Skocz do zawartości
Rikki

AMD Radeon HD6850/6870

Rekomendowane odpowiedzi

ath, przecież nie doświadczyłeś tego z autopsji.

 

Jake79, jak już pisałem jestem mega zadowolony z HD6870 przy moim obecnym procku. Bierz jak w dym.

Grałem w Metro 2033, Crysis 2, AvP, Assassin 3, Homefront.

 

Wszystko dziabie płynnie na najwyższych detalach w FullHD. Nie wiem skąd pogłoski, że proc może być wąskim gardłem. Jeżeli już to nie dlatego, że to Core 2, tylko dlatego, że ma 2 jajka zamiast 4.

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale pisałem, że nie dlatego, że to Core 2 tylko za mało jajeczek ma :). Przy zmianie na Q9650 nie byłoby pewnie w grach dużej różnicy w porównaniu do i7.

 

Z innej beczki. Panowie proszę napiszcie mi jakiego programu używacie, który pokazuje aktualny framerate i obciążenie GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak głównie rozbija się tutaj o 4 jajka, ale po zmianie swojego q9400 na 750-ke doświadczyłem też sporego przyrostu wydajności.

Więc po co kupować drogą grafikę i hamować ją mało wydajnym procesorem..

Afterburner pokazuje tak samo jak riva tuner - bo jest na jego bazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumię, że mogę wymienić samą kartę i powinno być o.k.? Do tego podkręce jeszcze procek...zapomniałem dodać, że procek mam podciągniecty do 3087 MHz - działa w pełni stabilnie.

 

Shooter - mógłbyś podać mi jaka jest długość ww karty?

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długość referenta 6870 od początku do końca pcb to 24cm. Nawet jak procka podkręcisz na 3.6Ghz to i tak będzie za mało żeby w wielu grach wykorzystać tą grafike w pełni. Mój E8400 @ 4.4G już ledwo daje rade w wielu tytułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę wykorzystanie procesora i zużycie gpu. BF:BC2, Borderlands, Gta4 to przykłady gdzie 4 rdzenie to już podstawa przy wysokich detalach, nie powiem przy HD6870 -procek E8400 jeszcze daje rade ale widać że czasami się już mocno poci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę wykorzystanie procesora i zużycie gpu.

 

Używasz do tego MSI Afterburner? Bo ja w tym programie widzę m. in. zużycie GPU, ale CPU nie.

 

Czy jest możliwość przypisania określonego configu w CCC do danej aplikacji (tak jak to było u nVidii) czy istnieje tylko możliwość globalna?

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam problem. Posiadam HIS HD6850 i nie mogę dojść z nim do ładu.

1. Nie mogę zmusić MSI Afterburner do zmiany napięcia mimo ustawinia w pliku .cfg przy UnofficialOverclockingMode = 1 i przy UnofficialOverclockingEULA = stosownego zdania, za nic nie da się regulować napięcia. Tylko program Trixx od Szafira pozwala na zmianę ale bardzo ograniczoną, bo z 1.1V stock do max 1.15V czyli trochę mało.

2. Napięcie nie spada w trybie 2d/idle nic a nic, Gpu-z cały czas pokazuje 1.1V.

3. Zegary także nie spadają tak jak powinny, bo w 2d\idle spadają tylko do 300mhz GPU i 300mhz DDR, a powinny spadać na wartości odpowiednio 100mhz i 300mhz.(chyba że tytaj się mylę i tak powinno być)

O co chodzi? Sterowniki odinstalowywałem, czyściłem Cleanerem w trybie awaryjnym i nadal to samo. Win7 64bit. Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i za dużo, ale jak działa, nic się nie wywala to po co się przejmować.

Gwarancja jest, karta została przystosowana do takich warunków pracy więc tak musi być. Pytanko czy masz odpowiedni obieg powietrza w obudowie, bo to też może być powodem dużej temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu. Chce kumplowi kompa złożyć. Widziałem taką grafikę: http://www.emarket.pl/karty-graficzne/msi-radeon-r6870-hawk-1gb-gddr5-(256bit)-pci-e-dual-link-dvi-hdmi-2x-dp-r6870-hawk/p-c8700880 A co myślicie o tej grafice?Dobre ma opinie wśród Overclockerów?Warto ją kupić?

Edytowane przez unpure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie 85st. to sporo a karta głośna jak suszarka. Latem będzie jeszcze gorzej. Bude mam z SIGa.

Chyba wyląduje na karcie Auras Fridge + 120mm + 92mm.

Tylko zastanawiam się czy pojedyncze radiatorki na MOSfety od VRM wystarczą. Jednak z drugiej strony będzie na nie dmuchał 92mm Fander...

 

P.S.

 

Orientuje się ktoś ile wynosi bezpieczne napięcie na rdzeniu Hd6870? Oczywiście przy zapewnieniu dobrego chłodzenia. Standardowo jest 1.175V.

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś ile wynosi bezpieczne napięcie na rdzeniu Hd6870? Oczywiście przy zapewnieniu dobrego chłodzenia. Standardowo jest 1.175V.

 

Jeśli temp sekcji zasilania nie będzie wyższa niz 80 stopni to 1,3 jest max na chłodzeniu powietrzem. Ale przypuszczam że powyżej 1.25 nie będzie się już to dobrze skalować.

Nawet najlepszy wentylator nie da rady bez dobrego radiatora i odwrotnie, a sekcje zasilania trudno jest dobrze schłodzić radiatorami nie zaprojektowanymi specjalnie do niej.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeMtin1, zgadzam się co do sekcji zasilania. W HD6870 jest specyficzna i nie widziałem jakichś dedykowanych radiatorów do niej. Z chęcią bym jakiegoś dedyka zapodał. Pewnie nikt nic o takowym nie słyszał.

 

Jak w ogóle sprawdzić temp. sekcji zasilania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie lepiej już brać to: SAPPHIRE Radeon HD6950 1GB DDR5 256bit PCI-E (11188-01-40G) - Ceneo.pl

Lub: Gigabyte Radeon HD5870 1GB DDR5 256bit PCI-E (GV-R587OC-1GD) - Ceneo.pl

 

Jak w ogóle sprawdzić temp. sekcji zasilania?

 

Ściągnij gpu-z zakładka sensors i ostatnie wartości powinny się nazywać Vreg lub VDDCI Phase- to są temp. sekcji zasilania.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najcichsza 6850 na rynku w miarę przyzwoitej cenie to?...

 

Całkowicie pasywnie chłodzony Radeon HD 6850 - TwojePC.pl

Ale w sklepach jeszcze niedostępna.

Poszukaj hd6850 od gigabyte- będzie najciszej pod warunkiem że będziesz miał wgrany dobry bios bo pierwsze partie miały nastawione wentylatory na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre gry do testów - crysis wathead - 2008r., stalker cop - 2009r., jedynie bc2 w miarę na czasie no i tam widać jaką krzywdę robią 2 jaja wydajnej karcie graficznej.

Artykuł full profeska nie ma co.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...