Skocz do zawartości
Rikki

AMD Radeon HD6850/6870

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tez konto na ESC, ale tam nie ma tej karty, za to jest CYCLONE droższe o 40 zł...

 

kartę chce kupić jeszcze dziś... dolar szaleje... sklep jest nie ważny marka też nie podkręcam, ale chce pograć w coś na moim 22 calowym monitorze :P

Edytowane przez frozenrb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolar szaleje... sklep jest nie ważny

 

Chyba nie wiesz co piszesz. Jak po tygodniu dowiesz się, że musisz dopłacić 50zł albo czekać 2 tygodnie na zwrot kasy to zmienisz zdanie. Po dwóch tygodniach dostaniesz kasę, karta będzie kosztować 700zł. Dalej będziesz twierdzić, że sklep nie jest ważny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

techplanet.pl, morele.net, proline.pl

 

Przy obecnym szalejącym dolarze zwróć uwagę aby towar chociaż wg info na stronie był na stanie. Warto też zadzwonić do sklepu i potwierdzić dostępność. Jak się nie dodzwonisz przed zakupem do sklepu to po wpłaceniu kasy nie będzie to ułatwione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem hd6870, niby nowa, gwara jest, ale wygląda że z demontażu jakiś stacji graficznych albo coś w tym stylu. w każdym razie ważne żeby działała, ale nie działa. wg nr PN, wyszukałem że to karta firmy DIAMOND, referent.

mam win7-64, po instalacji sterowników ze strony amd, komp się wiesza, restartuje, latają kolorowe paski. w trybie awaryjnym bez sterowników działa ok. próbowałem kilku starszych wersji catalystów i ciągle to samo. sciągnołem sterowniki ze strony DIAMOND'a ale to jakaś dziwna paczka, nie do końca działa pod win7-64, trzeba był kombinować żeby zainstalować, w rezultacie zainstalowały się jakieś stare catalysty ale d.blada czyli ciągle nie działa.

sprzedawca twierdzi że testowali kartę na VISTA i żadnych problemów nie mieli.

 

mieliście może do czynienia z takim problemem? czy może być że karta nie działa ze standardowymi sterami, albo potrzebuje jakiś swoich/producenta sterowników, dedykowanych pod tą kartę?

wg. mnie jest uwalona, ale jeszcze spróbuje pod innym 32bitowym systemem.

 

to tak karta: KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to oddał w try miga, jeśli nie minęło jeszcze 10 dni to tym bardziej. Co z tego, jeśli nawet będzie działać na 32-bitowej Viście (wątpie) jak Ty chcesz 64-bitową Siódemkę? Coś jest z nią nie tak i tyle. Już podejrzanym jest, że kupiłeś jako nową a na nową Ci nie wygląda.

 

Możesz jeszcze wsadzić do innego kompa, w inną płytę dla czystego sumienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się pozbyć uporczywego ustawiania źródła dźwięku AMD HDMI OUTPUT na "default" przy każdym ponownym uruchamianiu komputera z Win7 x64 ? Głośniki mam podpięte do integry VIA VT1708S i trochę męczy takie ciągłe klikanie w panelu sterowania i zaznaczanie jej "default device" :mur:

 

Mam Asusa EAH6850 (Catalyst 11.9) podpiętego pod Samsunga C650 kabelkiem hdmi-hdmi v.1.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jakiś czas temu wymieniłem 4890 na 6850 asus directcu. Pomijając wydajność, jest ciszej chłodniej i oszczędniej. Zauważyłem jednak przycinki w różnych grach, gdzie moim zdaniem karta nie miała prawa zwolnić. Zrobiłem dziś testy i jestem rozczarowany.

 

Reszta pc:

quad q9550

4 gb ddr2

płyta asus p5b premium

Zasilacz ocz 650W

3x 500 raid 0

 

W 3d marku 2003 mam 47k, według testów powinno być 70 a nawet ponad 80 punktów.

w unihaeven 2.1 mam 13,5 fps, powinno być 20, a testowałem w niższej rozdziałce.

W furmark mam 45 fps, w testach 62

 

Procesor nie robi w zasadzie nic podczas testów.

 

Nie podaje szczegółów, ale przyjmijmy, że wszystko dobrze ustawiłem, tak jak w testach jakie znalazłem. Sterowniki testowałem 10.11, najnowsze i ori wdm dla siódemki. system win 7 64 bit jest świeży, ma tydzień. Zasilanie do karty podłączone jak trzeba.

 

Jak myślicie, coś może być nie tak z gpu ? Mam go 3 miechy więc mogę odesłać. Uszkodzenie płyty wydaje mi się mało prawdopodobne.

