Skocz do zawartości
White_Lies

Dysk zewnętrzny jako wewnętrzny

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Mam problem gdyż na jakiś czas jestem zmuszony mój dysk zewnętrzny przerobić na wewnętrzny z racji tego że obudowa się spierniczyła. miniUSB się wyrwało po upadku(ach te kobiety...). Zrobiłem stelaż pod ten dysk 2,5* z szufladki która miała w środku mocowanie na 3,5" lecz monotowało się to w zatoczkę 5,25". Zapewne wiecie o co chodzi:D Trochę się powyginało, popieściło i się przykręciło. Podłączyłem dysk kablem SATA do płyty głównej a także zasilanie z zasilatora. I tu jest problem. Otóż nie wykrywa mi go w biosie ani w systemie (jeśli w biosie nie, to w systemie tym bardziej, proste). I co mi radzicie zrobić? Może jakąś zworkę do tego dysku? Albo jeszcze coś innego?

 

Dodam że próbowałem sam zlutować to gniazdo miniUSB i nawet się przylutowało. Podłączyłem ale zero reakcji. Myślę że nic tam się z nim nie stało. Aha, co do pytania o system, mam win7 Ultimate 32bit.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że użyłeś takiego przewodu.

Nie prościej kupić nową kieszeń? np 1 czy 2. Nabyłem w tym sklepie podobną o nazwie Delock do przerzucenia danych z uszkodzonego laptopa za 22zł. Działała bez zarzutów. Pewnie znajdziesz sklep gdzie odbierzesz osobiście (po uprzednim zakupie w sklepie internetowym) bez dodatkowych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prościej kupić nowa kieszeń, ale wiecie, był Welland za 85zł i chciałbym znów taką nabyć:D Bardzo mi się podobała a teraz kupa... Nie, nie użyłem takiego kabelka. użyłem normalnej wtyczki zasilającej z zasilacza na SATA i normalnego kabelka SATA do podłączenia do płyty głównej. Niestety dysk był w trakcie pracy... Przerzucałem film koleżance... Nie badałem czy wydaje jakieś odgłosy, ale dzisiaj zbadam po pracy czy coś tam się nie spieprzyło. Jeśli dysk będzie cały to nie będzie tragedii myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka zasilająca z zasilacza pasuje do dysku 2,5 cala? Nie mam pewności co do tego.

 

Pasuje, dysk 2,5" SATA podpinamy do stacjonarnego tak samo jak 3,5" SATA (identyczne gniazda oraz ich rozmieszczenie, stąd do stacji dokujących 3,5" można wstawić również dyski 2,5"). W przypadku dysków 2,5" ATA potrzebna była odpowiednia przejściówka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj tam zdjąłem panel przedni od obudowy, jakoś poszperałem za kabelki i ruszył ten dysk. ale gdy wyłaczyłem kompa żeby go w biosie odnaleźć to już nie zaskoczył. czyli kupa... i prawie 300zł poszło się wiecie co robić. motyla noga no!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...