Skocz do zawartości
Rikki

AMD Radeon HD6850/6870

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba o taki mu chodziło:

 

Dołączona grafika

 

Tylko za cholerę nie wziął kolo pod uwagę, że beta zawsze będzie BETĄ i nie wszystko może grać i buczeć. Nikt Ci nie kazał tego instalować. Napisz sobie sam jak Ci nie pasuje praca "niedojebów" :wacko:.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to rozwiązanie jest kretyñskie. Też się przez chwilę tęgo głowiłem dlaczego po podłączeniu lapka do TV przez HDMI mam wielgachną czarną ramkę do okoła obrazu Poza tym musiałem szukać w necie ocb, bo nie wiedząc nawet jaka jest przyczyna problemu sam rozwiązać problemu grzebiąc w ustawieniach nie dałem rady przez burdel jaki panuje w CCC. W ogóle po jaką cholerę to tak jest domyślnie też nie wiem, chyba tylko, żeby uprzykrzyć życie, szczególnie tym którzy nawet nie wiedzą co to CCC. Już widzę jak mój tata, albo młodszy brat, to ogarniają... Także popieram Harry'ego Lloyda.

Jedyne czym się pocieszam, to że oprogramowanie NV nigdy nie wydawało mi się bardziej dopracowane ani przyjazne.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tylko że jedna rzecz ten underscan wyłączyć, bo to nie problem (dla kogoś obeznanego tylko), tylko że to ustawienie sie resetuje. Był ten bug w 2010 roku w 10.7 albo 10.8 (WHQL oczywiście), poprawili w kolejnych i nie było go do tej pory.

 

No instalować nie muszę, tylko że Bóg wie kiedy będą kolejne WHQL-e czy nawet bety, a w nowych są optymalizacje choćby do Max Payne 3, a chciałem tą gre potestować jak zmienię grafę.

 

Obecnie każdy sprzedawany telewizor posiada funkcję 1:1 pixel mapping (just scan etc.), tak więc domyślne ustawianie underscanu to naprawdę idiotyzm. Chyba lepiej żeby go sobie włączali ludzie go potrzebujący (bo domyślny i tak trzeba dopasować w zależności od tego jaki overscan robi dany TV), niż żeby musieli wyłączać wszyscy inni.

A tak nie dość że trzeba to zrobić dla każdej rozdziałki i odświeżania z osobna (ja korzystam z 5 kombinacji rozdziałek i odwieżania, i dla każdej musze to ustawiać), to teraz jeszcze sie to resetuje po restarcie.

 

Bety betami, bugi bugami, ale coś co już było i zostało naprawione nie ma prawa się ponownie pojawić. Płacę, wymagam. Za to karny kutas (to ta dawna ozdoba jakby ktoś nie wiedział) dla AMD.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak jeszcze nic.

Zalozmy ze ktos oglada filmy w trybie 24hz (u mnie dla przykladu XBMC). Ustawiamy sobie odpowiedni overscan, a tu zonk... W windzie 60hz, film 24hz - overscan rozny dla roznych czestotliwosci odswiezania ekranu. Ustawienie w CCC tylko jedno! Jedyne rozwiazanie - przelaczyc winde w tryb 24hz i meczyc sie z wooooooooooolnym kursorem myszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry, Max Payne'a przeszedłem na sterach 12.3, które to mam zainstalowane i chodził jak złoto na HD6850 ze wszystkimi bajerami. Rozumiem Wasz problem ale do bety bym nie miał żalu, wracam do najnowszych oficjalnych jak coś nie gra i tyle. A jak już instalujesz betę i widzisz irytujący Cię problem to zgłaszasz go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z was posiada MSI HD6850 Cyclone PE i mógłby się wypowiedzieć na temat tej karty chodzi mi przede wszystkim o kulturę pracy chłodzenia. Pytam ponieważ przymierzam się do kupna HD6850, czytałem też recenzje na guru3d i techpowerup i karta jest tam bardzo chwalona również jeśli chodzi o głośność chłodzenia czy ktoś z was może to potwierdzić?

Chodzi dokładnie o ten model:

post-174237-0-28695300-1340552056_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cicha w idle, potrafi zawyć w stresie(mocnym, typu furmark, niektóre gry)

w bf2-3 mocno słyszalna

osobiście do momentu zamontowania accelero s1 uzywałem ustawienia sztywnego prędkości wenta(57%, domyślnie chyba 40 na auto), 58 już nieprzyjemnie mi buczało. 57% zapewniało znośne tempy w każdej grze (znośne- nie miałem zwisów grafy, artefaktów od przegrzanego rdzenia, itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś jeszcze napisać jaką temperaturę potrafi osiągnąć w furmarku i jaka jest przy tym prędkość wiatraka (rpm), tak w przybliżeniu?

Szukam modelu z jak najlepszym chłodzeniem...

Edytowane przez Jar3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś jeszcze napisać jaką temperaturę potrafi osiągnąć w furmarku i jaka jest przy tym prędkość wiatraka (rpm), tak w przybliżeniu?

