Skocz do zawartości
Rikki

AMD Radeon HD6850/6870

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos ma moze Sapphira 6870 w wersji z wentylem umieszczonym centralnie? :)

Jak wygląda na nim OC?

Dzisiaj mnie tchnelo na porównanie jej z moim starym 4890 :) Z marszu ustawilem zegary 1000/1200 i marki przeszedl...

 

marki moze przejsc, wygrzej go kambustorem od MSI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak macie ze jak w tle jest włączony Firefox (podczas gry, ogólnie w 3d) to nie wskakuje na najwyższe zegary (u mnie 920/1200) tylko kisi się na 300/1000 albo 600/1200

 

@UP

w 1280x720 ustawienia jak w podpisie 4008pkt

po 30min wygrzewania max 62* i cichutko, głośniejszy jest wentyl na chłodnicy ~1300rpm

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcę kupić Radka HD 6850. Zastanawiam się nad Gigabyte HD 6850 OC Windforce i Asus HD 6850 DirectCU V2. Która z nich będzie miała cichsze chłodzenie ?

 

Dołączam się do pytania bo też przymierzam się do zakupu 6850 która ma być cicha i w miarę możliwości chłodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ZielonyTBG

 

No mi też kręcenie powoli przechodzi, to już nie te czasy, jak się wydawało kilkaset złotych na drogą płytę czy chłodzenie by tylko konkretnie podkręcać.

 

Tez się skłaniam do Gigabyte, ale coś tam czytałem, że wersja OC ma podniesione prędkości wentylatorów i nie jest tak cicha jak zwykła wersja. Z kolei w Asusie narzekali w recenzjach na terkoczący wentylator. Niby tylko w wersji V1, a w sklepach teraz jest wersja V2, która nie powinna mieć tego problemu.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zakupiłem Gigabyte 6850 OC i niestety ale jej głośność mnie rozczarowała :sad: Co prawda mam dość cichego kompa więc może mi się wydawać że jest głośna ale trochę mnie to irytuje i nie tego oczekiwałem po dwóch sporych wentylach.Muszę zanurkować do kompa to może uda mi się mi się odczytać rev. karty.Ciekawy czy to prawda z tą rewizją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Asusa 6850 i jest słyszalna nawet w idle (tyle że przyzwyczajony do WC jestem). Grać musze w słuchawkach bo jak sie wentylator rozpędzi to mnie denerwuje :)

W przyszłym tygodniu bede wodował i podkręcał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz czyli nie ma tak dobrze że kupie z dobrym chłodzeniem i będę się cieszył z ciszy.Szkoda bo chłodzenie na gigashicie jest na prawdę chłodne ale w idle wentyle ustawiają się na 46% mimo że temperatura oscyluje w okolicach 35-37 stopni.Jak by się dało poprawić zarządzanie wentylami to źle by nie było,bo wystarczy zjechać trochę z obrotami w dól i jest cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

czy możecie mi coś powiedzieć o czyszczeniu kart hd6850/6870 z kurzu ?

 

Dowiedziałem się że w przypadku Gigabyte Windforce trzeba odkręcić cały radiator od karty żeby zdjąć tę plastikową pokrywę, a w Asusach podobno można zdjąć pokrywę bez odkręcania radiatora.

 

- może to ktoś potwierdzić ?

 

To dla mnie istotna informacja bo w moim mieszkaniu się dość mocno kurzy i nie wiem jaką kartę wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz czyli nie ma tak dobrze że kupie z dobrym chłodzeniem i będę się cieszył z ciszy.Szkoda bo chłodzenie na gigashicie jest na prawdę chłodne ale w idle wentyle ustawiają się na 46% mimo że temperatura oscyluje w okolicach 35-37 stopni.Jak by się dało poprawić zarządzanie wentylami to źle by nie było,bo wystarczy zjechać trochę z obrotami w dól i jest cicho.

 

Sprawdz ta rewizje bo moja jest praktycznie nie slyszalna, albo az tak przeczulony jestes na punkcie halasu.

A i podobno mozna ustawic wentyle w 2 trybach, że raz chodza wentyle na zmiane a dwa że 2 razem to też mozesz sprawdzic

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bamboocha sprawdziłem i mam rev:1.2 Po przyglądnięciu się zauważyłem że wentylator od strony śledzia obraca się z większą prędkością niż ten przy zasilaniu.To normalne?

A czym można zmieniać te tryby??

Zainstalowałem Afterburner-a i zmieniłem w nim krzywą obrotów w zależności od temperatury i teraz jest ciszej.Opóźniłem trochę zwiększenie obrotów ale przy trochę wyższej temperaturze linia od obrotów idzie do góry ostrzej,więc nic jej nie grozi.Ciekawe czy Gigashit ma jakiś program do takich rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Misio-Jedi

Nie musisz demontować chłodzenia żeby wyczyścić kartę z kurzu, wystarczy jak kupisz sprężone powietrze w puszce i przedmuchasz nim radiator

Edytowane przez Gkar
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Sapphire HD 6850. Cichutkie chłodzenie i daje radę, ale bez rewelacji (max.70'C na 925 MHz @ 1.15V). Mam jedno pytanie. Czym ją podkręcać ? Praktycznie w każdym programie jest limit do 850 MHz na rdzeniu (AMD Overdrive, MSI Afterburn, Riva nie działa wcale). Jedynie autorski program Shappire - Trixx pozwala na więcej. Problem jednak w tym, że nie pamięta on ustawień. Po ponownym uruchomieniu wraca do domyślnych. Czym jeszcze można spróbować ?

 

Edit:

 

Znalazłem w necie instrukcje odblokowania MSI Afterburner'a i nim kręcę. Trafił mi się nawet niezły egzemplarz - 975 MHz jest w pełni stabilne na domyślnym napięciu 1.15V, 1 GHz już nie wszędzie, ale myślę, ze po minimalnej zmianie napięcia by był. Szkoda, ze to chłodzenie nie grzeszy wydajnością 75'C w Wiedźminie 2 to norma przy 975 MHz.

 

Co do samej karty to jest to jakaś nowa rewizja, bo z tego co piszę na necie to pierwsza rewizja miała 1 gniazdo zasilania i długość PCB 21,7 cm, a moja ma 2 gniazda i długość 24 cm.

 

Zdjęcia:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem, ale jedna sprawa z moją kartą mnie niepokoi. Otóż podczas odtwarzania zwykłego video (np. plik DivX) taktowanie karty cały czas skacze ze 100 MHz na rdzeniu do 600, a pamięci ze 150 do 1000. Jednocześnie zmienia się napięcie z 0.950 do 1.1 V. Czy to normalne ?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ rafa

 

To chyba oczywiste, ale czy tak ma być ?

 

edit: Te skoki są tylko podczas odtwarzania zwykłego video, podczas odtwarzania HD jest cały czas 300/1000.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy odtwarzają się płynie, nic się nie dzieje. Zastanawia mnie jednak wpływ takich skoków na żywotność karty. Zmiana taktowania następuje co kilka-kilkanaście sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręc troche to problem zniknie(o ile sie niemyle, wydaje się ze tak miałem, minimalne taktowanie wskoczyło na 300 więc nie wskakiwało wyzej w filmach)

 

ogółem nie ma się czego bać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalne taktowanie rdzenia u mnie zawsze wynosi 100 MHz (niezależnie czy rdzeń pracuje z prędkością 775 czy 990 MHz). Jeśli to normalne to sobie już tym głowy nie zawracam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...