 

Dodatkowo podczas bootowania czasem bardzo długo trzeba czekać na ekran biosu.

Edytowane przez leonheart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry trop, niestety karta pracuje x16 w wersji 1.1 Sprawdzone nie w cpu-z a w gpu-z.

 

Swoją drogą, nie bardzo mam pomysł dlaczego karta miała by zaniżać wydajność bez innych objawów, w stylu śmieci albo zawieszania.

 

Według gpu-z są właściwe. Mam przeczucie, że problem zaczął się po podłączeniu 2 monitora. Jednak po jego odłączeniu nie widzę różnicy. Zdarzyło się jej też tak, że zawiesił się filmik flash i windows zgubił sterownik do gpu. Było to raz przed formatem.

 

Wykonałem testy pod win xp, jest to samo.

Edytowane przez leonheart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, karta ładnie zmienia zegary, sprawdzane w gpu-z i ccc. Procesor podczas testów nie jest obciążony w zasadzie wcale. W grach też niespecjalnie się przemęcza.

 

Kolego Klaus miałeś rację. Dziś kartna nagle ustawiła się na pci-e x2. Brak konceptu, jak ją przestawić.

 

Update.

 

Zrobiłem reset biosu. Wyniki o dziwo mocno podskoczyły. W 3d marku 2003 z 47k na 57k, w heaven 2.1 w 1680x1050 z af x4 mam średnio 23 fps, zamiast 13, ale to chyba i tam za mało ?

 

Gpu-z pokazuje, że karta przechodzi z x16 na x2.

Edytowane przez leonheart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie krótkie - jakie są choćby teoretyczne bezpieczne napięcia dla tego modelu lub innych z serii 6870?

 

MSI Afterburner pozwala na zwiększenie napięcia do 1,35 v na rdzeniu, o 0,05 v na pamięciach i do 0,03 v na AUX ale mam pewne obawy czy czasem nie są to wartości do bicia rekordów a to nie jest moim celem. Ja jestem jedynie zainteresowany jak najwyższą wydajnością na co dzień (24/7) przy bezpiecznych wartościach napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką kartę masz i którą wersje Afterburnera, ale u mnie na referencji 6870 i AB v 2.1.0 mam możliwość podbicia napięcia na gpu do 1.3V.

U mnie 24/7 w 3D mam 1.225V @ 1000Mhz. Chodziła już 1.3 @ 1050Mhz i nic złego się nie działo ale moja grafa jest zwodowana, więc tempy nie przekraczały 70C w Furmarku.

Myślę że na powietrzu takie rozsądne maksimum to 1.22-1.25V.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam MIS 6870 Hawk. Na razie 1.184V @ 987 MHz daje 74C w Furmarku. I na tym koniec możliwości rdzenia no chyba że właśnie pobawię się napiciem- stąd moje pytanie o bezpieczne, rozsądne 24/7 wartości.

Edytowane przez Miedzcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę i osiągnę wartości graniczne powiedzmy 1000 MHz na rdzeniu 1120 MHz na pamiątkach to co dalej? tzn. pracuje na takich wartościach na co dzień czy też obniżam je bo są to wartości graniczne? jeżeli obniżam to o ile? czy wtedy wraz z obniżeniem MHz obniżam Vcore?

 

No i co z pozostałymi napięciami a podkręcaniem?

 

-Memory Voltage (zakres regulacji od -100 do +50 mV)

-Aux Voltage (-100 do +30 mV) ???

Edytowane przez Miedzcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W afterburnerze masz profile 2d / 3d, więc możesz to sobie ustawić. Ja przełączam ręcznie bo nie zawsze potrzebuje podkręconą grafe. Drugie wyjście to edycja biosu na karcie na wartości stabilne.

 

Domyślnie grafa w 2d ma bodajże gpu 300Mhz / 0.9V i mem 300Mhz.

 

Memory Voltage takiej regulacji nie mam u siebie, możesz troche zwiększyć napięcie i zobaczysz czy zyskasz coś na pamiątkach, u mnie pracują na 1180Mhz. Aux Voltage też tego nie mam i szczerze nie mam pojęcia co to jest, chyba napięcie na Pci-e zostawiłbym to w spokoju.

Edytowane przez Astro
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś Gigabyte'a z potrójnym wentylatorem? wersja NIE S.O.C., zwykły windforce?

jeśli tak, to dwa pytania:

 

1. kręci się ta karta do wartości z S.O.C. ?

2. jak chłodzenie w 2D/3D/OC ? chodzi o hałas głównie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam referencyjną kartę HD6870 (płytka podstawowa z podstawowymi sekcjami zasilania niestety) @ HIS.

