Skocz do zawartości
majk3l

Gulftown @ 4,9GHz@SS i gtx 470 w sesji 3D.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to powiedział ryba " na powietrzu tyle robi", ale w obliczu tego tematu poniżej postanowiłem podzielić się wynikami. No i z hwbotem tez sie podzieliłem, bo nie mam jeszcze nawet 300pktów za hardware :-D

 

W sumie to mój drugi Gulf @ SS i stwierdziłem, że bez LN2 nie ma co szpącić na tym procu. W pełnym stresie temp wskakiwała mi nawet na + 40 stopni. Parownik dobrze spasowany, pasta niestety srebrna bo chwilowo innej nie miałem. Na parowniku maks -40 ale przez większość czasu -25 -30 :-/ Poprzednie SS trzymało mi proca idealnie przy -40 @5g. Także każdy z czynników ma po trochu coś do temperatury.Pasta, krzywa czapa, słabe ss? Tak mi sie wydaje. W każdym razie mróz pomógłby tu sporo.

 

Na początek dziękuję firmie WILK Eletronik Dołączona grafika

 

za udostępnienie świetnych pamięci GoodRAM

 

Dołączona grafika

jak świetnych - macie dowody poniżej

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

@ ULLISSES:

Trzeba było napisać, uzupełniłbym temat o stosowne obrazki :-P Bo ujednak widzę pewną subtelną różnicę między tematami

typu 'Jak podkręcić', 'Jak odblokować mnożnik', 'Do ilu podkręce' itp.

a tweakami. No ale ogólnie mój bład, sory.

 

EDIT: bardzo miło z twojej strony :-) Thanks!

Edytowane przez majk3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik aquamark coś słaby.

 

Zwiększałeś napięcie na karcie programem?

 

Co do tweaków to w 01 popróbuj takiej kolejności testów:

Dragothic Low

Lobby Low

Car Chase High

Dragothic High

Lobby High

Nature

Car Chase Low

 

Priorytetem też się pobaw.

 

Czekamy na kolejne wyniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównanka (wszystko na powietrzu i robione na szybko):

- koziro's 30626 marks 3Dmark 2006 run with GeForce GTX 470 @ 790/950MHz

- koziro's 22106 marks 3DMark Vantage - Performance run with GeForce GTX 470 @ 790/950MHz

 

Także, pociśnij to jeszcze wyżej :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co moge powiedziec :) kup pan kaskade!:D

 

chyba dewar :-D

 

No właśnie to mnie zastanawia. Ot choćby koziro ma nieco więcej punktów. Może właśnie jakoś zoptymalizowane ma coś?

 

Myślałem, że sam SSD cośtam podgoni nawet. Ale za dużo chyba mysle :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdę na malkontenta, ale podobny wynik w vantage to mam na i7 920 na marnych 4hgz i kręconym na def chłodzeniu unlocku gtx 465@gtx470 ;)

 

Troszkę więcej się spodziewałem - majkel pociskaj :-P

 

Ani twoja wina ani zasługa :wink:

W vantage niespecjalnie można coś tweakować. Jedyne co to jakiś custom OS który może dać trochę pkt więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdę na malkontenta, ale podobny wynik w vantage to mam na i7 920 na marnych 4hgz i kręconym na def chłodzeniu unlocku gtx 465@gtx470 ;)

 

Troszkę więcej się spodziewałem - majkel pociskaj :-P

 

No właśnie, więc ine wiem o co bangla.

Ale spoko, właśnie do mnie leci 465 więc może coś popróbuje jak jeszcze nie zabiorą memek.

 

@sheri - custom czyli jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednio okrojony w vLite. Możesz poszukać po necie gotowców, albo spróbować samemu vLite 1.2

Jeżeli dobrze pamiętam, to na i4memory mają całkiem dobre podforum poświęcone systemom do różnych benchów. I co ważne, jest dostępne nawet dla niezalogowanych :wink:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha - wiadomości z placu boju :-)

 

CPU-Z Validator 3.1

 

ciekawe czy ktoś uwierzy jak powiem, że miałęm i 5700 :-D Ale jakoś nie zdążyło się zwalidować :-P

 

jest pewna różnica między 5010 a 5700 :-D ale bez kitu znalazłem fajny sposób na validacje :-P

 

 

EDIT OMFG: no to jednak nie będe gołosłowny. To chyba jakiś WR :-D

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Uznają?

Edytowane przez majk3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to mnie zastanawia. Ot choćby koziro ma nieco więcej punktów. Może właśnie jakoś zoptymalizowane ma coś?

 

System świeży. Tylko stery + benchmarki. Do Vantage wyłączałem niepotrzebne procesy co dało kilka pkt więcej w testach CPU.

 

Do 3dm06 - XP (większy CPU Score niż na W7). System z małymi, podstawowymi optymalkami.

 

3dm03 - po znalezieniu najlepszych taktowań - restart kompa. Po uruchomieniu systemu ustawiasz takty i bez włączania innych, zbędnych aplikacji odpalasz 3dm03. Najlepszy wynik wychodzi. Praktycznie zawsze świeżo po odpaleniu systemu masz najlepszy score.

 

3dm05 - nie rozkminiałem zbytnio, ale kiedyś zmiana LOD sporo mi dawała.

 

Na czas wszystkich testów w panelu sterowania NVIDIA all na wysoką wydajność. Wygładzania sterowane przez aplikację, vsync off.

