Skocz do zawartości
Rikki

AMD Radeon HD6850/6870

Rekomendowane odpowiedzi

Maciem - na pudelku czego?

 

Tomek89 - przyjdzie, pogadamy. Jednak watpie zeby byla porownywalna do accelero+120mmfan na wolnych obrotach, a na pewno nie w trybie 3d wiec co Wy za bzdury mi tu piszecie. Relatywnie cichy?

 

Przeczytaj sobie o BTFIE 120: http://www.frazpc.pl/artykuly/263021,Wentylatory-120x120mm---Sprzymierzency-ciszy.html

 

"Przy obrotach rzędu ~700RPM już z odległości 20~30 centymetrów

jest on niesłyszalny co dowodzi, że zastosowane łożysko PXB spisuje się wręcz rewelacyjnie!"

 

Chlopie z czym do ludzi?

 

kknd! - no oczywiscie, ze sprawdze. Na razie chce zasiegnac informacji czy np accelero na to pcb wejdzie.

Przyjdzie, bedzie glosniej - na pewno wymienie chlodzenie.

Edytowane przez ślizó

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to post kierowany do mnie..

Ale gwoli wytlumaczenia - testy w necie pokazuja, ze Vertex osiaga do 40db w stresie, co przy moich obecnych 13db jest wartoscia znacznie sie roznica (tak to ujme;). Na pewno bede modowal jesli sie tylko da, w koncu nie po to robilem skrzynki bitumiczne na hddki;).

Niech ktos potwierdzi, ze do pcb podejdzie accelero:).

 

A do kogo, przecież napisany pod Twoim. Nie cytujemy postów nad sobą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do kogo, przecież napisany pod Twoim. Nie cytujemy postów nad sobą ;)

 

Mala rozbieznosc sprzetowa byla w wypowiedzi kolegi, dlatego tak swoja odpowiedz sformuowalem.

 

Karta przyszla, accelero to to na pewno nie jest, juz 3x% predkosci wentylatora jest wyraznie slyszalne a 100proc to niezly odkurzacz;).

Inna sprawa, ze ja jestem chory psychicznie na punkcie ciszy i sie do tego przyznaje;) Ale ogolnie bije sie w piersi - potwierdzam, ze karta jest relatywnie cicha;).

Plastik nie jest taki tandetny jak wyglada na zdjeciach wiec tutaj zaskoczenie.

 

Jedyne do czego moge sie przyczepic - karta nie wspolgra z moja obudowa, jak ja przykrece tak jak powinna byc przykrecona to nie moge wlozyc kabla DisplayPort;[, wiec jest wsadzona na luznych srubkach.

 

Migania tekstur nie zauwazylem.

Niski framerate w Splinter Cell Conviction - pewnie stery..

Czy multiprobkowanie adaptacyjne bardziej obciaza karte niz zwykly AA?

 

 

Poza tym jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od paru dni jestem jestem posiadaczem tego Radeon 6870. Niestety mimo tego, ze chłodzenie jest zmienione i powinno być cichsze, od referencyjnego to i tak nie równa się z acclero które miałem wcześniej na na Radeonie 4870. Dlatego też postanowiłem wrócić do accelero i wtedy trochę się zdziwiłem, gdyż na moja nowa grafa nie ma radiatorów na kościach. Teraz mam dylemat czy opłaca się zakładać te radiatorki, wiem że w żaden sposób tym nie zaszkodzę ale czy cokolwiek to poprawi ? Poza tym musiałem też jakoś "dziwnie" założyć accelero, gdyż w idle temperatura utrzymuje sie na poziomie 48 stopni, ale w stresie w żaden sposób nie rośnie :)

Edytowane przez abnormal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem, mój 6850 jest wygięty w łuk na całej jego długości, od śledzia do końca karty. Jak by radiator za mocno przykręcony był. Ktoś sie spotkał z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa

Zmieniłem z musu karte z 4870 na MSI 6850OC (takie tam oc, 820/4400)

Zmieniłem zasilacz

Przed zmianą zasilacza chciałem zobaczyć 3dmarkanowego, więc zainstalowałem odpaliłem. Ustawienia grafy byly takie jak lubie, czyli na max(bez AA), anioso 16x. Wynik 28XX.

Wczoraj zmieniłem zasilacz. Zmieniłem też chłodzenie na grafice, wrzuciłem AC Twin turbo(ale bez tego turbo, zamiast jest 9cm wentylator na full ale cichy).Denerwujące mnie objawy freezów(powód zmiany zasiłki) w BC2 zostały wyeliminowane.

Temp w idle 40 stopni(około)

Temp stress (World of tanks, BC2, Furmark) 67 srednio, 72 furmark po paru minutach, nie chcialo mi sie dluzej czekać. Nadmienie że na defaultowym chlodzeniu(te czerwono-czarne) temp idle byly 5-8 stopni większe, w stresie mialo blisko 80.

 

Problem w tym że o ile wszystko ładnie bangla (gry) to 3dmark za @#@#$ nie chce przejść dalej niż 5-10sek 1 testu/dema i robi mi black screen, pomaga tylko twary reset. Z racji tego ze po nocy z downloadem testowalem to na szybko przed pójściem do pracy, za duzo nie posprawdzalem(np nie zmniejszyłem taktów pamięci, podobno to pomaga, znalazłem w doodle)

Wygląda to jak przegrzewanie grafy(pytanie czy pamięci tylko czy rdzenia)

No chyba ze CPU za mało papu dostaje, bo podciagnelem go z powrotem na 3.6, prze moment na 3.8 chodził...ale to by chyba wykładał sie w grach...