 

Karta dostała nowe chłodzenie Zalman VF2000 i na 1000Mhz przy 1.23v ma w Furmarku nie całe 70C, więcej nawet nie chcę jej jądra kręcić, bo sensu w tym nie ma. Problem natomiast mam z pamięciami, na 1200Mhz krzaki na ekranie :( 1160Mhz jeszcze śmiga, im wyżej tym coraz więcej problemów. Przy referencie dać sobie spokój już z pamiątkami? Czy jakimś cudem można im dać troszkę prądu by do tych 1200Mhz bezpiecznie doszły?

post-13870-0-08373100-1321573879_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakimś cudem można im dać troszkę prądu by do tych 1200Mhz bezpiecznie doszły?

 

Sprawdz najpierw w podstawowych benchmarkach gamingowych jaka jest realna roznica w wydajnosci po oc pamieci, a odechce Ci sie ich dalszego krecenia. Z moich testow wynika, ze wzrotst wydajnosci po oc pamieci jest znikomy, natomiast przy oc gpu wydajnosc wzrasta prawie liniowo nawet jesli pamieci pracuja na domyslnych zegarach. Zreszta 6970 ma niewiele wyzsza przepustowosc pamieci pomimo znacznie wydajniejszym ukladzie.

 

W testach gamingowych roznice sa trudne do odnotowania, a potwierdzic to mozna najprosciej zjezdzajac taktowaniami pamieci ponizej domyslnych. Chyba najczulszy na taktowanie pamieci 3d smark 2011 tez wydaje sie ta teze potwierdzac, moge podac na przykladzie swojego Sapphire 5850 toxic;

 

GPU 850mhz/ Mem 900mhz GPU score = 3902 pkt

GPU 850mhz/ Mem 1320mhz GPU score = 4093 pkt

 

dla porownania;

GPU 850mhz/ Mem 1200mhz GPU score = 4052 pkt

GPU 935mhz/ Mem 1200mhz GPU score = 4385 pkt (wzrost wydajnosci o 8,2% przy wzroscie taktowania o 10%)

 

3d smark i tak jest bardzo czuly jesli chodzi o pamieci. A roznice w wydajnosci po OC pamieci dla 6870 sa jeszcze mniejsze ale nie mam takiej karty, zeby to pokazac. W grach wzrost wydajnosci o ile procesor wyrabia jest prawie liniowy do wzrostu taktowania rdzenia. A roznice w wydajnosci po oc pamieci sa rozne, od zerowych do maksymalnie kilku % porownujac skrajne wartosci taktowan pamieci (w stosunku do domyslnych) i jeszcze trudniej je zobrazowac niz na przykladzie smarka. Wnioski sa oczywiste, amd zaleca wg specyfikacji montowanie i tak stosunkowo za szybkich/drogich pamieci jak na mozliwosci ukladow graficznych "6800".

 

Poza tym pamieci na hd6870 chyba posiadaja korekcje bledow (?) i podkrecajac trzeba pamietac, ze najwyzsze stabilne ustawienia nie koniecznie okaza sie najwydajniejszymi, u mnie pamieci ruszaja bez artefaktow przy 1400 mhz ale odbija sie to negatywnie na wydajnosci. Rdzen rusza lekko powyzej 1000 mhz, ale... bez nausznikow takie zabawy dla mnie nie maja sensu, wiec wole pracowac na 850mhz @ 1.088V. Natomiast na dobrym chlodzeniu sens krecanie rdzenia tak wysoko jak to mozliwe jak najbardziej jest.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli go podkręcisz do tych 3GHz, to nie powinno być problemów z ograniczeniem takiej karty.

 

Zalezy od gry. W wiekszosci gier athlon x4 daje wystarczajacy frame rate minimalny, ale w czesci tytulow pojawiaja sie denerwujace zaciecia. Co nie zmienia faktu, ze hd 6850 mozna smialo montowac. BF3, Crysis2, MW3 dziala doskonale/w pelni plynnie na athlonie x4 przy 3 ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pisałem ok miesiąca temu o problemie z HD6870 Direct CU. Wysłałem kartę na gwarancję i przysłali mi 2 tygodnie temu naprawioną. Wszystko pięknie działa tyle, że jak jeszcze karta była nowa i działała temperatury w idle były ok 40*C a nawet niżej, wiatrak chodził tak jak teraz na 40%. Po wysłaniu na gwarancję i odebraniu naprawionej temperatura w idle to 54*C i wiatrak także chodzi na 40% i tu moje pytanie, czy może tak zostać czy lepiej odesłać na ponowną gwarancję? Mógłbym sam to zrobić ale pewnie poznali by, że karta była 'otwierana' i nie uznaliby gwarancji w razie jakby coś się znów stało.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...