Skocz do zawartości
Rikki

AMD Radeon HD6850/6870

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wyciag zasilaczem 13 cm + z tylu obudowy 12 cm. Probowalem dawac z boku na wysokosci kart zarowno nadmuch jak i wyciag 12 cm , ale nic to nie dawalo, poprostu suszarka. Temperatury nie sa nadzwyczajne , gorna dochodzi do 70`C. Nie chodzi mi o jakies super efektywne chlodzenie do extremalnego OC, tylko o cos co da rade chlodzic na poziomie fabrycznego a zarazem zeby byla cisza. TTP by sie opieralo o dolna karte ale wiatraki tam nie sa obudowane z bokow wiec moze by daly rade jakos dmuchac , a wydajnosc chyba bedzie lepsza niz fabryczny radiatorek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie temat o kupnie grafy ani o 6950...

Jak nie patrzysz na benchmarki to może brać, wzrost wydajności będzie co najmniej 2 krotny... tylko więcej by Ci dało kupno 4 rdzeniowego proca i np 6850... 2 jaja w kilku nowych tytułach mogą nawet nie pozwolić na komfortową rozgrywkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o temperature tylko o glosnosc. Jak dwie karty zaczynaja "wyc" to naprawde chalas robi sie nieznosny.

 

no, ta karta to prawdziwy crappiece jeśli chodzi o chłodzenie(nie wspominając o tym że moja musiała być serwisowana...wymieniona na cyclone)

 

Co do accelero to szczerze - wątpie by to sie zmieściło, wiem bo mam/miałem, tera siedzi na 8800 z 9cm silentium. Ale jeśli ci wychodzi z obliczeń że się zmieści to przyleganie do spodu tamtej grafy nie powinno być problemem, wiatraczki raczej zdołają naciągnąć powietrza bokiem by to schłodzić. Nie wspomnę że accelero(te z twin turbo) to bardzo skuteczne chłodzenie, w furszmarku zbijało mi z 20stopni w stosunku do tego badziewia co daja z kartą....badziew plus furmark plus all wentylatory w budzie na fulll(w tym 25cm fan) i temp 85 stopni...

 

Toto co mam teraz jest w miare skuteczne(tempy 65-70), ale nie powiem, w grach już zaczyna być słychać. Przy czym w grach temp są mniejsze niż w furmarku. Ale raczej mi to nie przeszkadza. Jakby przeszkadzało to bym wrzucił te accelero plus went 9cm :)

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowałem Asus Radeon HD 6850 DirectCU wersja 2. Po kilkunastominutowym wygrzewaniu furmarkiem temp. w stresie 68 st. w idle 28-32 st. Karty w ogóle nie słychać nawet pod obciążeniem (zagłusza pewnie mój wentylator procesora), pod obciążeniem wentylator rozkręcił się do 2100 RPM - bez obciążenia miał 1800 RPM. Karta w nowszej wersji ma 2 wejścia dodatkowego zasilania (wersja 1 ma na zdjęciach tylko jedno), więc teoretycznie lepiej nadaje się do podkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem ze zdjęciami z sieci wersji 1 i chyba wersja 2 ma zmienioną sekcję zasilania, ale nie znam się na tyle żeby być pewnym na 100%. No i na pewno różni się dodatkowym wejściem na zasilanie. Spróbuję podkręcić i zobaczę co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/Catalyst114earlypreview.aspx

The AMD Catalyst™ Preview Driver that you have been waiting for! | Game Blog

 

Testujcie i dzielcie się wrażeniami, bo ziomale od sterowników w AMD, aż sikają w majty z wrażenia, więc może coś być na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktos czy w ESC maja juz wersje gigabyte 6850 oc z poprawionym biosem czy trzeba bedzie sie pobawic?

edit:

karta doszła, juz z nowym biosem

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://support.amd.c...rlypreview.aspx

The AMD Catalyst™ Preview Driver that you have been waiting for! | Game Blog

 

Testujcie i dzielcie się wrażeniami, bo ziomale od sterowników w AMD, aż sikają w majty z wrażenia, więc może coś być na rzeczy.

 

Sprawdzałeś już może sam? Bo ciekawi mnie o co cały ten szum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie od taktowania to zależy, wiele kart jest lekko podkręconych fabrycznie.

 

 

A wracając do tematu chłodzenia 6850, to jednak stwierdziłem że z tą ciszą w Asus 6850 nie jest tak dobrze jak by się wydawało. Karta owszem jest cicha na domyślnych ustawieniach, ale po zaliczeniu kilku twardych zwisów i black-screen'ów, okazało się że prawdopodobnie wentylator ma zbyt wolne obroty, po podkręceniu obrotów wentylatora wszystko chodzi stabilnie. Podejrzewam że strumień powietrza musi być dość silny żeby schłodzić sekcję zasilania i kości pamięci, które nie mają radiatora, cały system heatpipe chłodzi tylko GPU, reszta karty musi się zadowolić samym powietrzem. Na starym Radeonie 4850 - referencyjnym, temp. dochodziła do ponad 90 st. i wszystko było stabilne jak skała, radiator obejmował pamięci i sekcję zasilania. Jeśli się mylę co do chłodzenia to karta może jest jakaś padnięta. Oby nie był to wcześniej wspomniany problem z napięciem pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam: asus p5q pro + 2x2 GB ddr2 (frequency - 400 MHz), + Intel Core 2 Duo E 7200@2,53 + asus Radeon 4850 top. Zasiłka - chieftec 450 Vat. Obecny ati 4850 ledwie mieści się w obudowie (chieftec matrix).

