Skocz do zawartości
Rikki

AMD Radeon HD6850/6870

Rekomendowane odpowiedzi

Mój asus ma standardowo po zainstalowaniu sterów możliwość zmiany napięcia. Na razie na szybko ustaliłem zegary jak w sygnaturce i wszystko stabilnie na napięciu 1.2V (standard 1.15). Czekam teraz na zasilacz i będę się bawił w jakieś konkretniejsze oc to dam znać. Jak dotychczas czekam na sterowniki 10.12 które mają dawać pełny support dla HD6xxx, bo na razie filtrowanie tekstur daje wiele do życzenia (podczas ruchu tekstury mienią się pikselami jak brokat) ale nowe stery mają rozwiązać wszelkie problemy. Te hotfixy 10.10x nic nie dają..

 

edit:

Nowy zasilacz już dostałem i jak na razie osiagnalem 960MHz@1.22V na rdzeniu i 1150Mhz na pamięciach. Wynik w 3DMarku Vantage to 14.3k

Edytowane przez tomekk89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój asus ma standardowo po zainstalowaniu sterów możliwość zmiany napięcia. Na razie na szybko ustaliłem zegary jak w sygnaturce i wszystko stabilnie na napięciu 1.2V (standard 1.15). Czekam teraz na zasilacz i będę się bawił w jakieś konkretniejsze oc to dam znać. Jak dotychczas czekam na sterowniki 10.12 które mają dawać pełny support dla HD6xxx, bo na razie filtrowanie tekstur daje wiele do życzenia (podczas ruchu tekstury mienią się pikselami jak brokat) ale nowe stery mają rozwiązać wszelkie problemy. Te hotfixy 10.10x nic nie dają..

 

edit:

Nowy zasilacz już dostałem i jak na razie osiagnalem 960MHz@1.22V na rdzeniu i 1150Mhz na pamięciach. Wynik w 3DMarku Vantage to 14.3k

 

Coś kiepski ten twój asus mój na standardowym napięciu robi 970/1140. Furmark 86 stopni z wszystkimi opcjami max. No i benchmark lost planet 2, wtedy temperatury 70 stopni obydwa testy wszystko w 1920x1080.

W gratisie dostałem terkotanie na niskich obrotach tak jak w teście na purepc twój model tez tak ma? Grafa z komputronika.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyslalem ze jedna opinia wiecej ludziom nie zaszkodzi.

Zakupilem dzisiaj HIS`s 6850.

Karta mimo zewnetrznego wrazenia ma mikro radiatorek wiec uprzedzam ;-), ja bede zmienial na accelero wiec mi nie zalezalo.

W kazdym razie zrobilem krotki tescik podkrecania na domyslnym voltarzu (z racji kiepskiego chlodzenia)

I teraz ciekawostka, wg furmarku 965/1210(4840) stabilnie, 20min meczone i nic, max temp 86C.

Nastepnie odpalilem benchmarki na crysis warheadzie ale tu juz nie bylo tak rozowo, musialem zejsc do 940 na rdzeniu dla pelnej stabilnosci.

Zrobilem tez tescik skalowania z oc dla zainteresowanych:

Test nieco ekstremalny jak dla midrange.

CRYSIS WARHEAD ,mapa Frost flyby 1920x1080 Detale GAMER AAx2:

 

--

Processor: AMD Phenom II X6 1055T Processor @ 3500 Mhz

CPU ID: AMD64 Family 16 Model 10 Stepping 0

Operating System: Microsoft® Windows® XP Professional x64 Edition Service Pack 2

Physical memory: 4,00 GB

Display adapter: Radeon HD 6800 Series 1024 MB

Video Processor: ATI Radeon Graphics Processor (0x6739)

Driver version: Catalyst 10.10 (8.782-100930m-106343C)

Motherboard: FOXCONN A79A-S 1.0

 

STOCK:

--

775/1000(4000)

DirectX 9.0c GAMER 3X @ Map: frost flythrough @ 8 1920 x 1080 AA 2x

==> Framerate [ Min: 17.50 Max: 47.04 Avg: 34.28 ]

 

MEM OC:775/1210(4840)

DirectX 9.0c GAMER 3X @ Map: frost flythrough @ 8 1920 x 1080 AA 2x

==> Framerate [ Min: 21.42 Max: 50.31 Avg: 35.86 ]

 

ALL OC:940/1210(4840)

DirectX 9.0c GAMER 3X @ Map: frost flythrough @ 8 1920 x 1080 AA 2x

==> Framerate [ Min: 24.75 Max: 53.40 Avg: 39.33 ]

 

Jak widac samo podkrecanie pamieci karcie sporo pomaga.

