Skocz do zawartości
ilear

26-24-22 ktora z tych wielkosci wybrac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanko do Was - ma ktos moze 26 i 22 calowy monitor ?:) Poszukuje fotki porownawczej postawionych obok siebie - jakie beda roznice w wielkosciach.

Zastanawiam sie nad dokupieniem 3 monitora i mysle nad Dellem U2711 lub U2410. Oba obok siebie widzialem na fotce porownawczej i obawiam sie ze bedzie dosc duza roznica miedzy 26 na srodku i 2x22 po bokach...

 

2 pytanie to porada co wybrac :)

Poczytalem, tom83 wiem ze Twoj hp dalej prymuje, ale brak sRGB mnie skutecznie odstrasza - bardziej zalezy mi na duzym obszarze roboczym (po to 3 monitor) niz na wide gamut czy odcieniach czerni :). To co mam na 2209wa w zupelnosci mi wystarcza.

Po drugie raczej chcialbym Della zeby miec 3 tej samej marki, dlatego ZR24W tez raczej odpada, mimo wydaje mi sie odp. parametrow dla mnie, oraz dobrej ceny. Czy dobrze tez mysle ze G2410 jest od niego lepszy?

Po trzecie - mysle nad trzema opcjami. Albo brac 26 do srodka, z tego co sie orientuje jedyny sensowny wybor to U2711 za ok 3tys, albo brac 24 do srodka mam tysiac taniej ale 24 w srodku, albo nie kombinowac i brac kolejna 2209wa do srodka - na tym wyjde najtaniej.

Ma to tez troszke zwiazek z grafika, sprzedaje moja 275 wlasnie i zastanawiam sie nad gtx470. JEsli mialbym brac 26 lub 24 to na pewno musze tez zmienic karte na przynajmniej 470, jak bym wzial trzeciego della 2209wa to wystarczylo by kupic 460 o pare stow taniej i tez wystarczy w zupelnosci.

 

No to mam dylemat:)

Pytanie pomocnicze - taka 460 majaca dwa wyjscia + mini HDMI spokojnie wystarczy do obslugi trzech monitorow? moja 275 ma np. tylko dwa wyjscia, wiec zmiana karty na pewno wymagana, pytanie czy jedna mi wystarczy?

 

Linki:

http://allegro.pl/dell-2209wa-czarny-przystojniak-1680x1050-e-ips-i1255864369.html ktos bral od tego Pana?

http://allegro.pl/nowy-monitor-dell-u2711-i1261509132.html albo tu?

Obie aukcje bardzo korzystne, szczegolnie ta u2711. Czy przy tej cenie brali byscie 30 Gatewaya?

 

 

edit2:

Dobra,wiem juz ze potrzebuje 2 karty albo displayporta przejsciowke. U2410 ma wbudowany display port - to wystarczy zeby go jako 3 podpiac do karty z 2 wyjsciami?

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki sliczne, tego szukalem :)

Caly dzien szukam i lookam i ten temat chyba niepotrzebny juz sie powoli robi - zdecydowalem sie na trzeciego 2209wa. W moim przypadku najchetniej mialbym 3x24 ale stwierdzilem ze to wymienie jednorazowo, ale jeszcze nie teraz :) Zdecydowanie chce miec taka sama rozdzielczosc na wszystkich 3 monitorach - z dosw wiem ze tak najklepiej sie pracuje, dlatego wlasnie pojde chyba w trzeciego della 22.

 

Pozostaje pytanie co z graniem:) Czy 460 sli wystarczy zeby widziec gre na 3 monitorach? czy musze dokupic TripleHead2Go (znacie cos tanszego?)

Czy wystarczy w zupelnosci druga taniutka karta do jednej 460 np i podczas grania , obraz i tak bedzie na 3 monitorach? Gubie sie tu troche - jak najmniejszym kosztem zapewnic sobie granie+praca, bo to ze do pracy tania 2-ga karta wystarczy to wiem, ale wtedy nie pogram na 3 chyba:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pisać, że najlepszym wyborem imo byłby 3 dell 2209, ale już sam dokonałeś wyboru. :)

 

Co do 3 sztuk jednocześnie, to chyba nv nie daje takiej możliwości na pojedynczej karcie, mimo 3 wyjść ( 2xdvi, mini-hdmi ). Mowa o serii 4xx, chyba kwestia sterów pozostaje problemem. W ati, 3 monity pójdą na jednej karcie, 2xdvi i displayport. Inne rozwiązania mi są obce, bo nie mam takiej potrzeby. Wielkości monitorów najlepiej dobierać takie same, zwłaszcza jeżeli zamierzasz pracować na wszystkich sztukach jednocześnie ( a piszesz że tak właśnie będzie ). Przeskakiwanie z monitora na monitor, każdy o innej plamce i powierzchni roboczej jest wkurzające ( dla mnie ).

 

Odnośnie gamutu, nadchodzi era WG i kropa. Zwykłych monitorów będzie jak na lekarstwo, więc to już raczej temat zamknięty. Tylko soft coś się jeszcze spóźnia. :wink:

 

Wielkości monitorów, zajrzyj na mój dawny konfig tutaj. Centralnie Nec 2690WUXI, z lewy boczek Eizo S2231W.