 

Chciałbym ciut zmodernizować ww sprzęt.

 

Mam zamiar wymienić - grafikę - na - HIS ATI Radeon HD6870 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (900/4200). Proszę o wskazówki. Jak sprawuje się ten model? Zależy mi na ciszy i dobrych osiągach (np. Wiedźmin 2, TES V).

 

Czy przy ww konfigu, po zmianie karty, procek nie będzie "wąskim gardłem"? Czy ww płyta główna jest na chwilę obecną "dobrą bazą"?

 

Z góry thx za pomoc. Wszelkie rady mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek czy zmienisz karte czy nie w wielu tytułach jest i będzie jakimś spowalniaczem. Mimo wszystko 6870 to bardzo udana mocna karta którą warto kupić.

 

Płyta sprzed ok 2 lat dobrą bazą być już nie może, postęp ;) ale gdyby udało ci się wyrwać gdzieś tanio Q9550 to jak najbardziej.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jake79, ja akurat zakupiłem HD6870. Jestem na prawdę zadowolony. Boost w porównaniu z mojąstarą kartą graficzną jest olbrzymi.

 

W Unigine Heaven 2.5 przy 1680x1050, AFx16, teselacja na normal, reszta domyślne mam:

40.4FPS i 1018 pkt.

Czy wynik mieści się w normie?

 

Jakiego programu używacie, który pokazuje FPS oraz wykorzystanie GPU?

 

P.S.

Wielu ludzi boi się o wąskie gardło CPU. Z tego co widzę to mój CPU (3.5GHz) nie ogranicza karty. Nie widzę jakichś spadków FPS czy pracy karty na pół gwizdka. Karta poci się równo, do ponad 80 st. C w Metro 2033.

 

Zastanawiam się nad chłodzeniem sekcji zasilania HD6870. Kolorem czerwonym zaznaczyłem miejsca, na które bankowo trzeba nakleić radiatory. Ale co z miejscami zaznaczonymi na zielono?

post-153697-0-93618100-1302686933_thumb.jpg

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jake79, ja akurat zakupiłem HD6870. Jestem na prawdę zadowolony. Boost w porównaniu z mojąstarą kartą graficzną jest olbrzymi.

 

W Unigine Heaven 2.5 przy 1680x1050, AFx16, teselacja na normal, reszta domyślne mam:

40.4FPS i 1018 pkt.

Czy wynik mieści się w normie?

 

Jakiego programu używacie, który pokazuje FPS oraz wykorzystanie GPU?

 

P.S.

Wielu ludzi boi się o wąskie gardło CPU. Z tego co widzę to mój CPU (3.5GHz) nie ogranicza karty. Nie widzę jakichś spadków FPS czy pracy karty na pół gwizdka. Karta poci się równo, do ponad 80 st. C w Metro 2033.

 

Akurat wybrałeś tytuł, który w ogóle nie wykorzystuje możliwości czterech rdzeni - Metro 2033 - Performance Guide - Dual vs. Quad-Core Performance

 

Jak trafisz na gry, które w pełni korzystają z dobrodziejstwa czterech jaj to zobaczysz jak bardzo archaiczny procek może spowolnić nową kartę. :]

 

Dołączona grafika

 

Co do chłodzenie to tylko mosfety, kondziołki zostaw w spokoju.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki.

 

Jak wspominałem: "Mam: asus p5q pro + 2x2 GB ddr2 (frequency - 400 MHz), + Intel Core 2 Duo E 7200@2,53 + asus Radeon 4850 top. Zasiłka - chieftec 450 Vat. Obecny ati 4850 ledwie mieści się w obudowie (chieftec matrix)."

 

Jeszcze kilka pytań...

 

Jaka jest długość ww HIS ATI Radeon HD6870? Czy jest ona jeszcze dłuższa niż asus 4850 top?

 

Co do mojej płyty głównej - asus p5q pro (dobra płyta sprzed 2 lat;-)), czy po zmianie grafiki, nie będzie ona "zamulać" całości?

 

Czy jest sens wymieniać ww procesor?

 

Dodam, że w zasadzie każda gra chodzi póki co bez zarzutu (np. Shogun 2, Napoleon Total War czy Dragon Age 2). Trzeba ofkoz małej korekty ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dotychczasowej płycie głównej?

 

Poza tym, pytania moje biorą się stąd, że na asus 4850 top nie zagram raczej na wysokich detalach w takie gry jak np. Wiedźmin 2 czy TES V Skyrim lub choćby Crisis 2. Stąd pomysł wymiany ww karty na 6850...tylko czy reszta, a to: mobo i proc będą współgrały?

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850 dławi się przy tym procesorze co masz to wyobraź sobie co będzie jak kupisz szybszą grafę. :]

Współgrać będzie współgrał, ale sztuka polega na tym, żeby procek i grafika były na równi wydajne a nie jedno wolne drugie szybkie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...