 + Ovislink Wl-1600GL - PPPoE problem (nie łączy)

Recommended Posts

Kupiłem dzisiaj Ovisa, wgrałem tomato i chciałem połączyć z netem a tu... kupa. W stanie połączenia jest cały czas "connecting", ip. 0.0.0.0 i ogólnie kicha. Diodka od WAN na Ovisie miga, diodka na TP-Linku też. TP-Link w trybie bridge - na pewno działa, bo w tej chwili idzie ta sama konfiguracja na D-Link DIR-300, tyle że go muszę oddać i stąd zmiana na Ovisa.

W Ovislinku po wgraniu Tomato (wer. oryginalna 1.28ND, jak również jakaś modyfikowana i spolszczana, polecana na necie) wyczyszczony został NVRAM, a potem zmieniam tylko tryb działania na PPPoE, login i hasło do neostrady i powinno chodzić, prawda? Czy jest coś o czym jeszcze zapomniałem? Jakiś kruczek, maleńka opcja o dużym znaczeniu? Ktoś działa w takiej konfiguracji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokaż screena zakładki Connection Type, z rozwiniętą zakładką Encapsulation Mode z TP-Linka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, dziwna sprawa - dzisiaj spróbowałem podłączyć z nadzieją że coś zauważę i... załapał - pokazał się status Connected, pobrał sobie godzinę z internetu, pokazał IP, itd. Niestety - na kompie dalej nie działa. Puściłem pinga - adres www został rozkodowany do ip, lecz cały czas "Przekroczono limit czasu żądania" (zmieniłem firmware na Ovisie na 1.25 RAF dostosowany podobno specjalnie do tego modelu, ale to chyba nie powinno robić różnicy). Za sugestią Wreq'a spróbowałem zmienić enkapsulację na TP-Linku z LLC na VC/MUX - bez zmian, za to D-Link nie potrafił się połączyć i musiałem wrócić.

 

Jeszcze jedna sprawa - zauważyłem że TP-Link w konfiguracji wyświetla MTU 1500 i nie da się tego nigdzie zmienić, zaś zarówno DIR-300 jak i Ovis domyślnie ustawiają 1492 - czy to może mieć jakieś znaczenie? Zaznaczam że DIR-300 działa nawet w tej chwili z takimi parametrami bo przez niego piszę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.