Skocz do zawartości
Elos

Zepsuty dysk zewnętrzny.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem posiadaczem od około dwóch lat dysku WDC WD64 00AAKS, który został wsadzony do kieszeni USB i służy mi jako dysk zewnętrzny. Jak do tej pory nie miałem z nim poważnych problemów. Wczoraj jednak odmówił posłuszeństwa. Podłączyłem go jak zwykle, ale wszystkie 3 partycje nie chciały się zładować. Są co prawda widoczne, ale znikły wszystkie nazwy dysku, Windows chce je formatować.

 

Próbowałem odzyskać dane z dysku różnymi programami: EasyRecovery, Partition Magic, Partition Table Doctor, TestDisk i żadnen z tych programów nie może sobie poradzić z odzyskaniem danych.

 

W diagnostyce dysku z EasyRevovery wyskakują następujące informacje:

Testing drive WDC WD64 00AAKS-00A7B0...

I/O Error on sector 0.

I/O Error on sector 1.

I/O Error on sector 2.

I/O Error on sector 3.

I/O Error on sector 4.

I/O Error on sector 5.

I/O Error on sector 6.

I/O Error on sector 7.

I/O Error on sector 8.

I/O Error on sector 9.

Error count exceeded!

 

 

Czy da się w jakiś sposób odzyskać dane z mojego dysku?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.podłącz go pod komputer bezpośrednio bez kieszeni i skorzystaj z programu GetDataBack - spisywał się elegancko przy tego typu problemach

 

ale być może wystarczy zastosować komendy fixmbr - więcej w google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie TestDisk i przywracanie partycji - IMHO lepsza opcja niż od razu próba odzyskiwania wszystkich plików pojedynczo.

 

Poza tym nie zaszkodzi sprawdzenie SMART przy pomocy HD Tune oraz skanowanie powierzchni przez MHDD.

 

Jak na zwykłym kablu dysk będzie dalej odstawiał cyrki, to będzie oznaczać uwaloną elektronikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...