Skocz do zawartości
Rikki

AMD Radeon HD6850/6870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do posiadaczy karty MSI HD6850 Cyclone OC. W MSI Afterburner mam ustawioną prędkość wentylatora na auto, o ile przy 40-50 jest niesłyszalna o tyle powyżej 60 troszkę mi przeszkadza, oczywiście to tylko podczas gier, powiedzcie czy lepiej mieć ustawione na auto czy lepiej samemu, ręcznie? Jeśli ręcznie to jaka będzie najlepsza wartość aby zachować ciszę ale nie grzać zbytnio karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem z kartą i nie wiem co jest grane - otóż mam Sapphire Radeon HD6850 1GB GDDR5. Niedawno zauwazylem problem z pamięcią video : na 'Can You Run It?' jest coś takiego:

 

http://iv.pl/images/...81596691079.jpg

 

W panelu sterowania widzi całą pamięć:

 

http://iv.pl/images/...23014922954.jpg

 

W dxdiag znowu tylko 751 MB

 

http://iv.pl/images/...13255564241.jpg

 

Nie wiem co jest. Powinienem chyba widziec 1024 MB ? Niestety nie znam sie na komputerach. Moze akurat tak powinno byc ?

 

GPU-Z

http://iv.pl/images/...08214364201.jpg

Edytowane przez crafter94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam HD 6850 na WXP SP3 - jaka wersja sterowników byłaby dla mnie najodpowiedniejsza ?

 

Obecne to: Catalyst™ Version 11.8

 

P.S. Pytam, gdyż dla takiej leciwej karty i systemu być może najnowsze niekoniecznie będą najlepsze.

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po zainstalowaniu sterków(dzieje się to na każdej wersji sterowników) do 6850 OC WF2 i zrobieniu lekkiego OC, karta nie wraca do idle, cały czas leci na pełnych obrotach. Da się coś z tym zrobić czy po prostu olać OC?

 

http://img855.images...5/1159/msid.png

 

Dodam, że dzieję się to dopiero po odblokowaniu Afterburnera, mam na myśli:

 

UnofficialOverclockingEULA = I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it.UnofficialOverclockingMode = 1
Edytowane przez gabathc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, na 12.6 i 12.8 z tym, że nawet bez OC. Karta od włączenia kompa leci na jakimś pośrednim stanie 300/1050 (2D to 100/150, a 3D to 820/1050). Teraz najlepsze:

Doszedłem do tego, że po wyjęciu kabla od monitora z karty spada do 100/150! Po ponownym podpięciu jest ok, ale przecież nie będę zawsze monitora odpinał po włączeniu kompa żeby takty spadły. Na sterach 12.4 wszystko było dobrze. Ktoś też zauważył takie dziwności na 12.6 lub nowszych? Nie uśmiecha mi się wracać do starszych... Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegoś czasu (tak myślę, że od wydania przez AMD sterowników w wersji 12.5) straciłem możliwość kręcenia swojej karty na rdzeniu powyżej limitu w CCC czyli przypadku zwykłych HD 6850 do 850 MHz. Wcześniej w MSI Afterburner mogłem odblokować do ponad 1000 MHz, ale od sterów 12.5 po odblokowaniu zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Po podkręceniu do 950/1150 karta w spoczynku zamiast trzymać 100 core / 150 mem utrzymywała odpowiednio 300 i 1150 i napięcie zamiast 0.950 V stale wynosiło 1.15 V. Karta się przez to o wiele bardziej grzała i pobierała więcej prądu. Ponadto nie wiadomo dlaczego pojawiały się czasami artefakty. Nie wiem czy u was też jest podobnie, ale z tego co pisze w necie to znany problem.

 

W moim przypadku pomogło zdjęcie limitu w CCC. Robi się to za pomocą programu RacerX - link. Jednak u mnie program ten w najnowszej wersji - 0.16 nie chciał działać na 7. Na szczęście mam wgranego także XP na którym już działa on poprawnie. Działanie tego programu polega na utworzeniu w rejestrze wpisu odblokowującego limit OC. Wpis ten to:

 

PP_PhmSoftPowerPlayTable

 

znajdujący się w:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000

 

Jeżeli by coś się działo to wystarczy usunąć ten wpis. W załączniku dałem plik z wpisem dla Sapphire HD 6850 o standardowych taktach 775/1000 przy zwiększeniu limitu do 1000/1500. Trzeba tylko zmienić rozszerzenie z txt ma reg i kliknąc dwa razy by dodać do rejestru. Jak komuś nie będzie tak jak mi działał RacerX mogę wystawić także wpisy dla innych HD 6850. Musicie tylko pamiętać, ze moja karta ma napięcia odpowiednio 0.950 V idle i 0.115 V stres. Podajcie też ile ma mieć w spoczynku (u mnie 100/150) i do ilu ma być zdjęty limit.

