Skocz do zawartości
Rikki

AMD Radeon HD6850/6870

Rekomendowane odpowiedzi

Po wysłaniu na gwarancję i odebraniu naprawionej temperatura w idle to 54*C i wiatrak także chodzi na 40% i tu moje pytanie, czy może tak zostać czy lepiej odesłać na ponowną gwarancję?

Powinienes miec twarde 37% na wentylatorze od rozruchu na zimno, az do nieco powyzej 50C, sprawdz jak karta zachowuje sie pod obciazeniem i czy prawidlowo zbija zegary - czasem ccc potrafi sie wykaszanic (niektore serie sa fabrycznie skopane) i nie przechodza w tryb 2d. W idle powinno byc ponizej 50C...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra odpaliłem BF3 na ultra z włączonym GPU-Z i tak. Jak siedzę na przeglądarce zegar jest na poziomie 300MHz, kiedy gram zegar podnosi się do 915MHz i oczywiście jak wyłączę grę zegar opada znów do 300. Temperatura skoczyła z 54*C na 75*C a wiatrak zaczął kręcić na 40% po 4 minutach gry w BF'a.

 

Stery do catalyst 11.11.

 

W BF'ie żadnej ściny, 3dmarki przechodzi bez problemowo.

 

Aha no i zegar pamięci cały czas stoi na 1050MHz czy to bfie czy w przeglądarce (nie wiem czy tak powinno być)

Edytowane przez Dorianlbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no i zegar pamięci cały czas stoi na 1050MHz czy to bfie czy w przeglądarce (nie wiem czy tak powinno być)

 

Powinno byc 320 mhz o ile dobrze pamietam, w kazdym razie na pewno nie full speed. Czasami takie numery sie dzieje jesli masz monitor podlaczony przez dvi i jednoczesnie podlaczony kabel hdmi (nawet nie uzywany) do karty. Temperatury w load sa w porzadku wiec mozna przyjac, ze prawdopodobnie chlodzenie dziala prawidlowo.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mam podpięty telewizor pod drugie wejście DVI za pomocą przejściówki DVI-HDMI. Odłączyłem i zegary spadły GPU Clock do 100Mhz i Memory Clock do 150Mhz. Automatycznie temperatura spadła do 40*C przy 15% wiatraka :) Super, a już się bałem, że znów coś karta szwankuje czy coś.

 

 

Dzięki wielkie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja mam problem prawdopodobnie z MSI 6850 Cyclone, mianowicie podczas grania, bądź też podczas oglądania teledysków czy filmów ekran monitora robi się szary lub niebieski i słychać buczenie, pomaga tylko restart, zdarza się to różnie, nieraz po 15 min, czasem po 2 godzinach, myślę że to wina karty albo monitora [asus vw193d-b]

specyfikacja mojego pc:

i3 2120

msi 6850 cyclone

goodram 2X4GB ddr3 1333

xfx core 550W

win7 ultimate 64bit

wszystkie sterowniki aktualne

proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja mam problem prawdopodobnie z MSI 6850 Cyclone, mianowicie podczas grania, bądź też podczas oglądania teledysków czy filmów ekran monitora robi się szary lub niebieski i słychać buczenie, pomaga tylko restart, zdarza się to różnie, nieraz po 15 min, czasem po 2 godzinach, myślę że to wina karty albo monitora [asus vw193d-b]

 

Cóż, to raczej karta (bo co się mogło w monitorze skitować). Zasilacz też nie, bo porządny i moc też daje radę... Nie chcę zgrywać eksperta co nie :wink: Zobacz temperaturę grafiki np. GPU-Z. Przy obciążeniu nie powinno być więcej jak 64 stopnie Tu masz temperaturki Skoro to pewnym czasie na obciążeniu, to wygląda na problem z odprowadzaniem ciepła. Edytowane przez lewymaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje zakup HD6850 (MSI OC Cyclone, bądź Gigabyte OC) i teraz pytanie czy warto dokładać parę złotych do MSI? Wydajnościowo pod względem testów jest lepsza, natomiast jak z chłodzeniem oraz awaryjnością MSI oraz Gigabyte?

