Skocz do zawartości
Rikki

AMD Radeon HD6850/6870

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Saphire 6850 z jedna wtyczką zasilającą,

odtwarzanie divix 100/150 (gpu/mem) nic nie skacze.

Odtwarzanie dvd 100/150 (gpu/mem) nic nie skacze.

Odtwarzanie mkv 300/775 gpu 1000 memory, skoki gpu 300/775.

 

Niezłe oc ci się trafiło.

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem HISa 6870 Iceq X Turbo i mam problem z black screen... oczywiście nie we wszystkich aplikacjach...

 

Generalnie nie wiem co z tym zrobić... jak mam odsyłać na RMA i czekać 2 tyg, żeby łaskawie stwierdzili, że karta jest fabrycznie walnięta, to już chyba lepiej oddać na podstawie przepisu prawa (zwrot do 10dni). Kupiłem w Komputroniku, ktoś się orientuje czy mają tam świadomość tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddaj

mi wymienili walniętą ale jak wspomniales, 2 tyg(w sumie 4 bo do 28 dni wymiana) wiec widac co bardziej sie oplaca

a miałem walnietego msi oc, co mi robił black/blue screeny(te blue to były takie szybkie ze tylko w logu systemowym)

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tego asusa, może w porównaniu do suszar jakie były na gf 9800/gts250 czy tej z hd4870 faktycznie wypada cicho, jednak jak ktoś sie przyzwyczaił do 'głośności' WC to go będzie słyszał (chyba że gra w słuchawkach). Musze sie w koncu zebrac i zwodować radka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz na pewno rev. 2 tej karty?

 

Wentylator na karcie ustawiony jest na auto i wg. tego co pokazuje Afterburner śmiga na ~1800RPM (30%), karta jest przy tym naprawdę cichutka i chłodna. Moja poprzednia grafa to HD 4890 i jeśli chodzi o głośność chłodzenia to jest bez porównania - ASUS jest bardzo cichutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ma tą samą bo jak by nie było to 1800rpm to nie jest mało i słychać praktycznie każdy wentylator przy takiej prędkości.

Ja na mojej grafie mam 900rpm i dalej ją minimalnie słychać , co prawda jest to turbinka ale zapewne dużej różnicy to nie robi. Dla mnie akceptowalny szum jest przy ok 700rpm ;)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddaj

mi wymienili walniętą ale jak wspomniales, 2 tyg(w sumie 4 bo do 28 dni wymiana) wiec widac co bardziej sie oplaca

a miałem walnietego msi oc, co mi robił black/blue screeny(te blue to były takie szybkie ze tylko w logu systemowym)

 

Dzięki za info, tak też zrobie.

 

Jak się okazuje, to powszechny problem z tymi HISami Iceq...

Zrobiłem mały research (szkoda, że po fakcie) i na 16 opinii na newegg, 5 kart walniętych...

 

Other Thoughts: When playing intense game such as metro 2033 or battlefield bad company 2, the screen would go dark and my monitor would go to sleep.

Szkoda, bo chłodzenie na tej karcie jest ciche i wydajne, a na tym mi najbardziej zależało.

I teraz mam problem, bo nie ma za bardzo z czego wybrać, same suszarki. ;)

Chyba będę się skłaniał ku XFX 6870 Dual Fan Black Edition...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema :) posiadam karte graficzna Hd6850 firmy VTX i mam z nia problem:( w programie misi karte moge tylko podkrecic do 850 tak jak na zwyklym systemie dolaczonym do karty. Tu moje pytanie co jest nie tak??? odblokowałem Vcore ale to nic mi nie daje bez mozliwosci podniesienia zegara wyżej niż te 850.

Edytowane przez lanryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz plik MSIAfterburner.cfg znajdujący się w katalogu MSI Afterburer. Szukasz UnofficialOverclockingEULA i dopisujesz po nim:

 

I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it

 

a po UnofficialOverclockingMode piszesz 1

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Coś się dzieje z kartą HD6870 IceQX W czwartek nabyłem nową i po zainstalowaniu w kompie i odinstalowaniu starych sterowników i zainstalowaniu nowych podczas grania w New Vegas i Cień Czarnobyla po kilku, kilkunasty minutach monitor się wyłącza (mruga dioda czuwania), w głośnikach jeszcze przez chwilę słychać dźwięk a potem już kompletny zwis i zostaje "twardy" reset.

Karta przechodzi testy w 3DMarku11, Furmarku i Video test Stability, dodatkowo testowałem równolegle procesor w OCCT i Video Test Stability i też nie było żadnych oznak niestabilności. Temperatury jakie odnotowałem na GPU to: spoczynek 39C, 100% obciążenia - 74C.

