Skocz do zawartości
szpachla2

Ogrzewanie samochodowe.

Rekomendowane odpowiedzi

Mini WEBASTO, Odmrażacz , Ogrzewanie postojowe (1275051302) - Aukcje internetowe Allegro

 

Witam.

 

Ktoś ma doświadczenie z takim urządzeniem?

Szukam czegoś co rozgrzało by troszkę samochód przed porannym wyjazdem do pracy :)

Ogólnie to mam ok 3-4 km do roboty i tak się składa, że jak jestem u celu to dopiero wtedy zaczyna dmuchać ciepłym :(

 

Szukam czegoś co można nastawić na godzinę np. 8:30 i o 8:50 wyjechać w ciepłym samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej wyjdzie po wstaniu z wyra wrzucić włączoną suszarkę do włosów do samochodu na te 30min przed odlotem.

Jak wydawać 130zł na suszarkę z taimerem :P

 

Albo kup timer za grosze są w sklepach ektrycznych i podepnij go do suszarkę jak takie gadżety lubisz.

O 10x większej skuteczności nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wyjdzie taniej jak doliczy przetwornice za kilka setek zeby móc z samochodu zasilic tą "tania" suszarkę do włosów...

 

O np taka starczy....

http://allegro.pl/przetwornica-psi-2000-4000w-12-230v-nowe-gw-vat-ss-i1263285520.html

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na pipe mu ten przetwornik, taniej 2 aku wyjdzie wsadzić jeśli już. I tak to cudo ciągnie z aku samochodu mimo że ma własny.

 

Natomiast sam się zasugerowałem tym że być może mieszka w domu jednorodzinnym albo coś takiego i po prostu nie ma problemu rzucić przedłużacz z domu do samochodu po ziemi.

Jak na osiedlu mieszka to odpada takie coś.

 

No i może poszukać używek i przerobić takie coś do swojego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie pisać nic, ale temat i tak poszedł w tym kierunku, więc:

 

To urządzenie na takich przebiegach (4km) to poroniony pomysł.

 

1. Sens grzania: 4 km to ile minut jazdy? 5? Ludzie stoją po 10 minut na przystankach i nie cudują. Ubierz się cieplej i już.

 

2. Na takim odcinku akumulator ledwie zdąży się naładować, aby uciągnąć to co już w samochodzie jest. Dodatkowy pobór prądu nie wyjdzie mu na zdrowie. Parę miechów temu była sprawa w "Turbo Kamera", bo gościowi w Fabii padał akumulator non stop. Po setkach godzin pracy mechaników wyszło na to, że facet robi za małe przebiegi i akumulator nie jest w stanie się naładować.

 

3. Natomiast jak masz podłączać do gniazdka lub ładować co drugi dzień, to puść przedłużacz lub zainwestuj w blaszaka + jakieś ocieplenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na pipe mu ten przetwornik, taniej 2 aku wyjdzie wsadzić jeśli już.

 

Na taką "pipe" ze jak masz suszarkę na prad przemienny 230 to jej do akumulatora nie podłaćzysz...

 

 

Jak ktos mieszka w domku jednorodzinnym to z reguły ma garaż i grzac samochodu nie musi.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taką "pipe" ze jak masz suszarkę na prad przemienny 230 to jej do akumulatora nie podłaćzysz...

 

Myślę, że koledze chodziło o podłączenie do tego akumulatora zabawki z Allegro, a nie zwykłej suszarki ;]

Co nie zmienia faktu, że pomysł poroniony bo z powietrza się ładował nie będzie, chyba że dynamo na koło założy :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w bloku i nie bardzo mam jak garaż postawić albo biegać z suszarką.

Najlepsze jest to że przejazd samochodem tych 4 km jest najzimniejszym etapem podróży.

 

Rano jak się wsiada do bryki to wszystko jest totalnie zimne: kierownica, siedzenia... drążek zmiany biegów :)

Gdyby się nagrzało do paru stopni to byłoby lepiej :)

 

Samochód: Golf III więc fabrycznie takich gadżetów brak.

 

EDIT: Piszą że to coś ma zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora + własny akumulator.

Produkt niemiecki więc podejrzewam że będzie działa.

 

Mam diesla wiec aku jest spory,

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpachla2 czekam na recenzje, sam jestem zainteresowany tym urządzeniem, akumulator mam dobry i generalnie nie zależy mi specjalnie na cieple ale nie chce mie się szyb skrobać, używam płynów zamiast skrobaczki ale jak użyjesz płynu to zaraz ci się kondensuje para od środka i tak trzeba czekać, interesuje mnie tylko na ile czasu pracy starczy wbudowany akumulator i jak szybko sie ładuje (rano smyk do pracy tam ładowanko 8h i powrót do domu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie koledze ze szuka ogrzania...taki gulf w dieslu na krotkich trasach w zimie to sie wogole nie zagrzeje.

ps. 10min w zimie i tak szkrobiesz szyby, przez ten czas spokojnie mozesz autko na jalowym rozgrzać.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jak auto ciepłe to szyb w ogóle skrobać nie trzeba, bo samo spływa ;) Pewnie by działało, ile tej kubatury w zamkniętym samochodzie? Szybko się zagrzeje. Ale aku na takich przebiegach padnie raz dwa. Doładowywać z prostownika. Ale to trzeba mieć jak i kiedy, i jeszcze czym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaplica ja zajechałem turbinę rok temu właśnie przez dojeżdżanie do pracy 3km codziennie później na obiad 3km powrót i z pracy 3km do domu, po pół roku takiego jeżdżenia turbo zaczęło srać olejem.

na takie przebiegi to mała benzynka idealna, zagrzeje się po 300 metrach i nie męczymy tak silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie czy jeździłeś zgodnie ze "sztuką"? Tzn. bez butowania w ogóle na takiej trasie? Czy bywało w pendzel od startu i zgasił zagrzane?

 

tak, umiem jeździć turboklekotem i znam wszelakie zasady postępowania z tymi wynalazkami ;P aczkolwiek nie ukrywam, że nie za każdym razem dało się stosować metodę "odczekaj minutę przed zgaszeniem silnika" ale w końcu pomiędzy domem a miejscem pracy nie miałem autostrady ;)

 

@szpachla2

Co do dużego akumulatora spoko, że go masz aczkolwiek jak robisz takie krótkie odcinki to jest niedoładowany ;)

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...