Szukam modelu z jak najlepszym chłodzeniem...

 

To może sie Tobie i mój teścik przydać z moją. Zrobiony w chwili obecnej.

 

FurMark 1.9.0

1680x1050 MSAAx4, zaptaszkowane Burn-In i Post FX.

Po 6 minutach temperatura ustabilizowana na 69 - 70*C na stock taktach, wentylatory na 65%, karta mocno słyszalna. Z OC gpu na 900 wzrosło do 71*C.

Wartym odnotowania jest fakt, że w antku mam obsadzone wszystkie sloty na wentylatory (puszczone na 700 - 1000rpm), w tym boczny na 5v owiewający kartę. Szczerze nie wiem ile to jej pomaga, bo komp siedzi dość ciasno w biurku (z 7cm od ściany) :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie bo zaczyna się coś dziać niedobrego.Mianowicie wchodzę na tą stronkę Mój odnośnik (nie jest to żadna reklama ani strona dokonująca ataków) i raz na parę razy wyskakuje błąd sterownika karty graficznej no i że odzyskał sprawność.W miejscach gdzie powinien być obraz widać tło w zielonym kolorze.

Jeżeli po czymś takim wejdę na coś podobnego jeszcze raz (też youtube) to wywala BSOD-a z numerem 0x00000119.

Wiecie o co biega?Dodam że grafa nie kręcona a komp z siga.Catalysty 11.12.

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie które chłodzenie jest lepsze ten MSI HD6850 Cyclone czy Sapphire:

Miał ktoś może porównanie?

 

 

57% zapewniało znośne tempy w każdej grze (znośne- nie miałem zwisów grafy, artefaktów od przegrzanego rdzenia, itp)

 

"znośne" tzn ile mniej więcej, ok 70*C? Artefakty pojawiałyby się gdzieś tak ok 90*...

post-174237-0-25468400-1340616979_thumb.jpg

Edytowane przez Jar3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z was posiada MSI HD6850 Cyclone PE i mógłby się wypowiedzieć na temat tej karty chodzi mi przede wszystkim o kulturę pracy chłodzenia. Pytam ponieważ przymierzam się do kupna HD6850, czytałem też recenzje na guru3d i techpowerup i karta jest tam bardzo chwalona również jeśli chodzi o głośność chłodzenia czy ktoś z was może to potwierdzić?

Chodzi dokładnie o ten model:

 

Witam

Posiadam tą kartę, jeżeli chodzi o kulturę pracy to ocenił bym ją na dobry +, przy ustawieniach domyślnych wentylatora.

Można zastosować dodatkowo oprogramowanie MSI Afterburner które jest dołączone do karty i ustawić ręcznie przy jakiej temperaturze mają się zmieniać obroty wentylatora.

Osobiście mam zmienione parametry tak że przy przekroczeniu 40*C obroty mają wynieś 20%, co sprawia że karta graficzna działa ciszej niż dysk twardy WD z serii green zamontowany w bitumboxa. Ogólnie rewelacja, temperatura podczas pracy w systemie rzadko przekracza 35*C, więc obroty mam zazwyczaj w okolicach 15%, przy takich ustawieniach żeby wyłapać jakikolwiek szum generowany przez kartę to w nocy, przy idealnej ciszy trzeba przyłożyć do niej ucho (posiadam bardzo dobrze wyciszonego kompa, dysk w bitumboxie a także na system SSD, zasilacz pół-pasywny, oraz dość konkretny radiator na CPU + noiseblocker 12cm pracujący na obniżonych obrotach).

Podczas grania grafika jednak potrafi dać o sobie znać, co jest jej największym mankamentem.

Edytowane przez KoVol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Wcześniej go nie było, więc najbardziej prawdopodobną opcją są stery, bo raczej one są za to odpowiedzialne. Mianowicie na sterach 12.6 i 12.7 beta zauważyłem taki wałek, że włączając system karta od razu wchodzi na takty 300/1050, tym samym wentylatory i temperatura zaczynają skakać. Z początku na 12.6 próbowałem parę razy restartować kompa by było 100/150, udawało się to ale z artefaktami na ekranie jak coś przesuwałem po ekranie.

No to zainstalowałem 12.7, parę pierwszych startów systemu było git 100/150, obraz czysty. Teraz znowu się włącza w 300/1050, i co dziwne, przełącza się na 100/150:

- po włączeniu i wyłączeniu gry (nie chodzi o samo podbicie taktów, bo na necie siedzę to też podbija takty i wraca tylko do 300/1050)

- po... odłączeniu i podłączeniu wtyczki dvi od monitora przy grafie :icon_exclaim:

 

O co może chodzić? Nikt nie zauważył takiej przypadłości? Oczywiście nic poza monitorem nie mam podłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy 6850 referenta:

Czy z accelero s1 da sie tą karte puscic pasywnie?

 

Oczywiscie chodzi mi tylko o rdzen, chlodzenie vrm bedzie customowe.

 

5850 od asusa niestety nei zdaje egzaminu.