Dziwne jest to że w Falloucie gra chodzi beż zastrzeżeń do momentu włączenia V.A.T.S. wtedy automatycznie monitor się wyłącza i słyszę że wentylator na karcie zwalnia do poziomu idle, w Stalkerze nie ma reguły i może się to przytrafić po 2 min. jak i po 15 min.

Jak widać po testach diagnostycznych karta, procesor przechodzi je bez problemu, zasilacz też powinien być sprawny jeśli jest w stanie pod 100% obciążeniem dotrwać ok 1h pełnego obciążenia.

 

Doradźcie gdzie szukać przyczyny?

 

Moje pomysły to wina sterowników lub kodeków, jako że używam karty tv pci Winfasta która instaluje własne kodeki do systemu a Catalysty instalują też własne.

Czy tutaj może tkwić problem choć to trochę dziwne zwłaszcza że w ten sam sposób wcześniej instalowałem HD4850 i zintegrowaną HD3300 i problemu nie było, dodam jeszcze że zainstalowałem starsze sterowniki do karty 11.2 i efekt ten sam.

 

System win7 64 zasilacz Seasonic S12-II 620W, Phenom x3 720 3,5GHz, MSI790GX-G65, Kingston 1333MHz, tuner pci Winfast 2000XP,Obudowa obszerna z 4-ma wentylatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Coś się dzieje z kartą HD6870 IceQX...

 

Karta uszkodzona fabrycznie. Zerkinj parę postów wyżej, miałem ten sam problem, zamieniłem na XFXa z Dual Fan i w końcu jestem zadowolony.

Generalnie odradzam zakup His'ów 6870 z IceQ... trzeba mieć dużo szczęścia, żeby trafić na dobrze działający egzemplarz.

Edytowane przez RaKLeZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ogólnie nie warto kupować kart od hisa bo ja kupiłem co prawda referenta 6870 w wersji turbo ale temperatura dochodzi do ok. 92 stopni ( nie wspomnę że turbina rozkręcała się do ok. 3200 rpm ) w stresie w dobrze wentylowanej obudowie. czytałem że niektóre karty od hisa z niewiadomych przyczyn osiągają wyższe temperatury. Jako że mam w domu accelero s1 rev 2 z poprzedniej karty założę je i tyle; będzie ciszej i chłodniej.

 

 

edit: jakie zegary powinny przyjmować gpu i memory w idle, bo u mnie w idle: gpu 300, memory 300

Edytowane przez marcin2468

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury i herezja, każdemu producentowi może się zdarzyć wpadka, i zdarzają się. Dodatkowo jak widzę, że ktoś oczernia firmę wzorując się na karcie referencyjne przy której producent co najwyżej nakleił swoje logo...

Miałem styczność z kilkoma kartami his'a i nie mogę się niczego przyczepić, u mnie 98pro excalibur działa po dziś dzień.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie można oczerniać firmy na podstawie jednego produktu, ale jeśli te doniesienia o 5 kartach uszkodzonych na 16 są prawdziwe to w interesie producenta jest sprawdzać partię/serię przed wysyłką do dystrybutora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jedna wersja karty Sapphire 6870 (11179-09-20G) obsługuje OpenGL 3.2, a reszta rodziny (hd6850 włącznie) obsługuje OpenGL 4.1?

Czy ma to jakieś znaczenie użytkowe dla przeciętnego użytkownika?

Pytam, bo ta 'czarna owca' jest na allegro w niezłej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

 

Od ponad tygodnia cieszę się nowym komputerem, no i oczywiście nowiutką kartą graficzną Gigabyte Radeon HD6850 Windforce OC.

Słowem recenzji, z karty jestem zadowolony jest cichutka i temperatury niskie w idle 34*C a w stresie około 56*C.

Wentylatory są dwa i powiem subiektywnym okiem - dość ciche. Bo przy 40% nie słyszę ich wcale, a przy 100% nie są

nawet w połowie tak głośne jak boxowe chłodzenie od Phenoma II 955BE.

 

Natomiast martwią mnie 2 rzeczy, po wyjęciu karty z pudełka miałem wrażenie że ten plastik jest tak jakby "tandetny", mniejsza z tym - chodzi o jakość całej karty. Zamontowana w obudowie lekko ugina się pod własnym ciężarem. A gdy dotknę jej palcem - lekko się ugina. Może tak ma być, nigdy nie miałem takiej porządnej karty, zawsze były to jakieś micrusy 10x4cm. Może ktoś wie czy będzie to wpływać na żywotność karty?

