Skocz do zawartości
skrytywebmajster

Innowacyjny pomysl na www

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec wymyslilem strone ktorej podobnej prozno szukac w internecie. Pomysl jest na pograniczu spolecznosciowki i czegos wiecej. Napewno spodobal by sie ludzia na calym swiecie bo jest bezposrednio o nich. Nie bede zaglebial sie w szegoly.

 

I tu rodzi sie pytanie kto moze byc zainteresowany takim projektem? Szczerze mowiac nie chce skonczyc jak pomyslodawca Facebooka ;) Moj pomysl = moje profity no i potencjalnego inwestora ofc.

 

 

Moze ktos cos doradzic.

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. "Jak szukałeś i nie znalazłeś, to znaczy że kłamiesz". W Necie jest tysiące społecznościówek z różnym ukierunkowaniem. Ciężko wymyślić coś, czego tam nie ma. ;]

2. Nie możesz nam zdradzić tego "coś więcej", więc ciężko będzie Ci pomóc - to chyba oczywiste.

 

Generalnie serwisy społecznościowe to ciężki kawałek chleba gdy chodzi o CMSy, więc takowy będziesz musiał zapewne sam napisać lub mocno przerobić jakiś istniejący. Potem domena z miejscem, instalacja i startujesz. Reklamy możesz wepchać, jak już będziesz miał jakiś ruch.

 

Kto może być zainteresowany? Ciężko powiedzieć. Jak planujesz sam napisać CMS, to każdy reklamodawca. Jak planujesz płacić za CMS, to ciężko będzie znaleźć osobę, która wyłoży spora kasę - autorski CMS to już nie są drobne.

 

Generalnie podążaj wg schematu: jak coś z samochodami, to firmy motoryzacyjne; jak z ogrodami, to ogrodnicze itp. Zastanów się, kim głównie będą Twoi użytkownicy, a potem zastanów się na co najchętniej by klikali.

 

Na początek pytać możesz portale lub większe firmy informatyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym ze to nie jest spolecznosciowka, raczej strona ukierunkowana na jedna persone acz z dodatkiem wymiany info etc z innymi userami, komentarze i tak dalej.

 

Chcialbym naprawde ale jest to otwarte forum i kazdy moze sobie to przeczytac ..;)

 

 

No wlasnie problem jest w tym ze programowac nie umiem, a kilkudziesieciu kola na start tez nie mam. Jedyne co mi przychodzi na mysl to zlozyc projekt w tym konkursie co dotuja www... tyle ze z tego co tam czytalem to panuje jakis dziwny zwyczaj dotowania ciach!lowatych stron ktore albo nie powstaja albo powstaja i znikaja... wyludzenie kasy zwykle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu rodzi sie pytanie kto moze byc zainteresowany takim projektem

 

Skoro nie umiesz programowac, nie masz doswiadczenia w prowadzeniu takiej strony, nie masz zabezpieczenia finansowego, a także nie chcesz przedstawić pomysłu potencjalnym inwestorom, to raczej nikt nie będzie zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym ze to nie jest spolecznosciowka, raczej strona ukierunkowana na jedna persone acz z dodatkiem wymiany info etc z innymi userami, komentarze i tak dalej.

 

Jeśli chodzi Ci o Palikota, to on co najwyżej domenę odkupi jak masz, ale strony raczej nie pociągnie ;)

 

No ale możesz próbować się starać o dopłaty z UE. Mój znajomy założył tak sklep ze sportowymi rzeczami (ciuchy, odżywki, etc) i teraz już ma w ofercie kilka innych branży (meble, kosmetyki i jak to mówią szwarc, mydło i powidło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

google "szukam inwestora".

 

obawiam sie jednak, ze musisz wynajac adwokata, ktory napisze Ci non-disclosure agreement z ktorym bedziesz udawal sie do inwestorow.

Przydaloby sie abys wsadzil od siebie 20% inwestycji, bo tak na prawde do teraz szukasz pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki djsilence, costi nie zrozumial o co chodzi. Chodzi mi o to jak sie zabezpioeczyc przed inwestorem w takim sensie ze dostane odmowe a za 3msc zobacze moj serwis w globalnej wersji pod inna bandera a w polsce to bym dostal z 10 000zl odszkodowania i idz Pan do domu.. jesli w ogole bym cos dostal..

 

 

Dobra bede myslal dzieki panowie - na chlodno trzeba to przepatrzec bo pomysl jest bardzo podchwytliwy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat w pewnym momencie porusza podobne kwestie.

Jeszcze zacytuję siebie samego z tamtego tematu

(...) Inna sprawa że już tysiące osób uważały tak jak Ty że mają rewolucyjny pomysł itp....

Aż tak dobrze śledzisz rozwój web2.0 itp że jesteś taki pewny siebie? czytasz regularnie blogi tematyczne i inne źródła które tym się na co dzień zajmują? śledzisz rozwój na prawdę wielu start upów?

 

Jeśli na którekolwiek pytanie nie jesteś pewny czy spokojnie możesz odpowiedzieć 'TAK' to poważnie bym to wszystko przemyślał na Twoim miejscu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, skryty super pomysł zapewniający super kase, ale ze strony pomysłodawcy nie ma ani umiejętności, ani pieniądzy.

