Skocz do zawartości
Plebs

Płyty główne pod Athlona 1700+...

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na tych płytach można wyciągnąć z Athlona 1700+ gdzieś tak 3000+ przy dobrych pamięciach (conajmniej DDR 333Mhz):

 

 

1.Abit AT7-MAX2 (KT400)

2.Abit NF7-S (nForce2)

3.Asus A7N8X Deluxe (nForce2)

4.MSI K7N2G-ILSR (nForce2)

5.Soltek SL-75FRN2-RL (nForce2)

 

 

A jakie płyty byście polecili do podkręcenia Athlona 1700+ do 3000+~3400+ ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm to czy wykrecisz na tyle procka zalezy w jakims stopniu od plyty ale w wiekszym stopniu od procka a do podkrecania ja bym wziol Abit NF7-S :P :P

 

POZDR :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście coś o tej płycie => Asus A7N8X Deluxe (nVidia nForce2 SPP)

na niej to se nie pokrecisz

co do twojego drugiego pytania to NF7-S ma wieksze mozliwosci (m.in.SATA 5ciobitowy mnoznik) niz 8RDA+ choc ta druga tez jest bardzo wporzadku :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście coś o tej płycie => Asus A7N8X Deluxe (nVidia nForce2 SPP)

na niej to se nie pokrecisz

co do twojego drugiego pytania to NF7-S ma wieksze mozliwosci (m.in.SATA 5ciobitowy mnoznik) niz 8RDA+ choc ta druga tez jest bardzo wporzadku :!:

Jak to na ASUSIKU tez sie dobrze kreci nie tak jak na abicie ale nie jest tragicznie bez problemu fsb na 200mhz na nowym biosiku na rev.1.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście coś o tej płycie => Asus A7N8X Deluxe (nVidia nForce2 SPP)

na niej to se nie pokrecisz

co do twojego drugiego pytania to NF7-S ma wieksze mozliwosci (m.in.SATA 5ciobitowy mnoznik) niz 8RDA+ choc ta druga tez jest bardzo wporzadku :!:

Jak to na ASUSIKU tez sie dobrze kreci nie tak jak na abicie ale nie jest tragicznie bez problemu fsb na 200mhz na nowym biosiku na rev.1.4.

Zgadzam się, u mnie na rev 1.04 mam 11,5 x 195 (wyżej chyba pamięci się sypią na 2-2-2-4) i od paru miechów nie wiem co to zwis czy inny bluskrin. Hmm, dlaczego wszyscy nie lubią Asusa, nie mam nic do Epoxa czy Abita, tego drugiego miałem dwie mobo i spoko, ale Asus jest debeściak, teraz czekam tylko na rev. ze zintegrowanym kontrolerem SATA.

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem trochę o EPOX 8RDA3+.............i muszę powiedzieć że zaczynam zastanawiać czy ten EPOX nie będzie lepszy niż Abit NF7-S ??? A jak wy sądzicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem trochę o EPOX 8RDA3+.............i muszę powiedzieć że zaczynam zastanawiać czy ten EPOX nie będzie lepszy niż Abit NF7-S ??? A jak wy sądzicie ??

nie jest lepszy niestety, a jego bolem jest dzwiek Cmedia :evil: strasznie szajsowaty no i nie ma obslugi 5ciobitowego mnoznika :evil: poki co Abit rulez pod wzgledem o/c i mozliwosci i ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście coś o tej płycie => Asus A7N8X Deluxe (nVidia nForce2 SPP)

na niej to se nie pokrecisz

co do twojego drugiego pytania to NF7-S ma wieksze mozliwosci (m.in.SATA 5ciobitowy mnoznik) niz 8RDA+ choc ta druga tez jest bardzo wporzadku :!:

Jak to na ASUSIKU tez sie dobrze kreci nie tak jak na abicie ale nie jest tragicznie bez problemu fsb na 200mhz na nowym biosiku na rev.1.4.

Zgadzam się, u mnie na rev 1.04 mam 11,5 x 195 (wyżej chyba pamięci się sypią na 2-2-2-4) i od paru miechów nie wiem co to zwis czy inny bluskrin. Hmm, dlaczego wszyscy nie lubią Asusa, nie mam nic do Epoxa czy Abita, tego drugiego miałem dwie mobo i spoko, ale Asus jest debeściak, teraz czekam tylko na rev. ze zintegrowanym kontrolerem SATA.

 

IVO

asus nie jest do extreme o/c przede wszystkim ogranicza go vcore (1.85v maxx :evil:) nie tez wiem jak tam z agp 8x czy juz naprawili bledy :? poza tym brak obslugi 5ciobitowego mnoznika co umozliwia tylko zmiane mnoznika do 12.5x (chyba ze proc ma defaultowo unlock wyzej) brakuje rowniez vdd voltage no i chyba przede wszystkim lepiej kupic lepsza mobo (nie ma co ukrywac) albo nawet jesli to tak samo dobra za tansze pieniadze:

abit nf7-s rev 2.0 560 pln

asus a7n8x deluxe 620 pln

dla mnie wybor jest prosty :) :twisted:

pozdrav

Lagier

 