 

PS wiem ze jest apsywna wersja od powercolora, ale ejst za drago, a na polce lezy s1 i nie wiem czy warto kopowac 6850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze, zależy od gry, czy bardziej jej zależy na procku czy na grafie. Moim zdaniem warto, jak chcesz wymienić. W końcu kiedyś przyjdzie czas na wymianę procka, czy platformy, a teraz podkręcisz X3 ile się da i też będzie gitarka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy 6850 referenta:

Czy z accelero s1 da sie tą karte puscic pasywnie?

 

Oczywiscie chodzi mi tylko o rdzen, chlodzenie vrm bedzie customowe.

 

5850 od asusa niestety nei zdaje egzaminu.

 

PS wiem ze jest apsywna wersja od powercolora, ale ejst za drago, a na polce lezy s1 i nie wiem czy warto kopowac 6850.

 

 

 

U mnie było za gorąco - ok 90c w furmarku. Założyłem 12 cm scythe typhoona 800 obrotów i jest 65 c (furmark) i błoga cisza.

Edytowane przez swiety benito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kwietnia albo maja mam radeona msi hd6850 oc power edition. Ostatnio gdy przyszedł rachunek za prąd zszokowało mnie, bo zużycie prądu zostało odczytane trzykrotnie wyższe niż w takim samym okresie przed wymianą grafiki, a co za tym idzie rachunek odpowiednio podskoczył. Poprzednia grafika to był radeon hd3850 od palita.

 

Podejrzewam, że winowajcą takiego odczytu jest grafika. Tylko zastanawiam się jak to jest możliwe gdy w idle'u karta ma 300MHz i 0,95v, temperatury w normie, procek też zmniejsza swoje taktowania w idle'u.

Edytowane przez SpectatorX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpectatorX:

 

1. Jaki to okres rozliczeniowy (miesiąc, rok)?

2. Odczyt na fakturze pokrywa się ze stanem licznika?

3. Jakiej wielkości pobór był na poprzedniej grafice a jaki jest obecnie?

4. Ile godzin na dobę/tydzień pracuje komputer?

5. Jakie inne odbiorniki energii elektrycznej pracują w domu? (z rozróżnieniem praca ciągła/dorywcza)

6. Po odłączeniu wszystkich odbiorników w domu licznik się zatrzymuje/przestaje zliczać czy dalej powoli się kręci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące 1500kWh, przed wymianą użycie kompa było średnio na takim samym poziomie, na poprzednim rachunku za taki sam okres było 450kWh. Podwyższony pobór mocy z mieszkania jest zauważalny dopiero po uruchomieniu komputera.

Bez komputera przez jeden dzień zużywane jest około 5kWh, po uruchomieniu komputera w takim samym przedziale czasu w ciągu doby zużycie podskoczyło do 13kWh. Wogóle tego nie rozumiem. Teoretycznie przecież 6850 jest pod względem konsumpcji energii na tym samym czy nawet niższym poziomie niż 3850.

 

Specjalnie z tego powodu wymieniłem licznik na nowy i odczyty są robione na nowym liczniku.

 

Podejrzewałbym jeszcze zasilacz choć wcześniej było tak jak pisałem, czyli nie było takich cyrków, a zasilacz nie był wymieniany, jedynie grafika.

 

 

Narazie odpiąłem 6850 i zostawiłem integrę jedynie, sprawdzę ile przez dobę to zeżre.

Edytowane przez SpectatorX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13-5=8

Aby komputer tyle połknął, musiałby cpu + gpu targać całą dobę pod pełnym obciążeniem. Aby to było możliwe, musiałbyś całą dobę grać, mieć wirusa lub kopać Bitcoiny dla kogoś. Bez względu na przyczynę, komputer powinien być gorący, zarówno gpu jak i cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tylko, że temperatury w normie, zarówno na grafie jak i cpu. Dzisiaj sprawdzam zużycie prądu bez grafiki, a jutro wsadzę inny zasilacz i sprawdzę zużycie na innym zasilaczu.

 

W bitcoina się nie bawię, komputer nigdy nie jest całą dobę w pełni obciążony, właściwie to więcej pracuje w idle'u (internet, filmy, itp) niż pod obciążeniem. Głównie jest obciążony gdy gram, a z tym u mnie bywa różnie, od kilku minut dziennie do kilku godzin.

 

13kWh to nie był odczyt, to było zużycie w ciągu doby, odczyt po dniu bez kompa był 8kWh, odczyt po dniu z kompem to było ponad 21kWh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka dni odczyty były sprawdzane i wychodzi na to, że dzienne użycie jest 8kWh. Z czego sam zestaw komputerowy ciągnie około 4kWh. Zakupiłem miernik poboru energii podłączany do kontaktu. Zestaw (komputer+monitor+router/modem) w idle pobiera średnio około 220W, a pod obciążeniem (crysis 2) około 350W.

 

Czy to jest w normie dla mojego zestawu?

AMD Phenom II x4 b35 2,9GHz

4GB ram

radeon hd6850

monitor crt aoc 7klr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...