Skocz do zawartości
dkn

zmiana ASUS na cos pozadnego...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem raczej czytelnikiem niz aktywnym uzytkownikiem poratlu, lecz pojawil sie ostatnio u mnie problem. moj system wyglada nastepujaco

 

e2160 1.8@2.3ghz [a dlaczego tylko tyle napisze nizej]

ASUS p5b SE

palit 8600 GT sonic+

3x samsung 320gb 7200 SATA

1x hitachi 80gb ATA

3gb geil ddr2 800mhz

 

Sprawa wyglada tak: chcialem troszke podniesc wydajnosc mojego leciwego sprzetu wiec dokupilem ostatnio 2 dyski SATA samsunga poniewaz jeden juz taki mialem. Zrobilem to z mysla o RAID 0. Czytalem poradniki jak to ustawic wiec myslalem ze bedzie wszystko ok. W biosie opcje taka widzialem wiec bylem spokojny...

 

do dzis... Mialem troche czasu na podlaczenie i tu jest problem... Owa plyta chce RAID zrobic mi tylko z dyskow IDE, ktorych mam tylko jeden [i to 80gb]. Doszedlem wiec do wniosku ze zmienic musze plyte glowna gdyz updaty biosu nic nie daja etc. Swoja droga okazuje sie ze plyta jest zupelnie denna gdyz nie moge nic na niej wykrecic. Kiedys pytalem tu czemu nie daje rady wyjsc powyzej 2.3ghz to i tak ktos napisal ze na tej plycie to swietny wynik

 

Jako ze znacie sie duzo lepiej ode mnie a przy kupnie tego zestawu kierowalem sie waszymi radami ok 3 lat temu wiec znow tu wlasnie zwracam sie o pomoc. Jaka plyte glowna warto kupic abym mogl utworzyc RAID 0 z moich 3 dyskow SATA? do wydania mam tylko 300zl. zaznacze rowniez ze interesuje mnie krecenie moich 1.8ghz jak tylko bede mogl.

 

czy da sie cos w tej cenie znalezc? prosze o w miare szybka odpowiedz gdyz chcialbym to zrobic jak najszybciej. jesli macie mozliwosc, prosilbym rowniez o podanie sklepow z Warszawy, gdyz bede mogl odebrac towar osobiscie.

 

Pozdrawiam - dkn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...