Co je grane?

Edit:

Jednak pamieci na grafie, wystarczyło opuścić je o 50Mhz i karta z rdzeniem na 900 przebija sie przez wszystkie testy 3dmarka.

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo wyleciałem z obiegu, czy są moze jednoslotowe 6850/70 z jednym dvi+hdmi+2xdp?

Juz nawet nie chodzi o chłodzenie tylko o sledzia (2x DVI piętrowo zaczyna mi dzialac na nerwy)

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam kartę asusa 6870 co do chłodzenia to nie jest głośne. Ale może mi wytłumaczy jedną rzecz chodzi mi o Eyefinity chciałem podłączyć monitor i TV. Ale okazało się że na TV można tylko oglądać video. Jeśli się mylę to poprosze o sprostowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne że nie tylko video. TV działa jako normalny monitor. Ogarnij lepiej CCC ;)

 

W CCC mam 3 opcie

1 Extended Displays- 1 obraz to monitor a 2 TV tylko na monitorze jest normalny pulpit a na TV tylko tapera da się przeciągnąć z monitora na TV i oglądać film. Ale żeby można pracować na 2 monitorach potrzebna 2 myszek i klawiatur po podłączeniu 2 myszki nie ma 2 kursorów więc nie można pracować na 2 monitorach. Próbuje to ustawić już od 3 dni i to samo.

2 Clone Displays

3 Horizontally Displays

 

jak lepiej ogarnołeś CCC to powiec jak to ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś kiedyś kompa z dwoma kursorami? :D Do pracy jest właśnie ten pierwszy Extended, możesz trzymać dowolne okna na 2 i kolejnych ekranach.

 

myślałem że sterownikami to rozwionzali

a już myślałem że coś nie tak było

ale sterowniki mogli by bardziej dopracować w nvidi lepsze sterowniki i do cipsetu jak i do kart graficznych w marcu zaczne oc mam nadzieje że karta nie żle poleci procek chodzi na 3933MHz bez podnoszenia napiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli o takim eksponacie jak MSI HD6870 z chłodzeniem Twin Frozr II ? Słyszałem, że chłodzenie naprawdę daje radę, jest ciche, dobrze chłodzi a karta ma spory potencjał OC przez MSI Afterburner. Jak myślicie ile da się wycisnąć z tej karty (standardowe taktowania 900 MHz GPU i 4,2 GHz MEM) bez Vmod-a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rollex

Sam się zastanawiam nad tym modelem co Ty, jest jeszcze dostepny w niższej cenie GB wersja OC z windforse x3, tylko się zastanawiam jak z ciszą w 2D nigdzie nie mogę znaleźć informacje jak to chłodzenie sprawdza się w 2D. A o MSI wiem że zarówno w 2D jak i 3D jest ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś posiadający kartę GIGABYTE 6850 GV-R685D5-1GD grał w Crysis Warhead na Windows 7 32 bit u mnie podczas grania raz na jakiś czas ekran robi się czarny testowałem na sterownikach 10.10 oraz na 10.12 czy może ktoś ma podobny przypadek.

Edytowane przez orencmil24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim Gigabyte bios nie był zmieniany i od samego początku można ręcznie zmieniać regulacje obrotów wentylatorów chłodzących.

W tej chwili obroty mam ustawione na 30 procent karta przy tych ustawieniach jest bardzo cicha.

Edytowane przez orencmil24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@orencmil24

karta niesprawna

masz to samo co ja tylko ja mam w riddicku i w 3dmarku 11

moj msi idzie na reklamacje

nie daj se wcisnąc tego samego produktu - mają zrąbane regulatory napięcia pamięci(są na 1.6 gdzie standard dla 6870jest 1.4V) stąd czasem obniżanie taktowania pamięci o 50Mhz pomaga. Czasem

Jak mi sie wysypało w riddicku po 20 min grania a potem nie szlo ustawic bo sie sypało(BSODY) to sie poddałem

W piątek oddaję tego MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem tez dodać że mi sypie białymi/szarymi/czarnymi kropkami w zależności od tła.

Miałem to od początku ale zignorowałem(no może mniej tego było)

Np tera jak pisze mam na ekranie z 15 białych/białoniebieskich kropek na belce (odpowiadanie w temacie:AMD Radeon....)

Wcześniej to ignorowałem, tera nie mam zamiaru, zwłaszcza ze w chwili gdy to piszę to wiatrak lata se 46%, temperatura 40 stopni. A tu syf na ekranie. Dodam że czasem miałem wrazenie ze w grach tez kropy migają, ale nie miałem dowodu. Tu moge zrobić screenshota, to przynajmniej dowód do serwisu będzie.

copershima w mojej wersji nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim Gigabyte bios nie był zmieniany i od samego początku można ręcznie zmieniać regulacje obrotów wentylatorów chłodzących.

W tej chwili obroty mam ustawione na 30 procent karta przy tych ustawieniach jest bardzo cicha.

 

mi chodziło o ten bajer , że raz chodzi jeden wentyl a raz drugi na przemian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...