Skocz do zawartości
z3l

Udostępnianie plików w sieci wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam straszny problem, bo kiedyś takie rzeczy załatwiałem dwoma kliknięciami i był stopro luz i wszystko działało. Teraz nie mogę do tego w ogóle dojść a chciałbym z kumplami się powymieniać w naszej sieci wifi pliczkami. Wszyscy jesteśmy pod jednym routerem, wszyscy mamy taka samą grupę roboczą (maczek), są problemy z dołączeniem do grupy domowej z kreatorem win7 ale myślę, że można to jakoś po pewnym czasie załatwić i coś wymyślimy. Problem jest, że wszyscy mamy win7 i tam się automatycznie robi jakoś tę grupę domowa, a jeden kolega ma vistę. Chcemy sprawić tak, żeby bez żadnych haseł ani nic, wchodzi w mój komputer, sieć, klika mojego kompa, udostępniony folder i może sobie z niego wziąć co chce. Jak mamy to zrobić poprzez wifi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze w Win 7 nie ma zadnego problemu i nie ma potrzeby uzywania grup domowych. Wystarczy udostepnic i tyle.

Panel sterowania\Sieć i Internet\Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No udostepnilem sobie dysk, chlopaki go widza w zakladce sieć po lewej, ale jak chca wejsc wyskakuje nie masz uprawnień, ja żadnego hasła nie ustawiałem ani nic, odhaczylem "Wylacz udostepnianie zabezpieczone hasłem" i dalej nie mozna sie polaczyc.

 

Ok, pojedyncze foldery moge udostepniac normalnie i wszystko dziala. Pytanie, jak udostepnic caly dysk?

Edytowane przez z3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz udostępniać pliki dla wszystkich użytkowników w twojej sieci wystarczy przy udostępnianiu danego folderu , w ustawieniach uprawnień dodać grupę "wszyscy" z uprawnieniami zapisu i odczytu.

A jeśli chcesz udostępnić cały dysk to może spróbuj opcji mapowania dysku .

Edytowane przez BodGun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...