Skocz do zawartości
Rikki

AMD Radeon HD6850/6870

Rekomendowane odpowiedzi

wracając do MLAA a dużo tego będzię i nie będzie chwalone to odrazu zaznaczam a dlaczego macie przedsmak, to dobrze nie wygląda i są przekłamania w grafice

wszystko na maks bez anizo w sterach

MLAA

Dołączona grafika

 

4XX

Dołączona grafika

Przeglądać w pełnym rozmiarze 1680x1050, i na dodatek spadek FPS większy, stery do sprawdzania 10.10d, specjalnie zostawiłem wskazania frapsa, pliki png więc trochę ważą

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale sekcja zasilania jest przy śledziu i nie zainstalujesz radiatorów które mają tam wyprowadzone heat pipy np. mk-13, t-rad2 itd....

 

//edit//

zalman vf3000 pasuje to 6870 i bardzo ładnie daje rade

http://i30.photobucket.com/albums/c330/Daveburt/103110_ZalmanCooler.png

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem dziś 6870 referencja od Hisa, karta jest cichsza od 4870 ref. oraz troszkę chłodniejsza, w furmarku max jaki widziałem to 83C w Fallout:NV ~72C. Karta ładnie przełącza takty w 2d rdzeń schodzi do 100Mhz a pamiątki do 300Mhz. Idę dalej testować w gierach i oc.

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty w gral.pl nie ma, z resztą podobna sytuacja jest z balta.pl(dostępna za 2-3 tygodnie i na 100% procent nie będzie to cena 600zł tylko grupo powyżej!! ).

Arctic Cooling Accelero S1 Rev 2 pasuje zarówno do 6850 jak i 6870, info zebrane ze strony producenta.

Obecnie sam wyczekuje przesyłki z komputrona, w środę zamówiłem asusa 6850 i wielce prawdopodobne, że założę na nią Accelero S1 Rev 2 z jakimiś tam wiatraczkami , ewentualnie turbo module.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co MSI niedostępne (znalazłem póki co w 2 sklepach). Ceny mają mieć bardzo konkurencyjne i mam nadzieję, że niedługo pojawią się w magazynach. Chociaż wcześniej chętnie przejrzałbym jakieś testy różnych modeli 6870 i 6850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien dostać odmową ale będziesz musiał czekać na towary w magazynie przez 2-3 tygodnie. Ja niestety musiałem zrezygnować bo dla mnie za długo, nie wiadomo kiedy przyjdzie może być za 2-3 tygodnie lub 2 miesiące aż ceny spadną do poziomu 600zł, więć kupiłem asusa z saturiona za 670zł + kurier i jedzie do mnie jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos znalazł jakis dzialajacy soft w którym zegary na 6850 nie koncza sie na 1030Mhz?

 

Problemy były z niższymi zegarami ale to pewnie wszyscy wiedza.Ale gdyby ktoś nie wiedział :lol:

 

MSI Radeon HD 6850 review

 

EnableUnofficialOverclocking = 1

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy były z niższymi zegarami ale to pewnie wszyscy wiedza.Ale gdyby ktoś nie wiedział :lol:

 

MSI Radeon HD 6850 review

 

EnableUnofficialOverclocking = 1

 

zmienialem .. ale z 1000 zmienialo sie wlasnie na 1030..

wywalilem asus smart doctora i zaisntalowalem noweg afterburnera 2.1.0b4 i fika ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o nowym Radeonie 6870 od MSI ? Dokładnie chodzi mi o tą wersję MSI Radeon HD6870 1GB DDR5 256bit PCI-E (R6870-2PM2D1GD5) - opis, informacje, dane techniczne produktu , niby karta referencyjna, ale w dobrej cenie. Chłodzenie referent, ale bardziej mi zależy na możliwościach OC tej karty, wiem, że w zestawie jest ogólnie chwalony MSI Afterburner (i MSI LiveUpdate). Z tego co czytałem, to nawet na referencyjnym chłodzeniu, da się ją naprawdę wysoko kręcić. Myślicie, że spokojnie osiągnę 1050 MHz na GPU i 4,5 GHz na MEM ? Widziałem już takie wyniki na referentach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Ale według mnie, taka marka jak MSI która słynie z tego, że jej karty naprawdę nieźle się podkręcają napewno wypuściła kartę z dużymi możliwościami i te założone wartości nawet z referencyjnym chłodzenie powinny być spokojnie do osiągnięcia bez Vmod-a. Na tomshardware któryś z użytkowników podkręcił w.w MSI do 1100 MHz GPU i 4,7 GHz MEM ale nie było podane czy z Vmod-em czy bez. Jak znajdę ten temat to dorzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ale według mnie, taka marka jak MSI która słynie z tego, że jej karty naprawdę nieźle się podkręcają...

 

Życzeniowe myślenie.

Dobre OC może się trafić w różnych egzemplarzach różnych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie dostałem nowego Radeona HD6870 od Gigabyte. Wcześniej miałem GTX 295 i jestem bardzo zadowolony ze zmiany. Na GTX 295 niektóre gry po prostu nie działały, zaś w wielu starszych grach FPS był niezwykle mały. Karta działała dobrze w zasadzie tylko w grach zoptymalizowanych pod Nvidię. To jest dopiero nieczysta sztuczka!

Gołym okiem i nie mając porównania nie da się zaobserwować jakiegoś spadku jakości obrazu, o czym piszą niektórzy.

 

Podsumowując - Polecam nowe Radeony HD68xx. Jeśli komuś Nvidia zbrzydła tak samo jak mi, nie ma się co wahać przy wyborze nowej karty.

 

EDIT:

Faktycznie, początkowe ustawienia filtrowania tekstur nie są najwyższe, ale przecież można to zmienić. Wydajność jakoś nie spada (gołym okiem spadku FPS nie wykryłem).

Edytowane przez Boniu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też się zastanawiam nad przejściem z GeForce'a na Radeona HD6870, na razie obserwuję co wychodzi na rynku. Co do wypowiedzi kolegi @montenegro - rzeczywiście, często OC zależy tak naprawdę od konkretnej sztuki karty ale MSI to dobra marka, sam się zastanawiam nad ich referencyjnym HD6870 bo parametry ma dobre a może i z MSI Afterburner da się wycisnąć jeszcze więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna. 120-tka, albo porządny przewiew w budzie i powinno być elegancko. Ciekawe jak w CrossFire.

 

Bardzo fajna, gdy radiator miała wyprowadzany na zewnątrz kompa, a tak to tracę 3 sloty w kompie, więc raczej do CF nie jest ona stworzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...