Skocz do zawartości
Rikki

AMD Radeon HD6850/6870

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest artykuł.

 

Możesz zacytować ten fragment, ponieważ nie widzę nic o odblokowaniu HD6850 do HD6870?

 

 

Miałem na mysli komentarze pod tym newsem , cytuję (cyferki oznaczają numer komentarza pod newsem):

 

 

 

7. rozumiem że masz płyte główną, w której wgrany bios jest różny w zależności od ilości podsiadanej pamięci???

 

Co do upgrade 6950 z 1GB, to ściągasz dowolny Bios z tej stronki:

 

techPowerUp! :: Video Bios Collection

 

i cieszysz się wydajnością 6970 z dokładnie taką samą ilością pamięci, jaką miałeś pod Biosem 6950.

W przypadku wystapienia błędów w 3D, delikatnie zmniejszasz zegary GPU.

 

9. ...trollu AMD, podałeś biosy do wersji 2GB, HD6950 1GB jest niemodowalny. ..

 

10. GPU montowane na 6950 z 1GB są ciągle TYMI SAMYMI, które montuje się na 6970. Wystarczy na taką kartę wgrać BIOSa z 6970 (tak, z 2GB), a będziesz dysponował kartą z pełną liczbą SP i taką ilością RAMu, ile masz fizycznie na karcie. Ilość RAMu nie determinuje wersji BIOSu. Dokładnie jak na płycie głównej PCta.

 

12. nie jestem specjalistą ale pobierasz bios od 2GB i zmieniasz ilośc gddr (radeon bios editor) na 1GB wprowadzasz swoje opóźnienia dla pamięci... i chyba tyle... robiłem tak z r9550 i działało

 

13. tu nawet nie musisz tego robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisane jest modowanie 6850 na 6870 poprzez wgranie biosu, ktoś to może potwierdzić/zaprzeczyć?

 

7. rozumiem że masz płyte główną, w której wgrany bios jest różny w zależności od ilości podsiadanej pamięci???

 

Co do upgrade 6950 z 1GB, to ściągasz dowolny Bios z tej stronki:

 

techPowerUp! :: Video Bios Collection

 

i cieszysz się wydajnością 6970 z dokładnie taką samą ilością pamięci, jaką miałeś pod Biosem 6950.

W przypadku wystapienia błędów w 3D, delikatnie zmniejszasz zegary GPU.

 

9. ...trollu AMD, podałeś biosy do wersji 2GB, HD6950 1GB jest niemodowalny. ..

 

10. GPU montowane na 6950 z 1GB są ciągle TYMI SAMYMI, które montuje się na 6970. Wystarczy na taką kartę wgrać BIOSa z 6970 (tak, z 2GB), a będziesz dysponował kartą z pełną liczbą SP i taką ilością RAMu, ile masz fizycznie na karcie. Ilość RAMu nie determinuje wersji BIOSu. Dokładnie jak na płycie głównej PCta.

 

12. nie jestem specjalistą ale pobierasz bios od 2GB i zmieniasz ilośc gddr (radeon bios editor) na 1GB wprowadzasz swoje opóźnienia dla pamięci... i chyba tyle... robiłem tak z r9550 i działało

 

13. tu nawet nie musisz tego robić

 

Widzisz różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie " mea culpa " :lol2: :oops: ...można sie pogubic w tych oznaczeniach

 

Dotarła do mnie wczoraj nowa karta ASUS Radeon HD 6850 Direct CU (v.2) 1GB

 

ktoś wczesniej pisał że wersja 1 jest hałaśliwa bardzo (wiatrak terkocze), dodam od siebie tylko to że wersja 2 (czyli ta którą mam) jest zaskakująco cicha zarówno (także przy obciążeniu) i żadne terkotanie nie występuje, w porównaniu z nią moja poprzednia grafika (RADEON 4870 turbo) to był niezły odkurzacz (przy obciążeniu).

 

P.S. jeszcze tylko musze zmienic płyte i procesor bo wyniki są śmieszne ekhm..

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Najwyraźniej po to wprowadzili tą nowszą wersje. Szkoda tylko że w recenzjach nie zwracają uwagi na takie rzeczy, bo twierdzą że cicha a pomijają tak kluczową wadę. Wątpię też żebym trafił na wadliwy egzemplarz, bo to ewidentnie łożysko, a to czy terkocze/cyka zależy od rodzaju i konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, trochę z lenistwa ....