 

----------

 

Aha, zapomniałem napisać. Plamka na 26" jest bardzo zbliżona do tej w 22" ( 26" - plamka 0.286, 22" - plamka 0.282 przy 1680x1050 czyli tak jak masz w DELL ). Czyli można ewentualnie pomyśleć nad 26" sprzęcikiem jako główny, centralny monitor i 22" po bokach.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jeszcze ta druga opcje rozwazalem, ale juz chyba podjalem decyzje, poczytalem o tych wielu monitorach i adapterach - 3x22 na biurko i kupie maly do lozka, zebym jak w nocy ogladam, nie musial wstawac:) Pozostaje pytanie jaka karte jako 2 kupic...bo adapterek na usb na pewno 1 musze miec, zeby monitor do lozka dosiegnal;)

 

Na wiekszy monitorek chyba jednak sie przerzuce przy nastepnej wymianie - poki co zbyt duzy wydatek, bo monitor+grafiki=5k z czego wiekszosc poszla by na przyjemnosci :) a staram sie z tego wyrosnac wreszcie :D

Choc U2711 za 2300 na allegro kusi :)

 

Docelowo chce miec za baze 30+2x20 po bokach w pivocie, bo to chyba najfajniejszy zestaw.

Dołączona grafika

 

A taki desk na starosc :)

Dołączona grafika

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell 2711 ma bardzo małą plamkę, rozdzielczość 2560x1440 ( dziabnięta 30" do formatu 16:9 ), totalnie nie będzie pasować z 2209. Nie wiem czy używasz Cleartype, ale w pivocie się to nie sprawdzi, układ pikseli jest inny, a CT działa tylko dla normalnego poziomego układu. Czcionka wygląda wtedy ohydnie. Swego czasu sam rozważałem opcję jednego monitora w pozycji pionowej, ale zrezygnowałem z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell 2711 ma bardzo małą plamkę, rozdzielczość 2560x1440 ( dziabnięta 30" do formatu 16:9 ), totalnie nie będzie pasować z 2209. Nie wiem czy używasz Cleartype, ale w pivocie się to nie sprawdzi, układ pikseli jest inny, a CT działa tylko dla normalnego poziomego układu. Czcionka wygląda wtedy ohydnie. Swego czasu sam rozważałem opcję jednego monitora w pozycji pionowej, ale zrezygnowałem z tego.

 

Aha no widzisz, to rozwiewa wszelkie watpliwosci - ide w trzecia 2209wa.

Wczoraj do pozna siedzialem i szukalem jak podpiac ten 3 monitor i znalazlem kilka opcji dla zainteresowanych:

 

- Kupujemy Adapter USB -> DVI lub VGA (cena zalezy od tego jaka rozdzialke chcemy miec). Najtaniej znalazlem na allegro za 250zl mniej wiecej.

Pozwala to dolaczyc monitor na usb i posiadac dalej 1 karte graficzna. Nie pogramy na 3 monitorach, ale popracujemy:)

 

- Kupujemy quadro najtansza. Dla 4 monitorow bedzie to PNY nVidia QUADRO NVS 440 na 4 monitory - ok 500 zl + kabelek rozgaleziajacy z displayport na 2xDVI

To najfajniejsza chyba opcja - pasywne chlodzenie, cicha karta, co prawda nie do gier, ale bez kombinacji mamy 4 monitory :)

 

- Kupujemy 2 grafike i podpinamy do niej 3 monitor - opcja nie sprawdzona, nie wiem jak wtedy wyglada zarzadzanie pulpitem i kompaktybilnosc, malo troche info na ten temat albo zle szukam :)

 

- Eyefiniti - kupujemy radka 5870 bodajrze - mamy mozliwosc grania i obslugi 3 monitorow. Ponad 1k zl. Dodatkowo jeden z monitorow musi byc podpiety przez displayport

 

- Matrox TripleHead2Go - przejsciowka za prawie 800-900zl pozwalajaca i grac i pracowac na 3 monitorach.

 

Jak widac nie ma rozowo, pozostanie mi prawdopodobnie kupic adapter, i podpiac 3 monitor przez niego. Niestety kazdy nastepny monitor = nowy adapter, dlatego powaznie rozwazam zakup drugiej karty graficznej jakiejs slabej, najlepiej w pasywie, tylko po to by uciagnela dodatkowe monitory. A chcialem kupic gdzies 17-19 jako 4, i podpiac przy lozku, zebym mogl sterowac kompem tez z duzej odleglosci .. eh nie ma lekko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lekko, nie ma. :)

 

Na radkach serii 57xx/58xx bez problemu odpalisz 3 monitory, pod warunkiem podłączenia 2xdvi i displayport, lub dvi, hdmi, dp ( hdmi "zjada" linie dla jednego dvi i vice versa ). Opcje mega, to grafa eyefinity i mamy opcję na 6 monitorów. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lekko, nie ma. :)

 

Na radkach serii 57xx/58xx bez problemu odpalisz 3 monitory, pod warunkiem podłączenia 2xdvi i displayport, lub dvi, hdmi, dp ( hdmi "zjada" linie dla jednego dvi i vice versa ). Opcje mega, to grafa eyefinity i mamy opcję na 6 monitorów. :razz:

 

wlasnie nie chce brac radka, zakochalem sie w evga :) juz 470 za 1000 i mnie kusi niemilosiernie ;) Z drugiej strony jak wybiore tansza opcje, to wystarczy zmienic 275 na 1gb 460 i znow mam na rok czasu spokoj z grafika. No zobaczymy na dniach co z tego wyjdzie :)

 

edit:

Jeszcze jedno pytanko. Gdybym wzial adapter (co pewnie uczynie) to do niego chcialbym podlaczyc kabelek 3 metrowy usb i pod niego dopiero monitor. Jak jest z dlugoscia kabla przez ktory mozna przesylac obraz? Wiem tylko ze ogolne zalecenie jest od 5m kable usb.

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...