Skocz do zawartości
Rikki

AMD Radeon HD6850/6870

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

 

Proszę o wskazówki. Mam Asusa 6850 CU. Karta ma 2 wejścia zasilające. Standardowo zegar gpu ma być na 900 MHz.

 

U mnie zegar jest jednak na 750 MHz. Dodam, że karta chodzi na jednym wejściu.Jak uaktywnić zegar na 900MHz?

 

Z góry thx za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym kręcicie swoje Radosławy 68xx? Jest jakis uniwersalny progs pozwalający na zmianę napięcia dla GPU?

 

Ja używam programu MSI Afterburner ale z tego co mi wiadomo można go stosować przy kartach innych producentów :) Zmieniasz napięcie jak Ci tylko pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gigabyte HD6850 OC i afterburnerem w wersji 2.1 nie idzie zmienić napięcia, da się czymś innym czy trzeba czekać na nową wersje ?

 

 

GUIDE for Unlocking MSI AfterBurner 2.1 Beta 7 - OverclockersClub Forums

 

Jeśli to nie pomoże to napięcia zmieniać nie możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc to nie pomogło, głupi gigaszit niema żadnego programu do podkręcania i dali jakiś głupi mało popularny kontroler napięcia, może wgranie biosu ze zmienionym napięciem zadziała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Viperus, probowales Sapphire Trixx? u mnie mozna zmieniac na tym programie napiecie

 

Próbowałem i się nie da ;(

Myślicie że za jakiś czas wyjdzie jakiś programik co da rade ? Bo jak nie to chyba sprzedam lub zamienię te grafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z racji zmiany konfiguracji, muszę zdecydować się na tańszą kartę, mam dwa typy:

 

- MSI HD6850 Cyclone - fabrycznie podkręcona z możliwością jeszcze niezłego OC + niesłyszalne chłodzenie,

- Sapphire HD6870 (widziałem tanio), chyba nieco mniejszym OC ale model wyżej,

 

Co lepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego chłodzenia Cyclone od MSI, to ktoś ostatnio wspominał, że wcale takie ciche nie jest. Lepiej wziąć wersję od Gigabyte. Tak czy inaczej trochę wydajniejszy będzie HD6870. Poszukaj testów HD6870 i poczytaj jak jest z chłodzeniem. Jeśli nie najgorzej to bierz właśnie HD6870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i się nie da ;(

Myślicie że za jakiś czas wyjdzie jakiś programik co da rade ? Bo jak nie to chyba sprzedam lub zamienię te grafe.

 

To nie problem softwarowy, najwyraźniej karta nie ma chipu dającego się kontrolować programami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS Radeon HD 6850 Direct CU 1 GB - ma regulator V poprzez software i dodatkowo cicha karta, wiem bo mam i jestem zadowolony. Jakieś pół rok temu przetestowałem O/C (ma ogromny potencjał) i wyszło:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was jest w stanie mi powiedzieć, czy mój zasilacz Be-quiet SP 450W poradzi sobie z moim kompem (sig) z grafiką radeon 6870? W teście na benchamrku ta karta podczas obciążenia pobierała 350W i zastanawiam się czy mój zasilacz sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poczytaj o sprawnosci w zasilaczu a potem pisz posty.

Benchmark to ciu****o a nie portal komputerowy. Te 350w co podali to za cały konfig , ale szczerze watpie w rzetelność ich testów. (chodz w tym wypadku są dość blisko prawdy)

Zestaw z kręconym i7 i niekreconym 6870 pobiera ok. 300w. spokojnie ten zasilacz co masz starczy do Twego konfigu i HD6870 + OC.

Edytowane przez Maciem
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a tak bardzo liczyłem że się nią pobawię a tu taka lipa, no cóż w takim razie poszukam kogoś kto się zamieni na inną podobną lub lepszą.

Szczegóły Zamienię - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

Najpierw sprawdź OC bez podnoszenia napięcia, bo te dodatkowe 50mhz będzie nieodczuwalną różnicą więc po się bawić w jakieś zamiany?

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na innych 6850 niż MSI też tak macie, że po podniesieniu napięcia z defaultowego 3D 1.149v na wyższe karta już nie chce znizyć w 2D na stockowe 0.945v ?

 

Czyli gdy ustawie np. 1.2v to w 2D 300Mhz/300Mhz tez mam 1.2v zamiast 0.945v co wiąże sie z wyższą temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi podać link do poprawionego BIOS-u HD6850 dla wersji OC od Gigabyte'a lub potwierdzić, że BIOS dla wersji bazowej (D5) jest właściwy także dla 'podkręconej'?

 

Sama zmiana wydaje się banalna, ale czy wnosi coś więcej niż poprawione zarządzanie wentylatorami? Trixx daje sobie z tym radę.

Edytowane przez Phantom_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przymierzam się do kupna tej karty(HD 6850). Istotna jest dla mnie jej głośność - jak to wygląda przy chłodzeniu referencyjnym? Interesuje mnie głównie IDLE, czy karta hałasuje? Regulacja obrotów wentylatyora jest?

 

Druga sprawa - rozstaw otworów pod GPU, mógłby ktoś podać?

Nie wykluczam że chciałbym zwodować kartę, spotkał się ktoś z fullcoverem?

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma moze Sapphira 6870 w wersji z wentylem umieszczonym centralnie? :)

Jak wygląda na nim OC?

Dzisiaj mnie tchnelo na porównanie jej z moim starym 4890 :) Z marszu ustawilem zegary 1000/1200 i marki przeszedl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, może miałkie, niemniej az tak dobrze się nie znam: zamierzam kupić Radka HD 6870, a mam płytę Gigabyte'a GA-M56S-S3, czy to jest kompatybilna konfiguracja?:)

Rozumiem,ze pci-e x16 posiadają oba elementy ;)

Niemniej nie interesowalem sie zmiankami technicznymi od kilku lat i może coś sie pozmieniało, wiec wole zapytać niz kupić karte ktora nie bedzie dzialala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...