Edytowane przez GooDie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się Gigabyte troszkę nie podoba, z raz na miesiąc mam dziwną przypadłość, polegającą na samoistnym dzieleniu się ekranu, nie potrafię tego zbyt opisać, a zdjęcia nie zrobiłem. Zawsze się tak dzieje przy obciążeniu, w grze. Może od OC, chociaż nigdy na żadnej karcie nie miałem czegoś podobnego od OC. Wygląda to tak, ze np. lewa część pulpitu przemieszcza się na prawą część ekranu, więc środek pulpitu mam po lewej stronie ekranu :D Dodatkowo połowa ekranu drży. Pomaga restart kompa.

 

BTW. Warto wspomnieć, że do Gigabyte HD 6850 OC wyszedł z pół roku temu bios F20, na którym karta jest sporo cichsza w idle.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MSI HD6850 Cyclone.Generalnie to co mam starcza mi mam na myśli BF3.

Ale wszystko co miałem do tej pory podkręcałem i tu jest chyba problem.Po podbiciu taktów dla rdzenia nawet o 5-10Mhz mam restart sterownika lub zawiechy w grze.Myślę,ze jest to spowodowane zbyt niskim napięciem,którego nie podnosiłem bo naczytałem się testów gdzie ludzie podkręcali kartę na domyślnym napięciu.

Ogólnie karta jak dla mnie jest wystarczająca.Priorytetem była cisza.W grach trochę szumi wentylator w idle jest nie słyszalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zmieniłem swojego GF 9800GT na ATI 6850 MSI Cyclone. I żałuję. Od tamtego czasu mam problem z którym nie moge się uporać. Na GF wszystko było ok, natomiast na radeonie 2 minuty patrzenia w monitor i ból oczu na horyzoncie. Po zmianie karty obraz różni się diametralnie! Czy to możliwe? Na radonie obraz jest bardziej ziarnisty, czcionki są brzydsze, biały kolor wręcz wypala oczy. Kombinowałem z wszystkimi ustawieniami jak tylko mogłem. Przyzwyczaić się nie mogę... W grach jest ok, natomiast jak chcę poprzeglądać np. forum to jest dramat.

Moje pytanie - czy spotkaliście się z taką sytuacją że po zmianie karty jest taka ogromna różnica w obrazie, że nie sposób się przyzwyczaić?

A może jest tak, że radeon jako nowsza karta jest dostosowany pod większe rozdzielczości niż 9800GT i na 1280:1024 "świeci" mocniej niż powinien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nigdy nie widziałem różnicy w wyświetlanym obrazie przy zmianach kart, czy to z Nv na AMD/ATi czy też odwrotnie. Nawet niedawno wsadzałem szwagra 8800GTS po wygrzewaniu w piekarniku sprawdzać czy działa i nic a nic się obraz nie różnił względem mojego 6850, czy to czcionka, czy kolory.

Pytanie grzecznościowe - nie masz problemu ze wzrokiem? Albo może konflikt przy zmianie sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie:) Nie mam problemów ze wzrokiem - nie chodzę w okularach, badania zawsze przechodzę bez problemów;)

Na najnowszych i troszkę starszych Catalystach problem był ten sam. Używałem też DriverCleaner czyszcząc Nvidię. Kombinowałem z czcionkami ClearType w Win7 - wszystkie chyba możliwe kombinacje nie zdawały egzaminu. Monitor mam na MVA, może to jest przyczyna?

Gdybym kupował wysyłkowo to bym ją zwrócił, ale zamawiałem internetowo z odbiorem w salonie a to już pod zwrot w 10 dni nie podlega... Żałuję, że nie pozostałem wierny Nvidii. Dzisiaj jeszcze włożę starą kartę, może trochę pokombinuję. Na początku myślałem, że to kwestia przyzwyczajenia, ale tydzień czasu to trochę za długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W monitorze mam jasnosc, kontrast, ostrosc i temperature RGB, kombinowałem też z tymi wartościami, ale sciemnienie troszkę pomaga, ale niewiele. Poza tym wtedy np. zdjęcie jest prawie czarne.

