Skocz do zawartości
Nick126

Laptop - jak najtaniej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym prosic o pomoc co kupic przenośnego, w jak najniższej cenie. Laptop/notebook głównie do internetu, czasem jakiś film oglądnąc, do muzyki, przegladnięcia zdjęc, lekkiej pracy w Office. Ma to byc przenośne, sprawne i tanie. Nowe, używane, allegro, giełda - obojętnie. Rozmiar też raczej bez znaczenia (max. 15"), chcę z nim czasem gdzieś przejśc, czy na uczelnie czy do znajomych.

Nie jestem w temacie i nie mam czasu na poczytanie o tym, więc proszę o poradzenie co wybrac. Nie wiem co będzie lepsze czy mała 10 czy 15. Zależy mi by było jak najtaniej, aktualnie piszę z HP Compaq 6820s i sprzęt na tym poziomie odpowiada mi w 100% (nie wiem jak teraz to stoi cenowo). Cena 500-1500zł - bo nie wiem ile kosztuje sprzęt, o którym pisze :)

Z góry dzięki za odpowiedź i wyrozumiałośc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 cali to za malo na pisanie wiekszych tekstow :/

 

12 to juz calkiem milucio :]

 

no i ION ( wsparcie dla dekodowania Hd etc )

 

http://www.x-kom.pl/p/59355-netbook-12,1-asus-eee-pc-1201nl-n270-1024-250-czarny.html

 

 

 

jednak skoro posiadzasz teraz c2d + x1300 ( czy jakos tak ) to ATOM+on moze byc dla Ciebie za malo

 

i zostaje juz tylko 15 cali

http://www.x-kom.pl/p/60285-notebook-laptop-15,6-msi-cr630-081xpl-v120-2048-320-dvd-rw.html

AMD Athlon II P320 2GB 320GB 15,6'' HD4270

 

 

kwestia czego naprawde oczekujesz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atom jest słabszy od C2D(1,73ghz)?

 

To może więcej szczegółów podam.

Używany mi nie przeszkadza - zawsze to taniej.

Chciałbym żeby dało się go podłączyć do tv/monitora.

Żeby miał >=2 wejścia usb.

Napęd/nagrywarka jest dostępna od ilu cali? Bo w 10' nie widziałem - i 10' odpada bo to za małe jak dla mnie.

Chciałbym na nim czasem popracować na Auto/ArchiCAD - sporadycznie, żeby coś przedstawić, wprowadzić drobne zmiany.

Myślałem o 13" (może 14" o ile są?).

Nigdy nie miałem do dyspozycji <17", czasem na krótki czas (max. 1h) 15" i nie wiem jak mi się będzie pracowało na mniejszym.

Cena 1500zł +/-, nie chce dużo wkładać, ma to być mobilny sprzęt, do głównej pracy/zabawy jest co innego :)

 

Może narazie tyle, ciężko jest mi się bardziej określić. Może dziś pooglądam coś w Media Markt dla lepszej orientacji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od około 1500 zaczynają się nówki 15 cali z gwarą i sensownymi parametrami. W mniejszych ciężej o napęd.

 

Skoro zamierzasz używać do Office i CAD (nawet sporadycznie) to nie schodziłbym raczej poniżej 15 - chyba, że przewidujesz do tego oddzielny monitor - wtedy w używkach spokojnie złożysz komplet, a idąc po cenach to nawet jakiś nowy netbook + monitor też by się dało.

 

Tego rozwiązania jednak nie polecam i nadal proponuję celować w lapka 15 cali. Wybór wygląda mniej więcej tak:

 

Laptopy 15,4, 15,6 najtańsze do 1600 - porównanie cen

Notebooki 15" cena - Porównanie cen w sklepach

 

Przy czym Celerona od razu bym skreślił i nie myślał nawet o RAM poniżej 2GB, przy czym zawsze można wybrać sprzęt z 1GB i drugą kość dołożyć - powinno być miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie i na chwilę miałem 13" - nie jest to aż takie małe i gdyby miało możliwość podłączenia pod tv/monitor to byłbym skłonny ku temu rozmiarowi. Przeglądne te 15 jeszcze i się zastanowię.

 

Celerona odradzasz, a coś od AMD? Athlon II? Turion? Jak wypada Atom w porównaniu do C2D?

Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jak mini van przy ferrari na torze wyścigowym. Tyle. A jak chcesz rozwinięcia to trzeba za testami poszperać.

 

edit:

 

Dobra, bo zaraz będzie że zawsze można do googli odesłać.. Ale dziwi mnie w ogóle to pytanie, może nie do końca rozumiem autora? Atom vs C2D to taki Celeron vs Pentium IV. Tyle że jeszcze słabszy.

 

Słabizna, co tu się rozpisywać. Dla przykładu, jakbym miał wypakować 4GB archiwum RAR, wolałbym przenieść je na flashu do innego kompa, tam rozpakować, i zgrać spowrotem na netbooka. Byłoby zapewne szybciej.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdanie mi wystarczyło i dzięki za dokładniejsze wyjaśnienie ;) A coś jeszcze o AMD?

 

Przeglądałem stronki, trochę w tym dziale i wygląda, że chyba jedynie Asus i Acer w tej cenie mają coś godnego uwagi, jeszcze jutro coś więcej poszukam i coś zaproponuje co wybrać :)

Tylko jeszcze mnie interesuje czy jakaś 13-14" by się znalazła z dobrymi parametrami? Na Ceneo/Skapcu nie znalazłem nic w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się teraz zastanawiam nad kupnem czegoś do ~1500zł.

 

Ten MSI całkiem fajnie się prezentuje...

Czytałem jakąś recenzje że CoD 4 ,a 4 fps na tym, ja sie pytam wtf? Jak kumple na starych lapkach w to pocinają...

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nick126

laptop Dell Latitide D630 z oryginalnym Win7, Sansa Clip + i parę pierdół :) - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

@ JROX

To samo co wyżej tylko z GF NVS135, czyli GF8400M GS ze zmieniona nazwa.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przeszukałem i zrobiłem takie zestawienie. Jakby ktoś mógł napisać swoje spostrzeżenia co jest najbardziej godne uwagi ;) Wszystko w cenie mniej więcej podobnej ~1600-1800zł. (jakby można zmienić nazwę tematu i zamieścić ten przedział cenowy, może komuś się przyda)

I przy okazji kilka pytań: dużą różnice odczuję przy 1mb, a 3mb cache? Czy warto szukać coś od hp COMPAQ?

 

ACER, I3, 2GB, 250GB, INTEL GMA HD, LINUX, 1760ZL

http://www.saturion.pl/index.php/product/106200/Notebooki_i_netbooki/Notebooki/Acer_Aspire_5741_332G25MN.html#produktOpis

acer, i3, 1800

ACER ASPIRE 5741-332G25Mn - Reset

 

HP, ATHLON II 2,1, 2GB, 250, HD4250, WIN7, 1800

HP G62-A05SW W7HP - Laptop HP - Dane techniczne w OleOle.pl

 

HP, Dual Core 2,3, 3GB, 320GB, 4500MHD, LIN, 1827

Notebook HP 620 (WS729EA) + torba HP, dobra cena: 1827,- 15.6" LED, T4500, 3GB, 320GB, DVD-RW, WLAN, BT, KAM, HDMI, Linux WS729EA#AKD notebooki, 620 [HP]

 

ASUS, DUAL CORE 2,3, 2GB, 320, X4500, WIN7, 1660

ASUS K50IJ-SX446 T4500 2GB 320GB 15,6 4500M NOWOŚĆ - Sklep Internetowy KOMPUTERY www.HITECH.com.pl notebook,drukarki,akcesoria,Białystok,sprzedaż,handel,serwis,regeneracja,napełnianie,hurt, detal

 

ACER 14"!! DUAL CORE 2,2, 2GB, 320GB, X4500HD, LINUX, 1790

Notebook Acer Aspire 4732Z-442G32Mn (LX.PGL0C.081) - Notebooki, laptopy - sklep internetowy Agito.pl

Notebook Acer Aspire 4732Z-442G32Mn (LX.PGL0C.081), dobra cena: 1781,- 14" LED, T4400, 2GB, 320GB, DVD-SM, WLAN, Linux LX.PGL0C.081 notebooki, Aspire [ACER]

 

TOSHIBA, DUAL CORE 1,8, 2GB, 320, INTEL GRAPH, BRAK SYS. 1760

Notebook Toshiba Sat C650-1FH (PSC14E-01000RPL) - Notebooki - ram.net.pl

 

ACER, DUAL CORE 2,0, 2GB, 250GB, X4500HD, VISTA+7, 1660

Stend.pl

 

LEnovo T4300 2,1, 2GB, 320GB, NoOS, 1646

Laptop LENOVO IdeaPad G550L 59-026286 - tanio, sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz doszukałem się czegoś takiego Emachine i3, HD 5470, 1999 i wydaje mi się to byc najciekawszą opcją. Trochę cenę podniosłem ale sądzę, że warto? Co sądzicie o tym? Miał ktoś do czynienia z Emachines?

Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w rękach miałem Della za ~4/5k także...

 

Obudowa najwyższych lotów nie jest, ale widywałem o wiele gorsze..

W sumie to nie ma się przy niej do czego doczepić bo i wygląda i spasowanie dobre. Jedynie ten rodzaj plastiku (czy co to tam jest za tworzywo) jest jakby to ująć, troszkę inny w dotyku jak inne lapki z którymi ostatnio miałem do czynienia.

 

Baterii nie sprawdzałem.

 

Sama szybkość działania jak dla mnie w porządku. Nie będę narzekał skoro i Grid i Mass Effect 2 chodzą bez problemu w okolicach medium.

Niczego innego nie sprawdzałem... no może rozpakowywanie RARa dość dużego zajmuje 2x tyle co na moim stacjonarnym z sigu...

 

Głośniczki raczej niczym się nie wyróżniają. Na mieszkaniu mam 5 lapków i tylko Compaq kumpla jakoś gra... Reszta na tym samym poziomie.

 

Dysk jednak czuć. Nie miałem do czynienia wcześniej na "swoim kompie" z 5.4k obr.

 

 

Ja byłem bardzo ograniczony funduszem, najpierw chciałem w ogóle coś do 1000zł kupić, ale jakoś wyszło że to mocno naciągnąłem.

Jak dla mnie za tą cenę jest bardzo dobrze, tym bardziej że nie znalazłem nic lepszego. Bo albo jakiś jednordzeniowy albo grafika intelowska. A tu mam i AMD i ATI które dają rade, także jak będziesz miał i3 to powinno być chyba jeszcze lepiej :)

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dysk czuc" - tzn?

Głośniki mam zewnętrzne i z nich będę korzystał jak będzie trzeba.

Ja też swój budżet dośc mocno naciągnąłem, ale jak kupię dobry sprzęt i wiem, że mi wystarczy na dłużej to mogę trochę dołożyc.

Odnośnie obudowy to będzie ona wytrzymała? Będę z nim często chodził - na wykłady czy do ludzi itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Acera, to miałem to na półce. Ogólnie plastik fantastik jak to u Acera. Ale wydaje się solidny. Problemów z działaniem, czy jakimś nadmiernym hałasem nie ma. Jako "stacjonarkę" to bym go polecił. Ale z przekonania już odradzam Acera osobie przenoszącej laptopa. Wciąż za słabe te konstrukcje. Gdzieś tam pewnie coś pęknie po czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bla bla bla

 

mam bardzo starego acera aspire 3000 ... z roku 2005 ? wiec seria najnizsza z niskich ;-)

 

Lpatop noszony reguralnie , oprocz pekniecia zawiasu nie ma zadnych sladow ;-) wiec nie demonizuj acerow

 

poprostu zalezy jak kto nosi i w czym nosi lapka tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprocz pekniecia zawiasu nie ma zadnych sladow

 

 

Ja właśnie m.in. tą przypadłość Acerów demonizuje :P  A  ty ją z uśmiechem potwierdzasz. Pęka zawias, klapa się wygina, gdzieś tam taśma naderwie, lcd zaczyna przekłamywać kolory lub się wyłączać. Za dużo robiłem martwych Acerów żeby im ufać ;-) Chociaż tyle że to nie DV9 z "odklejającymi" się grafikami :-D Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jak na 5 latka to laptop trzyma sie naprawde dobrze , cykne Ci zdjecie jak siorka wroci z nim z uczelni ;-)

 

plastik przy zawiasie jest pekniety ale nei zniszczony etc , nic innego sie z lapkie niedzieje ... no przepraszam wycialem kawalek plastiku od spodu bo nie chcialo mi sie polowy lapka rozbierac jak zmienialem CPU ;-) ale jest to niewidoczne i zrobilem to sam z siebie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...