EDIT

Jak kolega nizej napisal ustawienie bylo GAMER.Enthusiast ustawilem za pierwszym razem przy 965 na rdzeniu kiedy komp doznal zawiechy, pozniej zapomnialem zmienic.W kazdym razie wszystkie 3 testy byly wykonywane na GAMER.

Edytowane przez RaV[666]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zrobilem tez tescik skalowania z oc dla zainteresowanych:

Test nieco ekstremalny jak dla midrange.

CRYSIS WARHEAD ,mapa Frost flyby 1920x1080 Detale ENTHUSIAST AAx2:

--

DirectX 9.0c GAMER 3X @ Map: frost flythrough @ 8 1920 x 1080 AA 2x

==> Framerate [ Min: 17.50 Max: 47.04 Avg: 34.28 ]

 

 

To detale na entuzjaście ustawiłeś czy może na "gamerze"? Więc wprowadzasz chyba w błąd, bo Twój log mówi o "gamerze", ale mogę się nie znać...

 

____

Na szybko: P2x4@3,6GHz i 8800GT@650/1000MHz

DirectX 9.0c GAMER 1X @ Map: frost flythrough @ 8 1920 x 1080 AA 2xx

==> Framerate [ Min: 11.73 Max: 28.64 Avg: 17.05 ]

___

 

Czyli łopatologicznie można wywnioskować, że 6850 jest 2x wydajniejsze od 8800GT.

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiłem że 960/1150 to ostateczny wynik. Doszedłem teraz do 970/1250, pamięci sporo w górę poszły, musze zrobić jeszcze jakiś loop w smarku na 2 godzinki zeby potweirdzic. Co do wypowiedzi kolegi ktory bez zmiany napięcia tak wysoko zajechał to rzeczywiście jakiś dobry model trafił. Mi za to wiatraczek chodzi bezgłośnie :wink: a testuje karte na 'auto fan control' i nie osiąga chyba więcej niż 50%, jak ustawie ręcznie na 100% to za bardzo suszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zszedłem z napięciem do 1.2V i jest wszystko ok, ale pamięci musiałem obniżyć o 10Mhz bo jak się komp wygrzał po paru godzinach to pojawiły się arty. Teraz testuje zegary na napięciu standardowym (1.15V), trochę za bardzo pojechałem w górę za pierwszym razem z tym napięciem bo próbowałem zwiększyć jeszcze taktowanie rdzenia, ale 970 to u mnie raczej max <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpadł mi w ręce Saphire 6870 z takim chłodzeniem.

Bez problemu suwaki w CCC na max czyli 1000/1250. Karta jest na prawdę cicha, nawet jak dla mie przyzwyczajonego do WC. Przy otwartej obudowie lekko słychać burczenie łożyska, takie lekko basowe brzmienie. A mam kompa na wysokości ucha.

W 3D też cicho, po kilkunastu minutach NFS Shift z AAx8 wentylator w trybie auto osiągnął 35% a temp ledwo 72st.

 

Przy ręcznym sterowaniu już od 36-40% wentylator staje się słyszalny by od 50% być już dość głośny. Od 60% zaczyna się wycie. Najlepiej zostawić w trybie automatycznym, karta malo się grzeje a wentyl nie musi szaleć. Wydajność chłodzenia ma wyraźnie duży zapas ale dźwięki jakie z siebie wtedy wydaje są już tylko dla masochistów ;)

 

Karta godna polecenia bo wcale nie wymaga żadnych przeróbek chłodzenia.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy 3D Mark 11

Karta default, CPU @3.8

 

3DMark Score P4159

Graphics score 3796

Physics Score 8683

Combined Score 3908

GraphicsTest1 18.85 FPS

GraphicsTest2 18.87 FPS

GraphicsTest3 23.02 FPS

GraphicsTest4 10.77 FPS

PhysicsTest 27.57 FPS

CombinedTest 18.18 FPS

 

Karta 1000/1250, CPU @3.8

 