Dziwne, że nie spotkaliście się z taką zmianą po wymianie grafiki. Może to sprawa wady sprzętu u mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W monitorze mam jasnosc, kontrast, ostrosc i temperature RGB, kombinowałem też z tymi wartościami, ale sciemnienie troszkę pomaga, ale niewiele. Poza tym wtedy np. zdjęcie jest prawie czarne.

Dziwne, że nie spotkaliście się z taką zmianą po wymianie grafiki. Może to sprawa wady sprzętu u mnie?

 

Objawy typu bolące oczy i ziarnisty obraz wskazują raczej na problem z monitorem niż kartą. Spróbuj wrócić monitorem do ustawień fabrycznych - może chłopina się pogubił po zmianie karty. Osobiście raz się spotkałem z czymś takim jak zły obraz. Zresetowanie ustawień monitora oraz reinstal sterowników zniwelował problem. Ale to był monitor kineskopowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zamierzam wymienić grafikę i wybór padł na radeona hd6850 lecz waham się pomiędzy dwoma modelami:

 

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 6850 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

 

i

 

VGA VTX3D HD6850 1GB GDDR5 2DVI+HDMI+2mDP X-Edition + Dirt3 - Sklep komputerowy KDO.pl

 

Gigabyte ma fajne chłodzenie, wyższe taktowanie i jest kilka zł droższy. Vertex3D z kolei ma niższe taktowanie, chłodzenie co do którego nie jestem pewien czy podoła gdy "troszkę" go podkręcę i ma dorzuconego dirta 3 (w którego i tak raczej nie będę grać, bo samochodówki mnie nie kręcą, czyli pewnie oddam w dobre ręce za drobne kod aktywujący grę).

 

 

 

Który z tych dwóch według was będzie lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Posiadam kartę graficzną ASUS 6870 oraz Phenom'a X4 955BE podkręconego do 3.8GHZ. Chciałbym się dowiedzieć czy karta graficzna oraz procesor nie będą za słabe w eyefinity na 3 monitorach 20" o rozdzielczości 1600x900 każdy do grania w gry jak chociażby np. CRYSIS 2, DIRT 3.

Edytowane przez bachaus4587

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zmieniłem swojego GF 9800GT na ATI 6850 MSI Cyclone. I żałuję. Od tamtego czasu mam problem z którym nie moge się uporać. Na GF wszystko było ok, natomiast na radeonie 2 minuty patrzenia w monitor i ból oczu na horyzoncie. Po zmianie karty obraz różni się diametralnie! Czy to możliwe? Na radonie obraz jest bardziej ziarnisty, czcionki są brzydsze, biały kolor wręcz wypala oczy. Kombinowałem z wszystkimi ustawieniami jak tylko mogłem. Przyzwyczaić się nie mogę... W grach jest ok, natomiast jak chcę poprzeglądać np. forum to jest dramat.

Moje pytanie - czy spotkaliście się z taką sytuacją że po zmianie karty jest taka ogromna różnica w obrazie, że nie sposób się przyzwyczaić?

A może jest tak, że radeon jako nowsza karta jest dostosowany pod większe rozdzielczości niż 9800GT i na 1280:1024 "świeci" mocniej niż powinien?

 

Jedno podstawowe pytanie: czy karta podłączona z monitorem przez przewód RGB?

Podejrzewam, że powinieneś pogrzebać w opcjach monitora i zmienić napięcie różnicowe sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pytanie do użytkowników 6850, czy u was pamięci też tak słabo się kręcą? Nie mam potrzeby na dziś dzień bawić się w oc jak kiedyś, ale przez przypadek przy becie CS:GO chciałem sprawdzić czy przypadkiem nie ograniczała mnie karta graficzna i spróbowałem zajrzeć do CCC i Overdrive. Kiedy rdzeń zrobił MHzMax to pamięci tylko w 2D pracowały stabilnie.