Do tej pory myślałem o 460 / 560 ale mój procek ma 2 jajka i ciągle wychodzi na to, że w takim przypadku lepiej wybrać radka. A na zmianę całej platformy przez najbliższe półrocze (co najmniej) nie ma hmmmm szans ....

 

Miałem parę radków, zawsze od Szafirka, więc to mi pierwsze przychodzi do głowy. Myślałem też o Gigabyte.

Ale chciałbym żeby to było jak najcichsze urządzenie.

Którego 6850 wybrać ?? "Zwykłego" szafira czy coś innego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zarówno ta

http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-r687oc-1gd/

jak i ta karta

http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-r687so-1gd/

nie mają referencyjnego PCB?

 

Niestety nigdzie nie natknąłem się fotki tych kart w wersji "nude", więc pytam, gdyż jest to dla mnie istotna informacja.

 

Będę wdzięczny za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz zamiar kupić Fullcover i dlatego potrzebujesz referenta

 

Dzięki za szybką odpowiedź.

Dobrze kombinujesz :wink:

Rzecz w tym, że przez pewien czas będę jechał na stockowym chłodzeniu karty, a blok dopiero dojdzie po pewnym czasie.

Wolałbym, żeby karta miała w idlu ciche chłodzonko, bo już zdążyłem przywyknąć do ciszy.

 

Problem w tym, że nie znalazłem jak na razie żadnej karciochy z porządnym chłodzeniem, na którą blok FC by pasował :?

Np taki Sapphire 6870 Toxic też jest fajny, ale jego rozbierana sesja wyraźnie pokazuje, że z referentem ma on mało wspólnego...

 

Może jest jakaś karta, która spełnia moje wymagania?

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź PCB XFX HD6870 Black Edition.

 

Ale jazda, okazuje się, że wersja Black Edition jest w dwóch mutacjach - Dual Fan oraz ze zwykłym chłodzeniem.

Rozumiem, że chodziło Ci o wersję Dual Fan.

Wersja "normalna" jest potwierdzona przez EK CoolingConfigurator.

Pytanie, czy wersja Dual Fan ma pod chłodzeniem to samo.

Jak na razie szukam recenzji oraz fotek.

W każdym bądż razie trop wygląda na dobry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dostałem z serwisu podmiane msi z wersji oc na większe oc, tj wersję cyclone. Reklamacja uznana :) Na razie zostaje, zdaje mi się ze dla raptem 20-30% wydajności więcej w tym w co gram nie warto na razie zmieniać grafy, zwłaszcza że proc już ciut hamuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, ich wielki test 560 gdzie łupie on 6950 a czasem nawet 6970 w przeciwieństwie do innych portali?

cytując komentarz:

"Nie ma sensu dyskutować. Testy zrobili jak umieli a wyszło jak wyszło. Jest to jedyny wortal, gdzie 560tka jest lepsza od 6950 lecz autor tych "testów" nie widzi w tym nic dziwnego. Rozumiem, że to wszyscy inni sknocili swoje testy a nVision jako jedyni zrobili to dobrze... Nic tylko "pogratulować".

 

asekuracyjnie dodam że być może...się mylę...

:)

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty recenzuje tam Focus (dawna eGielda).

Gościa darzę dużym szacunkiem i zaufaniem i uważam, że zna sie na rzeczy.

A to, że oni mają inne wyniki niż reszta - zobacz ich demaskatorskie artykuły, które niedawno się ukazały.

Te rzeczy dają do myślenia i mają sens.

 

Więcej OT nie robię.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dwie karty 6850 od MSI w crossfire. Strasznie glosno chodza ( szczegolnie gorna ) i chcialbym wymienic chlodzenie. Problem polega na tym ze miedzy kartami jest tylko 5 cm luzu. Nic nie znalazem ciekawego co by sie zmiescilo , moze Wy cos polecicie ?

Accelero Twin Turbo Pro teoretycznie wejdzie , ale wiatraki beda sie opieraly o dolna karte. Czy takie rozwiazanie bedzie zdawalo egzamin ?

Dołączona grafika

Edytowane przez Macias666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...