Skocz do zawartości
PhoenixFx

Falowanie ekranu przy obciążeniu GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z monitorem. Przy normalnym użytkowaniu (system, internet) nie ma problemu. Jednak w programie Cinema4D lub Photoshopie z włączoną opcją korzystania ze wsparcia GPU widać wyraźne falowanie poziome obrazu, w grach czasem też da się to zauważyć, ale włączenie synchronizacji poziomej rozwiązuje tam problem.

 

Monitor: Samsung 940BW

Karta graficzna: Radeon 4850

Procesor: i5-760

Zasilacz: Chieftec 450W

 

Instalowałem nowe sterowniki od ATI, z Catalystem lub bez, instalowałem sterowniki do monitora. Przepinałem monitor do innego wejścia na karcie i testowałem inną przejściówkę (niestety niepełną). Kombinowałem z ustawieniami monitora, ale nic.

 

Z góry dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, przepraszam, że pod postem, ale wpadłem na coś i chciałbym zaczerpnąć opinii.

 

Wpadłem na pomysł, że to może być przez kabel. Obecnie mam VGA -> VGA, z przejściówką na DVI gdyż karta ma tylko DVI. Może te falowanie zniknąć gdy dorwę kabel DVI - DVI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marynarz: Tak, robiłem autodopasowanie. Czekam na przesyłkę z kablem i zobaczymy.

@ptyt: Tak, w grach po włączeniu Vsynca jest ok, ale zdarza mi się też to także w programach i momentami w samym systemie.

 

Dzisiaj przetestowałem starszego Radeona od kumpla i wszystko było ok. Trochę mnie to zdziwiło bo moja karta ma niecały miesiąc, a do tego nie widzę jakichkolwiek problemów w grach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...