 

Druga sprawa to to, iż pewnie za sprawą grafiki na moim komputerze nie działa nic co nie jest windowsem. Nie da się zainstalować linuksa bo instalacja siada zaraz po wybraniu "Zainstaluj", gaśnie ekran i zero reakcji. (Ubuntu 11.4 x64) OpenSuse x64 instaluje się prawidłowo, ale system uruchamia się bez KDE4, ani GNOME - czyli terminal. A w terminalu nie potrafię tego naprawić.

W windowsie nie zdażyło mi się to ani razu, ani w grze 3D, a ni przy sprawdzaniu wydajności. Więc mam nadzieję, że karta nie jest "fabrycznie walnięta".

 

Takie ot moje uwagi. Pozdrawiam i dziękuje użytkownikom BlackMachine i Klaus za pomoc w złożeniu zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Kupiłem Gigabyte HD 6850 OC z Windforcem. Wstępnie na marginesie powiem odnosząc się do powyższej wypowiedzi, że moja wcale nie jest cicha. Ma ustawione w idle prawie 50% wentylatora i już jest dość głośna, a grach jest jeszcze bardziej blado. Nowego biosu na stronie GB nie ma co by to naprawił, bo można - ręczne ustawienie krzywej w AF daje ciszę przy niewiele wyższych tempach (i tak niskich). Ręczna edycja krzywej w biosie przez RBE nie daje rezultatu, ustawienia są ignorowane...

 

Ale ja nie o tym;

W zestawie miałem kabel HDMI <-> HDMI co mnie pozytywnie zaskoczyło. Więc postanowiłem sprawdzić jaki leci tym obraz (dotychczas używałem d-sub). TV to Sharp Aquos 26" HD Ready o natywnej 1360x768. Po podłączeniu zdziwienie - jakość obrazu żałosna, stery wykrywały go jako 1920x1080, zalecana rozdzielczość 720p, pozostałe to 1080i, a 1360x768 gdzie? Próbowałem włączać skalowania, <span style='color: red;'>[ciach!]</span>ły i nic. Czytałem na necie i ogólnie problem powszechny. Co zrobić jeśli to ani 720p ani 1080i? Zresztą podejrzewam, że w 1360x768 by była taka sama kaszanka na ekranie. To HDMI to taka lipa w konfiguracji? Myślałem, że podłaczam i mam. A tu się okazuje, że przez analoga D-Sub podłączam i mam. Obraz rewelka, wykrywa natywną 1360x768, więc co jest z tym HDMI? Jak to ustawić? :huh: W TV nie mam żadnych opcji HDMI...

 

pzdr

 

A jeszcze jedno. Co do tych wentylatorów. Ponoć Windforce miał posiadać dwa tryby pracy wentylatorów, że w 2D tylko jeden chodzi, lub sie zmieniają co kilka minut. Nie wie ktoś czym to można zmieniać? I czy w ogóle jest taka możliwość w HD 6850...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest taka aukcja, chyba ta, o której wspomina kolega AdaS:

WYPRZEDAŻ!!! SAPPHIRE Radeon HD 6870 - 1 GB GDDR5 (1809045602) - Aukcje internetowe Allegro

W naprawdę dobrej cenie są te karty, w pixmanii za 647 najtaniej widziałem jeśli chodzi o inne miejsca gdzie ją można dostać. Gwarancja jest tylko producenta, sprzedawca umywa ręce tj. nie daje rękojmii wedle opisu - tak naprawdę to nie może, no ale niech mu tam będzie ;).

 

Generalnie ten 6870 niezła suszara, ale zauważyłem, że Accelero spokojnie na nią przypasuje, tak więc za kartę 595 zł, accelero 80 zł, wentylatory 2x 120mm 30 zł dostajemy ultra cichą i wydajną kartę + 12 zł radiatorki VR001 albo samemu zrobić - 720 zeta - w porównaniu do np. Hawxka od MSI albo XFX to dalej jest taniej i ciszej i wydajniej. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

 

Tutaj gość przełożył blok z WC z 4870 na 6870, tak więc Accelero raczej też wejdzie.

gpu cooler compatible? hd4870-6870?? - techPowerUp! Forums

[TPU] All GPU Mounting Holes Listed - Overclock.net - Overclocking.net

AMD Radeon HD 6870 Graphics Card | silentpcreview.com

 

 

Jeszcze pytanie do posiadaczy tych Sapphire'ów - jak to się kręci?

 

update:

a ma ktoś tę kartę?

http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=18162&kw=6870

Głośne to chłodzenie?

 

update2:

Ten Sapphire w dystrybucji jest jako wersja "Lite", cokolwiek to znaczy

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...