 

EDYTA: I jak tak patrzę na taktowania karty to bardzo słabo jak na SS... Przykładowo Vantage: u Ciebie 780/981@SS, a u mnie 790/950@air. Chyba musisz zrobić jakieś modyfikacje tej karty :-P

Edytowane przez koziro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha x28 na i920, bo padne :D . Pokaż coś takiego na x21 ;)

 

 

 

a mówili, że unlock to tylko na AMD ;-P

 

EDYTA: I jak tak patrzę na taktowania karty to bardzo słabo jak na SS... Przykładowo Vantage: u Ciebie 780/981@SS, a u mnie 790/950@air. Chyba musisz zrobić jakieś modyfikacje tej karty :-P

 

Szanowna EDYTO, SS tylko na procu. I tak SS go nie trzyma - za ciepły. Skraplacz zimny ale proc jak coś liczy to na plusie. grafa stock. BIOS nawet nie zmieniony więc vGPU @1,083v :-/ - wrzuece choćby BIOS 1,2v to i karciocha zrobi @ ~900. Tylko na tym egzemplarzu memki kuleją :-/ Edytowane przez majk3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie jest "gtx 470 @ SS", więc zmyliłeś mnie :-P

 

A co do podnoszenia napięcia - Fermii gorące, więc trzeba mu niezły nadmuch zorganizować :-P U mnie nic dodatkowego nie nawiewało...

Co do pamięci - radiatorki nic nie pomogą? A do tego zmiana vmem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mówili, że unlock to tylko na AMD ;-P

 

 

Szanowna EDYTO, SS tylko na procu. I tak SS go nie trzyma - za ciepły. Skraplacz zimny ale proc jak coś liczy to na plusie. grafa stock. BIOS nawet nie zmieniony więc vGPU @1,083v :-/ - wrzuece choćby BIOS 1,2v to i karciocha zrobi @ ~900. Tylko na tym egzemplarzu memki kuleją :-/

 

Zle zalozone i popracuj nad tym co Ci podali bo wyniki kulawe, albo ss takie z wiadomo czego.

 

XP = 06/05/03/01

Vista/Win 7 = Vantage

Aqua 3 = XP, Win 7 z zmiana nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie jest "gtx 470 @ SS", więc zmyliłeś mnie :-P

 

A co do podnoszenia napięcia - Fermii gorące, więc trzeba mu niezły nadmuch zorganizować :-P U mnie nic dodatkowego nie nawiewało...

Co do pamięci - radiatorki nic nie pomogą? A do tego zmiana vmem?

 

eee, u mnie nie przekracza 60 kilku stopni w smarkach na stocku. Może KG dośle mi GPU SS niedługo to popróbuje conieco na chłodzie.

vmem by sie przydało... zobacze czy wystarczy mi skilla do lutowania

 

Zle zalozone i popracuj nad tym co Ci podali bo wyniki kulawe, albo ss takie z wiadomo czego.

Aqua 3 = XP, Win 7 z zmiana nazwy.

 

A co w tej nazwie AQUA sie zmienia? :-D

 

SS dociśnięte max :-/

Edytowane przez majk3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze docisniete na maxa, nie znaczy, ze dobrze zalozone, co widac po podawanych przez Ciebie temperaturach.

 

"A co w tej nazwie AQUA sie zmienia?" No wlasnie cala nazwe, zmien sobie na co Ci sie podoba.

 

 

Wiem wiem, ale bankowo jest dobrze założone, przylega równomiernie. Wiem bo 30 razy to robiłem :-) a jak arma podszedł to różnice były bardziej wyraźne -40 parownik +10 proc :-D

Jeszcze odnośnie zmiany nazwy to zmienić tylko nazwe katalogu czy i pliku exe?

 

@ sheri - 300 myśle, ale zapytaj BartXa na ile kalibrował. Jego SS chłodziło mi Gulfa @ 5GHz

Edytowane przez majk3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP = 06/05/03/01

Vista/Win 7 = Vantage

 

pod nvidie to tak ale na ati już takich róznic nie widać jezeli chodzi o 03/05/06

 

majkel jak zakładasz ss na gpu z backplatem czy bez? obecnie mam backplate ale bede musiał się z nim rozstać i trochę boję sie(z doświadczenia) montować mocując bezposrednio do pcb a arma z tyłu tylko przyklejając. Macie jakieś patenty na to?

 

 

@ sheri - 300 myśle, ale zapytaj BartXa na ile kalibrował. Jego SS chłodziło mi Gulfa @ 5GHz

 

dokładnie 250w Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ćwicze ATI 5850 i mam problem z Rivatuner. Otóż te główne guziki do OC i zmian Direct3D nie chcą się pokazać. HNawet jak przeinstalowałem program i ustawiłem forcedriver na 109. Stery to 10.9

 

RivaTuner and GTX480 support? - Guru3D.com Forums

 

device id masz w info w rivie.

 

 

@koziro

Jak zabrakło skali to edytowałem plik od konfiguracji, gdzie odblokowuje się skalę jak i zmianę napięć.

gorzej jak ci i tej skali zabraknie. Miałem tak w przypadku gt220 a riva ma zawsze skale

Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 5850 kręciłem MSI Afterburner ;P Jak zabrakło skali to edytowałem plik od konfiguracji, gdzie odblokowuje się skalę jak i zmianę napięć.

Przydatny okazał się też programik AMD GPU Tool w przypadku kart, których napięcia rdzenia nie dało się zmienić w Afterburnerze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...