 

Po takiej procedurze wszystko działa jak należy, karta dobrze zarządza napięciami, a podkręca się po prostu przez panel w sterownikach.

 

Z góry przepraszam, jeśli było to już na tym forum poruszane Dołączona grafika

RacerX.txt

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie to cudo chodzić z moją nieśmiertelną płytą główną DFI X58? PCI-E x16 poleci?

 

Jak chodzi ta grafika w DCS (digital combat simulator) 1920x1200 4xAA?

 

EDIT:

 

chodzi mi oczywiście o HD 6950 (6970 mod)

Edytowane przez Forin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne pytanie jak wyżej.

 

Czy pójdzie taka karta (od XFX Dual Fan http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd6870-dual-heatpipe-1gb-ddr5-256bit-2xdvi-hdmi-2xdisplayport-box-hd-687a-zdfc-364293/ ) na mojej płycie EP35-DS3 ( http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ep35-ds3_21/ ) Obecnie mam GTX 260 (wersja 216) i Q9550 @ 3.5GHz albo celować w radeona 7850 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie małe pytanie do użytkowników karty Sapphire 6870 (nie vapor). Karta niby ma w pełni działający tryb 2D (300/300) ale przy jakiejkolwiek aktywności np. przewinięcie strony w przeglądarce zegary wracają do standardowych. Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem który wystepuje u mnie od dłuższego czasu. W niektórych grach po jakimś czasie grania robi mi się czarny ekran i pomaga dopiero minimalizacja do W7 i po ponownej maksymalizacji okna wszystko wraca do normy. Czasem w powiadomieniach wyskakiwał komunikat o tym, ze sterownik przestał odpowiadać itd. Jak pisałem dzieje sie to od dluższego czasu więc sterów już przerobiłem w międzyczasie kilka wersji, nie dotyczy to każdej gry tylko w niektórych się to pojawia. Karta to Gigabyte GV-685OC-1GB niekręcona tzn. fabrycznie ma lekko zwiększone takty. Macie jakis pomysł co może być nie tak? Temperatury i napięcia w normie ja kompletnie nie mam pomysłu co może być nie halo :/

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Panowie mam problem z kartą MSI HD6850 Cyclone Power Edition OC, otóż wczoraj zrobiłem format systemu Win7 64bit. Po formacie temperatura karty podskoczyła o ponad 10 stopni celsjusza, bardzo mnie to niepokoi. Przed formatem temp w idle wynosiła 40-44 stopnie, w stresie max 68, teraz w idle jest 50-55, zaraz po odpaleniu Windowsa sprawdzam temp MSI Afterburnerem i jest 54, to jest skok w górę o 10 stopni, dodam że inne komponenty mają temperatury tak jak poprzednio. Sterowniki najnowsze [13.1] przeinstalowałem kilka razy i nadal to samo. Koledzy co może być przyczyną tej zmiany temperatur praktycznie z dnia na dzień? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W idle 2D jakie taktowania masz? Powinno być 300/300Mhz , po podpieciu 2go monitora pamięci wskakują na 1000Mhz , po trzecie w nowych sterownikach trzeba robić "przeróbkę" Afterburnera chodzi o dopisek -xcl do skótu by można było podnieść zegary OC normalnie jest limit na suwaku.

Przy odtwarzaniu video na stronach np youtube pamieci także wskakują na 1000Mhz co podnośi temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się troche, sam napisałeś, że masz MSI Afterburner. Tam jest wszystko na wykresie. Co do tych 300/300 bym nie był pewien. Mój 6850 w idlu ma 100/150, tyle, że od Gigabyte. Mam go długo i instalując kolejne wersje sterowników, niektóre były takie niedorobione, że automatycznie po starcie kompa (nie mam drugiego monitora) wskakiwało na tryb pośredni, tj. 300/1050. Chociaż na 13.1 mi się tak nie działo. Gdyby to było problemem spróbuj zainstalować najnowsze bety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...