Skocz do zawartości
itson

jaki router zamiast livebox

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jaki budżet masz do wykorzystania i co tak właściwie w Liveboxie najbardziej Cię drażni.

Najtańszym kosztem coś z używek:

- TP-Link TD-W8910G

- Linksys WAG54GS (jeśli nie przeszkadza Ci, że po utracie zasilania trzeba go włączyć guziorem)

- Linksys WAG200G (niezbyt dobry wybór jeśli masz słabą, zaszumioną linię telefoniczną)

 

Z nowych polecają:

- Netgear DGN1000 i DGN2000

- TP-Link TD-W8960N

ale tych osobiście nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Do wydania koło 200zł, a to co najbardziej mnie w liveboxie drażni do 10zł co miesiąc:/, wiele innych też ale jak by opłata bym to jakoś zniósł. Nie mam czasu o tym czytać, więc pójdę do sklepu i jak mają któryś z tych o których pisałeś to biorę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast liveboxa to może być cokolwiek innego, bo skrzynka od tp to porażka roku :). Jeśli autor jeszcze nie wybrał to polecam zdecydowanie z nowych routerów Netgear DGN2000, który umożliwia wiele niedostępnych funkcji (kryją się w innym sofcie), a ponadto ma dobry modem. DGN1000 to tylko do 2-3 kompów i w miarę stabilnej linii, bo niestety sprzętowo odstaje od 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem są ok, ale uwierz mi, że do większej ilości urządzeń lepiej wybrać DGN2000. Nie dość, że dostajemy możliwość zmiany oprogramowania to jeszcze pełen standard 300Mb/s. Szczegółów sprzętowych nie znam, bo nie są to routery pod tomato, czy dd_wrt, gdzie zazwyczaj mamy podane mhz i mb ramu :). W każdym razie do zwykłego domowego użytkowania zamiast liveboxa, DGN1000 też się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę dla ostrzeżenia - Netgear DGN1000 - syf okropny.

Rozłącza neta przy większej ilości torrentów i większym "wyssaniu" łącza (3 kompy podłączone pod ten ruter).

 

Także nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ustawień programu p2p. Torrenty przy dużej ilości połączeń potrafią zabić prawie każdy router i tu nie ma reguły, po prostu go zapychają. Ja miałem bardzo złe doświadczenia pod tym względem z Dlinkiem DI-524, ale to budżetowy crap. Co do neostradowych konstrukcji to DGN1000 może nie jest idealny, ale zazwyczaj przy typowym domowym użytkowaniu będzie ok. Dla bardziej wymagających jest DGN2000, który ma 32MB ramu (dwa razy więcej od DGN1000).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Muszę zmienić router, bo mój Linksys WAG54GS ciągle się zawiesza szczególnie gdy jest podłączone więcej niż 3-4 komputery, zależy mi na dobrym sygnale wi-fi, mam duży dom i dość grube ściany (dom parterowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Netgeara DGN2000, tak jak już pisałem działa w 802.11n, można zmienić oprogramowanie i ma dobry modem. Nie potrafię powiedzieć Ci jak będzie z zasięgiem, bo zależy on od wielu czynników i trzeba po prostu sprawdzić w praktyce, innej metody nie ma. Jeśli patrzysz na moc radia w routerach to odradzam nowe linksysy, które mają problemy z pokryciem większych mieszkań. Zasięg możesz zwiększyć przestawiając router lub dodając nowy AP, który podłączasz kablem z routerem i stawiasz w innym miejscu. Stosowanie wzmacniaczy sygnału wifi, czy wymiana anten w sprzęcie wieloantenowym mija się z celem i nie przynosi oczekiwanego rezultatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na allegro netgeary DGN2200 czyli pewnie jeszcze nowszy model. Co do pokrycia to jeżeli ma taki jak WAG54GS to już jest super. A nie będe mieć tego problemu, że jak podłącze wiele komputerów i odpale jakiś torrent, że router będzie się wieszać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netgear DGN2200 jest nowszym modelem ze złączem USB. Nie ma większych różnic między DGN2000 a DGN2200, ale na ten pierwszy wchodzi alternatywny soft. Z drugiej strony nowszy model będzie miał dłuższe wsparcie ze strony producenta. Router nie powinien się zawieszać przy p2p. W razie jakichkolwiek problemów należy zmniejszyć liczbę połączeń w programie p2p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Wczoraj sprzedawca w sklepie komputerowym zasugerował także, że mogę wziąć router bezprzowodowy DSL (jakiegoś tam EDIMAX-a mi proponował) i podłączyć już za moim linksysem i do niego podłączyć komputery i to powinno pomóc, ja jakoś tego nie widzę, a jak Ty sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Wczoraj sprzedawca w sklepie komputerowym zasugerował także, że mogę wziąć router bezprzowodowy DSL (jakiegoś tam EDIMAX-a mi proponował) i podłączyć już za moim linksysem i do niego podłączyć komputery i to powinno pomóc, ja jakoś tego nie widzę, a jak Ty sądzisz?

