Skocz do zawartości
neverdie

Problemy z prawami dostępu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wczoraj musiałem trochę pokombinować z prawami dostępu do jednego z dysku, bo chciałem usunąć je dla jednego z użytkowników. Niestety, przez własną głupotę, w opcjach ustawień, kliknąłem zabroń wszystkie prawa dla Auth. Users. Od tego momentu dostęp do dysku straciłem ja, na koncie administratora. Wszystkie moje próby, czy to z konsoli (np. cacls), czy z ustawień kończą się na tym, że uda mi się odzyskać dostęp do pojedynczych katalogów, nigdy całego dysku... Jakieś porady?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koncie administratora:

 

dysk -właściwości -> zabezpieczenia -> zaawansowane -> właściciel -> edytuj -> wybierasz "Administratorzy" zaznaczając "zmień właściciela dla podkontenerów i obiektów", zatwierdzasz. Trochę pomieli dyskiem.

 

Następnie na karcie "zabezpieczenia -> zaawansowane" klikasz "zmień uprawnienia", dajesz administratorom pełną kontrolę, dodajesz/ zmieniasz kogo tam chcesz, podobnie zaznaczając tak, aby uprawnienia przeniesione zostały do podkontenerów i obiektów.

 

 

 

 

Jeżeli w secpol.msc nie namieszałeś z prawami konta administrator w systemie, to musi zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie przy okazji.

Win7 stoi na C, do pozostałych dwóch partycji "nie jest dostępny,odmowa dostępu".

W trybie awaryjnym wszystko OK.

Kombinowałem na wszystkie (chyba) sposoby z zabezpieczeniami.

Administrator.

Takie kredki po reinstalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...