Jakieś obserwacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia po przesiadce z Sapphire HD4870 (referent) na XFX HD6850

 

Odpalam kompa i fajnie cicho, ale po zainstalowaniu sterów to wielkie o jp co to k mac ma byc : wentyl 40%+ przy ~30 paru C na pulpicie(po kiego to nie wiem bo mając go na 15-20% jest 5 - 10C więcej...), po wyjściu z gry to suszy 60-70% z minute

Nieświadomy co mnie czeka wiele się nie zastanawiałem : gpuz->zrzut biosu->obróbka RBE->flash, odpala się i co ? ano jajco - suszara, regulacja nie działa ani wykresem ani tabelką, a wgranie biosu z poszerzonym zakresem oc czy manipulacja zegarami powoduje bsoda przed pulpitem... Czyli RBE w zasadzie nie działa (podobno poza napięciem rejestrami).

Podejście drugie - metoda programowa MSI A.B./Trixx. O ile tempy(rpmy) fajnie śmigają to z unofficial overclocking przy 12.3 tak różowo już nie ma - problemy z trybem 2D(Powtórki z 4870 nie chcę), bawić się w jakieś podstawianie dllów, rejestry/ulpsy mi się nie chce.

Cóż było czynić Virge pod ręką, baza biosów @techpowerup jest to pojechałem z zamieszczonymi tam biosami od 6850/6870 od XFX, ale albo problemy po wgraniu sterowników, albo wentyl chodzi wolno => duże tempy w 3D (i tak dopóki nie będzie działał RBE będe używał AB, ale wolę programowo zwalniać niż przyspieszać).

Poczytałem coś po necie i wrzuciłem bios od MSI HD6850 Cyclone i tu jestem prawie zadowolony : wentyl bez afterburnera chodzi jak chodził na org biosie i zniknął problem z oc bo 860 na rdzeniu na dzień dobry(czyli prawie tyle ile wynosił limit z org biosem), a limit poszybował na 1100, tyle że napięcie przez rejestry w RBE na szaro, no ale jakiś komromis jest...

Tak więc po w/w bojach z biosem od MSI HD6850 Cyclone i MSI A.B. doszedłem do w miarę satysfakcjonującego stanu, choć z biosem obrobionym w RBE byłbym nieporównywalnie bardziej zadowolony - zrobił bym to raz, a dobrze (no chociaż żeby zmiana sterowania wentyla działała). Btw Na szczęście AB oldschoolowo trzyma ustawienia w pliku cfg, a nie w rejestrze to też aż tak źle nie jest (Jestem z tych co często mieszają os'ami, aplikacje mam prawie wszystkie w wersji portable).

 

W kwestii wydajności jestem baaardzo pozytywnie zaskoczony, nie myślałem że będzie aż taki skok. Np L.O.G.=>4 pochodnie(licząc tą trzymaną przez postać) + światło z góry i na HD4870 ~35fps (co było czuć) teraz jest w tym miejscu nie mniej niż 80fps.

W końcu mogę też zainstalować aktualne sterowniki, bo zainstalowanie czegokolwiek nowszego niż 11.11 (vista/7) dla HD4870 oznaczało znaczący spadek wydajności. Dajmy na to we wspomnianym L.O.G. na 12.3 było już nie 35, a ~20fps, a spadki fps pojawiały się nie sporadycznie, ale co chwila (celowa czy nie celowa olewka starszych GPU i tyle...) W paru innych grach które sprawdzałem tak jak i w smarku06 sytuacja ma się podobnie tj spadek z prawie 17K na prawie 14K (Ktoś nie wierzy to niech się pobawi ;) ).

W przeciwieństwie do referenta HD4870 ta grafa ma w końcu działający tryb 2D, jest chłodno i po zabawie AB cicho - w idle najgłośniejszy jest talerzowiec). Bez "centralnego ogrzewania" tempy zeszły ładnie w dół , co najbardziej odczuł P45 (z 50~55C na 35-40C). Btw z HD4870 też kombinowałem z 2D w RBE czyli 1.1V zamiast 1.26 w idle, ale czegoś bardziej sensownego zrobić nie szło bo, a to kropki w filmach, a to migotanie przez niższe takty w 2D dla pamięci, ale ~15C w idle zbiłem :).

 

EDIT:

 

MSIAfterburner.exe /XCL (poszerzenie zakresu oc) i można lecieć na oryginalnym biosie + MSI AB do oc i kontroli wentyla :wink: (Na 12.4 też funguje).

Co do wydajności jeszcze to w temacie BF3 powiem tyle : kopara.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...