 

Ja sądzę, że jest to średnie rozwiązanie-owszem można tak podłączyć i będzie działało, tylko masz wtedy starszy router jako ten podstawowy. Osobiście zmieniłbym sprzęt a nie dokładał kolejne routery. A Edimaxa nie bierz, bo później będą same problemy.

Nowy routera zamiast starego to 300 Mbit vs 54 Mbit, więc znacznie większa szybkość. Pamiętaj, że do routera ze standardem N, potrzebujesz też karty sieciowej z N-ką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuszczę sobie w takim razie dokładanie kolejnego routera, bo szczerze to N-ka by mi się przydała. Zastanawia mnie tylko cena tego netgeara DGN2200 bo to tylko ok 250zł, czyli dość tani, czy jego procesor i pamięć pozwoli mi rozwiązać moje problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, spoko da rade. Wyżej pisałeś o 3-4 komputerach, stąd moje nawiązanie do takiej liczby.

Sam wziąłbym dgn2000 jeśli masz tylu userów i np. monitorujesz sobie sieć albo chciałbyś rozszerzyć możliwość konfiguracji to wgrałbym soft od dgteam i szaafa graa.

Jak potrzebujesz port usb to nie ma innej możliwości jak dgn2200. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DGN2200 powinien dać sobie radę, jeśli będą problemy z torrentami/p2p to trzeba ograniczyć w używanym programie ilość wszystkich połączeń.

Ktoś tu pisał o dgteam do DGN2000. Do nowszego modelu też już jest soft od innych ludzi, ale póki co w fazie testowej.

Odpuszczę sobie w takim razie dokładanie kolejnego routera, bo szczerze to N-ka by mi się przydała. Zastanawia mnie tylko cena tego netgeara DGN2200 bo to tylko ok 250zł, czyli dość tani, czy jego procesor i pamięć pozwoli mi rozwiązać moje problemy?

 

Całkiem tani też nie jest, są routery do neo w granicach 100zł :). A jeśli chcesz drogi i wypasiony sprzęt to poczekaj na nowego DGND3700 z dwurdzeniowym prockiem, tu masz więcej info: http://www.netgear.com/home/products/wirelessrouters/high-performance/dgnd3700.aspx

Podejrzewam, że na początku ten router może kosztować nawet z 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DGND3700 ... jednak widzę nadal USB2 (trochę szkoda, na początku myślałem że USB3). Kolejna trochę głupia sprawa: gdzie są kontrolki pokazujące pracę poszczególnych Ethernetów? ;) (jednak czasem przydaje się ta "funkcja"). 128 MB RAM - OK Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać będzie, ale zależnie od Twojej linii. Jak masz słabsze parametry połączenia to dołóż do Netgeara DGN2000. Tak samo jeśli chcesz mieć neta na większej powierzchni, bo ten linksys ma słabe radio. Zwróć uwagę, że to tylko połowiczna n-ka.

 

DGND3700 ... jednak widzę nadal USB2 (trochę szkoda, na początku myślałem że USB3). Kolejna trochę głupia sprawa: gdzie są kontrolki pokazujące pracę poszczególnych Ethernetów? ;) (jednak czasem przydaje się ta "funkcja"). 128 MB RAM - OK

 

A w jakim routerze widziałeś USB3? Przecież wąskim gardłem odczytu i zapisu plików jest procek i ram, a nie USB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem DGN2200 i moje problemy prawdopodobnie zostały rozwiązane. Zdecydowanie polecam, przede wszystkim bardzo fajny soft po polsku, który ma bardzo duże możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy waszym zdaniem ruter z linku poniżej będzie dobry na zamianę livboxa w neo 6MB?

 

LINKSYS WAG120N-EE • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

pozdrawiam

 

Jako modem jest bardzo dobry (ofc brak możliwości regulacji snr czy też nawet sprawdzenia parametrów!), sam szukałem samego modemu na takim chipsecie. Jako router - dno, zasięg tragedia, możliwości konfiguracji również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam-radio ma słabe i tylko liteN. Jak możesz to dołóż do DGN2000, jak nie możesz to bierz DGN1000.

Kupiłem DGN2200 i moje problemy prawdopodobnie zostały rozwiązane. Zdecydowanie polecam, przede wszystkim bardzo fajny soft po polsku, który ma bardzo duże możliwości.

 

A jak się sprawdza przy działających naraz 7 kompach? Soft jest teraz po polsku w większości nowych Netgearów, a konfiguracja nigdy nie była trudna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...