Skocz do zawartości
bart75

Problem z chłodzeniem proca 2,4 GHz szyna 800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co do Twojego problemu, to domyslam sie, ze to jest procesor pentium4 an szynie 800MHz. Jest wiele sposobow na zmniejszenie termperatury.

:arrow: Do wentylatora na radiatorze jest dolaczona przjescoiwka, ktora pozwala na regulacja obrotow. Sprawdz, czy nie jest ustawiona na minimalna wartosc.

:arrow: Model wentylatora, ktory podales posiada element ukierunkowujacy strumien zobacz, czy nie jest umieszczony tak, ze cos blokuje przeplyw powietrza.

:arrow: sprawdz, czy na procesor jest nalozona pasta termoprzewodzaca

:arrow: sprawdz, czy radiator dobrze przylega do procesora

:arrow: sprawdz, czy jest dobry przeplyw powietrza w obudowie

:?: Czy ten procesor nie jest czasem podkrecony?

:?: Czy ten procesor nie ma ustawionego wyzszego napiecia niz powinien?

 

Na plycie abita IC7 ten procesor osiaga temp ok 50*C (niestety nie wiem z jakim chlodzeniem). Poszukaj w internecie stron z testami pentium 4 na FSB 800MHz. Mam nadzieje, ze choc troche pomoglem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to procek Pentium IV 2,4 Ghz na szynie 800 Mhz. Dzięki za cenne rady. Proc nie jest podkręcony, a tak zawrotną temperaturę osiągnął w czasie drukowania!!!

no to najwyzszy czas wsadzic ze 2 wiatraki do budy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj jakias wentylacje budy bo to podstawa jak do budy nie dostarczysz zimnego powietrza to nawet coller za 500 zł nic nie da. Jeden wpychajacy a 2 wyciagajacy. Powinoo pomoc. Ale dziwna temp bo ja mam na 1.8 @ 2.4 48 C full stres. Na boxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmontowałem wszytsko od podstaw. Na procka nałożyłem pastę srebrną, założyłem radiator, wentylator i odpaliłem. Pokazuje temperaturę 47, kiedy nie chodzą żadne programy. Kiedy odpaliłem gierkę temperatura doszła do 67. Czy możecie dać mi radę jaki wentylator do budy będzie najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...