Skocz do zawartości
Eyeofstorm

Aquatuninig wbija na polski rynek

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dziś kupić kilka rzeczy w aquatuning.de do swojego LC jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem że otworzyli polski oddział.

Aż chce się powiedzieć że wreszcie dostrzegli nasz rynek.

Pozostaje tylko cieszyć się że cooling i angela będą miały teraz poważną konkurencje na polskim rynku i nie chodzi tylko o asortyment ale i ceny które są bardzo konkurencyjne np. pompa Swiftech MCP655 w Cooling 410 pln a w aquatuning ta sama pompa tylko pod marką Alphacool TPP644 - 1/2 barbs 292 czyli 118 PLN różnicy :lol2:

Wreszcie jakieś normalne ceny a nie księżycowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś kupić kilka rzeczy w aquatuning.de do swojego LC jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem że otworzyli polski oddział.

Aż chce się powiedzieć że wreszcie dostrzegli nasz rynek.

Pozostaje tylko cieszyć się że cooling i angela będą miały teraz poważną konkurencje na polskim rynku i nie chodzi tylko o asortyment ale i ceny które są bardzo konkurencyjne np. pompa Swiftech MCP655 w Cooling 410 pln a w aquatuning ta sama pompa tylko pod marką Alphacool TPP644 - 1/2 barbs 292 czyli 118 PLN różnicy :lol2:

Wreszcie jakieś normalne ceny a nie księżycowe.

 

Nie do końca to jest ta sama pompa poza tym zerknij na cene MCP655 u nich 399zł, więc nie jest to już kolosalna różnica.

Zgadza się mają sporo towaru taniej, zobaczymy czy po okresie promocyjnym ceny pozostana bez zmian :).

Ciekawe tylko ile trwa ten kombinowany transport bo wysyłki kurierem bezpośredni do Polski są drogie.

jak dla mnie żenujące że taki duży sklep ma tak zrypane tłumaczenie, kłania się google translator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie mega LOL, to jest to, że jak to polacy, zamiast docenić większą dostępność gratów czy ich lepsze ceny, narzekają na tłumaczenie strony :damage_wall:

 

nie dopracowali, to prawda, ale chyba się człowiek powinien cieszyć z tej sytuacji... :blink:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno się cieszyć z niedopracowania. Szczególnie że zadbanie o dobre tłumaczenie nie jest czymś wybitnie trudnym do wykonania, wystarczy że ktoś to sprawdzi.

Poza tym każda inicjatywa która prowadzi do poprawy jakości usług (w tym cen) jest mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Aquatuning stale rośnie i obecnie oferuje swym klientom wsparcie w polsce. Oferujemy również szczególnie korzystne koszty wysyłki dla zamówień u nas.

Zamówienia od 800 zł przesyłamy nieodpłatnie za pośrednictwem UPS.

Mniejsze zamówienia można wysłać przez kombinowany transport za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Tak jak w każdym sklepie partnerskim, wykonujemy specjalną ofertę na otwarcie. Zamówienia wykonane do 30.10.10 od 320 zł będą wysyłane bezpłatnie za pośrednictwem Poczty Polskiej lub UPS. Zapraszam na zakupy!"

 

Fakt, strona w j. polskim niedopracowana ale jak ktoś akurat kompletuje całe LC to może wyjść parę zł taniej i przesyłka gratis także będzie się opłacać coś u nich zamówić.

 

Dla mnie ważniejszą sprawą niż ceny jest dostępność towaru na magazynie która w krajowych sklepach z LC niestety kuleje i czeka się na realizację zamowienia "wyrywając sobie włosy z głowy" ze zdenerwowania że tak długo to trwa. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kilka wrażeń po pierwszych "zakupach" w polskim oddziale:

 

Zamówiłem blok (cuplex kryos) i kilka dupereli na próbę, kwota zamówienia 600zł z kilkoma groszami.

 

Pierwsze zdziwienie - koszt wysyłki za pobraniem to 117zł.

Z ciekawości skompletowałem inne zamówienie na 2100zł i nie było żadnej możliwości darmowej wysyłki, najtańsza opcja to Poczta Polska przy płatności PayPal - 35.60zł. Pobranie przy takiej kwocie zamówienia to 92,76zł.

 

Zależało mi na cuplex-ie więc wróciłem do pierwotnego zamówienia, z kosztem przesyłki wyszło 718zł.

Paczka doszła szybko, tym bardziej że polski "oddział" jest całkowicie wirtualny i przesyłki idą z niemiec. Wszystko ładnie i pięknie, tyle że na liście przewozowym (UPS) cena była podana jako 718EURO i kurier zażądał dokładnie 2853zł. Przyjęcia przesyłki oczywiście odmówiłem, do aquacomputer napisałem (do polskiego i niemieckiego oddziału, w trzech językach). Odpowiedzi jak dotąd się nie doczekałem.

 

Reasumując - asortyment bogaty, ceny niezłe, szkoda tylko że odbijają sobie to w cenie przesyłki. Polski oddział to żart i dziecinada, począwszy od pseudotłumaczenia strony, a na problemach z kontaktem skończywszy. Kupowałem kiedyś przez oddział w UK i odniosłem wrażenie pełnego profesjonalizmu, więc myślę że wszystkie problemy są winą matołka (za przeproszeniem) który zajął się polskim "oddziałem".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobranie jest dla dzieci

jakbyś wział przelewm to mialbyś juz blok u siebie pewnie, a nie jakies zabawy w pobrania, nie rozumiem naprawde co ludźmi kieruje wybierają wysylke pobraniową

Ot, powiedział co wiedział. Pobranie to średnio dwa dni krótszy termin realizacji zamówienia i brak problemów z odzyskaniem gotówki jeśli sklep coś zawali.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot, powiedział co wiedział. Pobranie to średnio dwa dni krótszy termin realizacji zamówienia i brak problemów z odzyskaniem gotówki jeśli sklep coś zawali.

 

jakim odzyskaniem?

 

zamowisz 10 rzeczy, przyslą 8 a kase i tak musisz wplacic przed odebraniem paczki, a jesli sklep faktycznie jest beznadziejny to będą zwlekac/olewać itp jak najdłuzej sie da

w przypadku aquatuning wątpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak polski Aquatuning to jakaś dziecinada i porażka. Jakiś czas temu złożyłem zamówienie za ok 200zł zapłaciłem poprzez paypal i co, no i nic czekałem jakieś 1,5 miecha pisałem kilka maili tygodniowo i zero odzewu w końcu się wkurzyłem i wycofałem pieniądze z paypal'a i zamówiłem przez inne konto z wysyłką za pobraniem za którą zapłaciłem jakieś 130zł i paczka dotarła po 3 dniach gdyby nie to że mieli fajną promocję to bym ich olał. Najlepsze jest to że po 2 miesiącach pisze do mnie koleś z aquatuning.pl, z przeprosinami, z zapytaniem czy dalej chcę zrealizować zamówienie normalnie żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...