3DMark Score P4620

Graphics score 4252

Physics Score 8675

Combined Score 4395

GraphicsTest1 21.03 FPS

GraphicsTest2 20.97 FPS

GraphicsTest3 25.89 FPS

GraphicsTest4 12.12 FPS

PhysicsTest 27.54 FPS

CombinedTest 20.45 FPS

 

Karta 1000/1250, CPU @4.0

 

3DMark Score P4808

Graphics score 4454

Physics Score 8903

Combined Score 4396

GraphicsTest1 21.45 FPS

GraphicsTest2 21.93 FPS

GraphicsTest3 27.38 FPS

GraphicsTest4 12.85 FPS

PhysicsTest 28.27 FPS

CombinedTest 20.45 FPS

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażania po wydaniu nowych sterów 10.12? U mnie się nic nie zmieniło odnośnie problemu "mieniących się" tekstur, w hot pursuit i w css jest grafika gorszej jakości niż na starym hd3870, jakby nie było filtrowania :-|

 

edit:

załączam filmik z YT

 

http://www.youtube.com/watch?v=p7_sIJZ5HIw

Edytowane przez tomekk89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Nadazyla sie okazja, nieplanowana i przyjeta z bolem serca - wymieniam wysluzone 4850 na 6850.

 

Wybor padl na Vertexa3d.

 

I teraz pytanie do Was.

Jakie chlodzenie na to moge zalozyc? Czy ktos wie jak z kompatybilnoscia pcb do oferowanych na rynku mozliwosci?

Szukalem w necie informacji co ludzie na to zakladaja ale niestety nic nie znalazlem (a naprawde z for korzystam w ostatecznosci - zawsze musze przywracac sobie haslo;).

 

Jestem maniakiem ciszy, - oddaje kumplowi w dobre rece moje 4850+accelero+120mm, a tu przyjdzie kurierem taki cham w dziwkarskim plastiku i po prostu sie tego boje:P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zaczekaj aż karta przyjdzie i obczaj czy rzeczywiście będzie głośna. Te radki mało się grzeją i jak już wcześniej ludzie wspominali na forum wiatrak w stresie nie osiąga nawet 50% obrotów. U mnie jest naprawdę cicho i rozumiem że masz złe wrażenia po hd4870 bo sam miałem i chodził jak odkurzacz :P Jak już będziesz miał sprzęt na pokładzie to daj znać czy nie masz "zaszumionych" tekstur, porównaj gierki dx9/10 z tym jak wyglądały na hd4870..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zaczekaj aż karta przyjdzie i obczaj czy rzeczywiście będzie głośna. Te radki mało się grzeją i jak już wcześniej ludzie wspominali na forum wiatrak w stresie nie osiąga nawet 50% obrotów. U mnie jest naprawdę cicho i rozumiem że masz złe wrażenia po hd4870 bo sam miałem i chodził jak odkurzacz :P Jak już będziesz miał sprzęt na pokładzie to daj znać czy nie masz "zaszumionych" tekstur, porównaj gierki dx9/10 z tym jak wyglądały na hd4870..

 

Nie wiem czy to post kierowany do mnie..

Ale gwoli wytlumaczenia - testy w necie pokazuja, ze Vertex osiaga do 40db w stresie, co przy moich obecnych 13db jest wartoscia znacznie sie roznica (tak to ujme;). Na pewno bede modowal jesli sie tylko da, w koncu nie po to robilem skrzynki bitumiczne na hddki;).

Niech ktos potwierdzi, ze do pcb podejdzie accelero:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 13 dB to mozesz sobie tylko pomazyc ;]

Tyle to widnieje tylko na pudelku i nic wiecej z tego nie wynika.

 

Dokładnie. Poza tym zależy jeszcze na jakim paśmie te dB. Żeby porównać co jest głośniejsze musisz po prostu posłuchać obu w tych samych warunkach. Nie wiem jak się sprawuje ten vertex ale asus jest naprawdę relatywnie cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem maniakiem ciszy, - oddaje kumplowi w dobre rece moje 4850+accelero+120mm, a tu przyjdzie kurierem taki cham w dziwkarskim plastiku i po prostu sie tego boje:P.

 

Lepiej poczekaj az przyjdzie i sprawdz, bo nawet defaultowe turbinki nie powinny byc problemem... te karty w idle pobieraja okolo 20w i imho na luzaku sobie poradza z praca przy wentylatorze skreconym na 20%. Glosnosc w stresie to inna sprawa, ale malo kto gra bez dzwieku ze sluchawek/glosnikow... Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...