p.s. asus jest spox ale prawda jest taka ze to juz nie sa te plyty co kiedys :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie be zobrazy ale opinie z [gluteus maximus] wysrane... lecice na ogolnej opini NF7S jest bardzo dobra przewaga nad 8RDA+ to tylko 5cio bitowy mnoznik imo wiecej mhz wycisnolbys z 8RDA+ ze wzgeldu na to ze posiada ona duzo pojemniejsze kondensatory wiec system zasilania nie bedzie sie tak przegrzewal i proc powinien pojsc wyzej... ale to juz mowie o hardcorowym kreceniu... na AC i <1.85V nie powinno byc zadnych roznic... Soltek ma Vcore do 1.85V wiec jak ci tyle styka to wziolbym soltka tyle ze nie ma SS :( ale za to FSB 230mhz leci i jest duzo tanszy od abita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie be zobrazy ale opinie z <font color="#FF0000">[ciach!]</font> wysrane... lecice na ogolnej opini NF7S jest bardzo dobra przewaga nad 8RDA+ to tylko 5cio bitowy mnoznik imo wiecej mhz wycisnolbys z 8RDA+ ze wzgeldu na to ze posiada ona duzo pojemniejsze kondensatory wiec system zasilania nie bedzie sie tak przegrzewal i proc powinien pojsc wyzej... ale to juz mowie o hardcorowym kreceniu... na AC i <1.85V nie powinno byc zadnych roznic... Soltek ma Vcore do 1.85V wiec jak ci tyle styka to wziolbym soltka tyle ze nie ma SS :( ale za to FSB 230mhz leci i jest duzo tanszy od abita.

nierozumiem cie :? przeciez pisze ze pod wzgledem mozliwosci i ceny/jakosci najlepszy jest abit nie ma co ukrywac. Epox 8rda+ jest wporzadku ten na mostkach c1 jest nawet bardzo w porzadku 230 mhz fsb osiaga spoko tyle ze nie ma 5cio bitowego mnoznika, sata jak i regulacji napiecia vdd co juz ogranicza jego mozliwosci, mowisz ze wiecej wyciagnalbym na 8rda+ guzik prawda pojedyncze egzemplarze (procz tych c1) wyprzedzaja nf7-s juz mi sie nie raz potwierdzilo praktycznie na kazdym (a napewno na wiekszosci) abicie osigasz 230 mhz fsb bez zadnych problemow a na epoxach juz trza sie motac z chlodzeniem sb i nb duzo plyt padlo ze wzgledu na przesadzone fsb (kondenstaorki wlasnie niezle sie grzeja :!:) wiec nie wiem czy twoje stwierdzenie "jak narazie be zobrazy ale opinie z <font color="#FF0000">[ciach!]</font> wysrane... lecice na ogolnej opini NF7S jest bardzo dobra" jest na miejscu :? (ale chyba wiem skad ta milosc do epoxa ;) :lol:) a jesli chodzi o solteka to nie wzialbym go wlasnie m.in. ze wzgledu na brak ss podobnie jak 8rda3+ ktory rowniez ma niezle mozliwosci o/c jak i niezly wypas (chyba do tej pory the best)

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile to jest na Mhz 3000+ ? , 2600xp+ ma jakies 2100Mhz

O ile dobrze pamietam 2400MHz :twisted:

narazie max wycislem na vcore 1,75 12,5x191

12 x 200 Vcore 1,725 , AGP 1,6V Vmem 2,77 i rock stable :twisted: z palcem w d....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wy tak szlejecie z tym 5-bitowym mnożnikiem :?

Zastanawiam sie ilu z was wycislo wiecej niz mozna na maxa z Epoxa czyli 12,5x200 (u mnie 12,5x215) czyli 2500mhz i pracuje na takim ustawieniu stabilnie?

Plebs jesli chcesz wyciskac wiecej niz 220fsb albo powyzej 2500mhz to bierz Abita :-)

Acha! 8RDA3+ na 5 bitowy mnożnik!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wy tak szlejecie z tym 5-bitowym mnożnikiem :?

Zastanawiam sie ilu z was wycislo wiecej niz mozna na maxa z Epoxa czyli 12,5x200 (u mnie 12,5x215) czyli 2500mhz i pracuje na takim ustawieniu stabilnie?

Plebs jesli chcesz wyciskac wiecej niz 220fsb albo powyzej 2500mhz to bierz Abita :-)

Acha! 8RDA3+ na 5 bitowy mnożnik!!!!

tez tak myslalem ale jeden czy dwoch z uzytkownikow (nawet na tym forum) chcialo ustawic powyzej 12.5 i co K.U.P.A :evil: a jesli chodzi o 5ciobitowy mnoznik to jeszcze raz powtarzam chodzi tylko o mozliwosci jakie oferuje dana plyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nr 2 do o/c, a 1-rwsza to ma duże wyposażenie, ale chyba nie pokręcisz aż tak na niej, a Asus to ma dużą wydajność, wyposażenie, a do o/c bardzo dobra.

 

PS: Oczywiście Abit jest rewelacyjny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile to jest na Mhz 3000+ ? , 2600xp+ ma jakies 2100Mhz

O ile dobrze pamietam 2400MHz :twisted:

narazie max wycislem na vcore 1,75 12,5x191

12 x 200 Vcore 1,725 , AGP 1,6V Vmem 2,77 i rock stable :twisted: z palcem w d....

z jedna pamiatka wiecej by bylo , epox nie lubi moich pamiatek a reczej 2x512 taki juz jego urok

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=292...=kingston+2x512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...