 

Przykro mi, samymi pomysłami się nie zarabia, potrzeba także własnej pracy. Poza tym, wątpie żeby ktoś się zgłosił do pomocy nie wiedząc na czym ten projekt polega.

 

Bez zaplecza finansowego ciężko cokolwiek zrealizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pomysl to nie rewolucja internetu ale staly wieloletni user jezeli wejdzie w ta strone na serio bo odpuszczenie sobie na jakis czas rujnuje koncepcje ;) A moblinosc neta zapewnia ze zawsze mozna utrzymywac ciaglasc ;)

 

 

Jeszcze raz mowie moj pomysl nie obroci internetu o 180stopni tylko wypelni pewna dziure ktora internet stworzyl. I ta dziura to nie tylko nie moja opinia. Wlasciwie ja ja tylko podslyszalem i znalazlem jakies tam rozwiazanie.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO w dzisiejszych czasach, czasach ogólnodostępnych kursów, obszernych dokumentacji, e-booków i wideotutoriali - każdy przy odrobinie wysiłku może nabyć umiejętności potrzebne do stworzenia nawet bardzo złożonego serwisu. Edytowane przez wysokocukrowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO w dzisiejszych czasach, czasach ogólnodostępnych kursów, obszernych dokumentacji, e-booków i wideotutoriali - każdy przy odrobinie wysiłku może nabyć umiejętności potrzebne do stworzenia nawet bardzo złożonego serwisu.

 

Rozbudowany CMS firma pisze kilka miesięcy, jedna osoba nawet wolę nie myśleć ile czasu by pisała po kolei wszystkie moduły. Gdyby chcieć zrobić coś takiego samemu to na pewno nie jest odrobina wysiłku, tylko kilka lat intensywnej nauki - od htmla prez css po php. Do tego optymalizacja, zabezpieczenia, stworzenie dobrej bazy danych itp. Nie mam pojęcia jak ty to widzisz przy odrobinie wysiłku. No chyba, że np. nk.pl to dla Ciebie bardzo złożony serwis...

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli, że stworzenie serwisu to odrobina wysiłku, tylko że wszystkiego można się nauczyć i bez żadnych funduszy zrobić samemu. Można przecież zacząć od najbardziej podstawowych spraw, a w razie jakby zaczęło kapać, kontynuować prace już na poważnie.

 

Tak czy inaczej - wycofuję się z dyskusji. Liznąłem zaledwie podstaw tematu i nie chcę brnąć dalej w niepewności :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbudowany CMS firma pisze kilka miesięcy, jedna osoba nawet wolę nie myśleć ile czasu by pisała po kolei wszystkie moduły. Gdyby chcieć zrobić coś takiego samemu to na pewno nie jest odrobina wysiłku, tylko kilka lat intensywnej nauki - od htmla prez css po php. Do tego optymalizacja, zabezpieczenia, stworzenie dobrej bazy danych itp. Nie mam pojęcia jak ty to widzisz przy odrobinie wysiłku. No chyba, że np. nk.pl to dla Ciebie bardzo złożony serwis...

 

Rozumiem, że są bardziej są jakieś znacznie bardziej rozbudowane serwisy (szczególnie społecznościowe), tak? Można prosić o przykłady?

Nie zagłębiam się w tą materię, ale znaczna większość społecznościowek to ten sam oklepany do bólu schemat CMSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że są bardziej są jakieś znacznie bardziej rozbudowane serwisy (szczególnie społecznościowe), tak? Można prosić o przykłady?

Nie zagłębiam się w tą materię, ale znaczna większość społecznościowek to ten sam oklepany do bólu schemat CMSa.

 

Jasne że są, NK to taki mocno uproszczony portal z listą znajomych zapisanych do różnych grup (szkół) i galeriami. Teraz już jest trochę lepiej za sprawą gier i komunikatora. Userzy nie mają możliwości tworzenia własnych portali wewnątrz, czy nawet blogów, nie ma plików dźwiękowych ani filmów, o nadawaniu własnych na żywo, czy edycji materiału filmowego nie wspominając. Nie ma systemu ogłoszeń, jest co prawda forum, ale bardzo uproszczone. Jedyna możliwość obsługi jest z poziomu przeglądarki (chociaż aż mi si ęw to wierzyć nie chce, może jest jakiś soft chociażby na telefony). Zarządzanie kontem też dość proste. Można by tak wymieniać i wymieniać, jak chcesz dobrą społeczność to Facebook jest doskonałym przykładem - otwarte api sprawiło, że wewątrz serwisu można korzystać z tysięcy aplikacji. Same podstawowe funkcje są bardzo rozbudowane jak chociażby tablica, czy zarządzanie prywatnością albo import znajomych. Ale mowa nie była o społecznościach tylko ogólnie o portalach. Wszelkie uniwersalne CMSy jak chociażby joomla też wymagały ogromnej ilości pracy - takie cmsy muszą być bardzo uniwersalne więc dochodzi ogromna ilość pluginów odpowiedzialnych za różne funkcje. Zresztą mnogość modułów to nie wszystko, można zbudować portal z jedną funkcją, a mimo to napisanie go będzie trwało lata (chociażby wolfram alpha) Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...