Skocz do zawartości
Gość TornadoNew

Monitor do gier '24 FULL HD [+/- 1000 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TornadoNew

Witam. Poszukuję jakiegoś dobrego monitora '24 FULL HD. Głównie fascynuje mnie grafika w grach, także chcę aby monitor miał bardzo dobrą jakość obrazu. Karta graficzna - GTX 285.

 

 

Myślałem o - Samsung Syncmaster 2470H.

 

 

Oczywiście kiedy podajemy dany monitor to musimy uzasadnić dlaczego ten a nie inny. Co mi polecicie ?

Edytowane przez TornadoNew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość TornadoNew

@jonathan

 

 

Widać, że Ty tutaj coś liznąłeś o monitorach. Jaki monitor byś polecił do 1000 zł ? Oczywiście 24' FULL HD ? Monitor będzie wykorzystywany do grania w gry komputerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj powiem Ci tak:

Do grania to mozesz sobie kupic praktycznie byle co, byleby mialo ostry obraz... Odwzorowanie kolorow nie jest Ci az tak konieczne, podobnie "Czarna czern", i tak czesto regulujesz ciemnopsc w samej grze.

 

Mysle ze rownie dobrze mozesz kupic Samsunga B2430H ciut tanszy bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub kupić coś mniejszego, ale sprawdzonego

 

Też jestem tego zdania. Co mi po wielkim kiepskim monitorze? DELL 2209wa jako IPS przynajmniej oferuje coś więcej. Choć gdybym kupował monitor tylko do gier to poważnie podszedłbym do modeli 120 Hz (realnie mniejsze rozmycie ruchomych obrazów). Wolałbym do gier np. takie 22" 120 Hz niż wielkie 24" 60 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś o tym modelu: IIYAMA ProLite E2410HDS 24'' - Monitory LCD - IIYAMA ProLite E2410HDS 24'' od 789.49zł ?

Bardzo dobry monitor, duże możliwości regulacji, obraz rewelacyjny. Oczywiście można by się doczepić różnych rzeczy(a to podstawa chybocząca się- mnie to nie przeszkadza, można powiesić na ścianie i nie ma problemu, a to że z boku obraz nie taki- ale ten typ matrycy jest taki) Dla mnie (a będę trochę obrabiał zdjęcia) to najlepszy monitor za nieduże pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś o tym modelu: IIYAMA ProLite E2410HDS 24'' - Monitory LCD - IIYAMA ProLite E2410HDS 24'' od 789.49zł ?

Bardzo dobry monitor, duże możliwości regulacji, obraz rewelacyjny. Oczywiście można by się doczepić różnych rzeczy(a to podstawa chybocząca się- mnie to nie przeszkadza, można powiesić na ścianie i nie ma problemu, a to że z boku obraz nie taki- ale ten typ matrycy jest taki) Dla mnie (a będę trochę obrabiał zdjęcia) to najlepszy monitor za nieduże pieniądze.

 

Raczej najgorszy. Wyświetl jednolity pomarańcz na całym ekranie i podziwiaj piękny gradient z dołu do góry - choćby z tego powodu się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość TornadoNew

@ Kyle - jest to zdanie prawdziwe dla praktycznie każdego monitora na matrycy TN, czy to będzie iiyama czy samsung czy dowolny inny producent. Sam posiadam Asusa z matrycą TN. Gra mi się na nim bardzo dobrze, sam mówiłem, że nie chce cudów !!!

 

 

Właśnie myślałem o tej Iiaymie ale teraz nie wiem już co myśleć. To co mam w końcu wybrać ???

 

Podajcie jakieś WASZYM zdaniem najlepsze monitory 1920 x 1080 FULL HD 16:9 do gier cena - [+/- 1000 zł]

 

Na pewno coś wybiorę...

 

Czekam z niecierpliwością...

 

Macie tutaj monitory 24 cale 1920 x 1080 16:9 2 MS - http://www.ceneo.pl/Monitory_LCD;004+m0+n1100;017P1-5176P2-20996P4-13274P11-068043.htm

Edytowane przez TornadoNew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kyle - jest to zdanie prawdziwe dla praktycznie każdego monitora na matrycy TN, czy to będzie iiyama czy samsung czy dowolny inny producent. Sam posiadam Asusa z matrycą TN. Gra mi się na nim bardzo dobrze, sam mówiłem, że nie chce cudów !!!

 

Zgoda, masz rację, ale zwróć uwagę że pisałem to do innego użytkownika który "będzie trochę obrabiał zdjęcia" - a do tego TN-ki można sobie odpuścić.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może DELL U2311H ma co prawda 23' ale jest na matrycy e-IPS i w recenzjach na zagranicznych stronach zbiera bardzo dobre opinie co do jakości obrazu,kolorów kontrastu,czerni.In minus trochę słabszy czas reakcji matrycy niż najszybsze TN TFT szczególnie te z 120Hz.Pomyśl i o tym modelu.W 1 tys z małym kawałkiem powinieneś się zmieścić,jest sporo ofert na Allegro i w sklepach internetowych na wyszukiwarkach Ceneo albo Skąpcu.

Sam przymierzam się do zakupu podobnego sprzętu.Biorę pod uwagę jeszcze Della U2410 ale to ok 1800zł lub Eizo EV2333 ok.1900zł ale piszą że ten ostatni może smużyć w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazne do jakiego grania ma byc ow monitor , bo jezeli do multiplayera typu BC2 czy CoD to bardzo wazny jest input lat

przy wiekszym lagu mozna zapomniec o dobrych rezultatach w tego typu grach .

 

Sam sie zastanawiam nad zmiana na 24'' ,

jezeli macie jakies linki do testow pod katem input laga to bardzo poprosze o zapodanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...