Skocz do zawartości
Rikki

AMD Radeon HD6850/6870

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy opłaca się kupić używanego 6870 za 400 pln  czy lepiej nówkę 7770 ?? Co będzie wydajniejsze ?? chcę sobiepowoli złożyć kompa tanioo z allegro, w planach mam mobo jakieś z phenomem też z alle.

Edytowane przez krzypaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewnien problem z karta graficzna, mianowice.
Posiadam Karte Radeon HD 6850. Ostatnio chcialem podpiac drugi monitor. Podpialem go przy wlaczonym komputerze.I gdy podpialem na pierwszym monitorze pojawil sie czarny ekran a komputer zaczal dziwnie "buczec".Odrazu wylaczylem go z listwy. Po wlaczeniu ponownie wszystko zdawalo byc sie ok  ale , gdy proboje odpalic jakas gre albo filmik ekran na monitorze robi sie caly czarny(tak na 10 sekund) i potem na chwile wszystko wraca do normy , ale znowu jest to samo. Gdy wylacze sterowniki do karty w Device Manager poza strasznie niska rozdzielczoscia wszystko jest ok , ale dalej nie moge odpalic zadnej gry. Sciagalem nowe sterowniki, formatowalem komputer i nic ;/. Sprawdzalem tez kondensatory na karcie, ale zaden nie jest napuchniety. Nie wiem co dalej . Prosze o odpowiedz

Plyta glowna "ASROCK P67 PRO3"
Zasilacz "xfx pro550w"
Procesor" Intel i5 2500k"
4gb Ram

Monitory 
Samsung SyncMaster s24b300 a drugi Flatron L1952s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wygląda na to że padła mi MSI 6870 Twin Frozr II artefakty są nawet w biosie (fioletowe kropki) , a po wejściu w tryb 3D system się zawiesza i resetuje. O dziwo w trybie awaryjnym czysto. Padła podczas gry w WoW'a, gdzie nigdy nie rozgrzewała się więcej niż do 87'C, jeden ekran w całości zrobił się pomarańczowy, drugi ciemno zielony i zresetował się.

System ładuje się do momentu ekranu Zapraszamy!, zamiast niego jest tylko czarny ekran.

 

Od ponad pół roku działała w konfiguracji wielomonitorowej, czyli podwyższone taktowania w 2D. Zauważyłem od kilku tygodni przywieszanie się flashów które działały na akceleracji sprzętowej no i niestety padła. 

 

Jest sens próbować ją naprawić?

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się :) karta działa. Tak jak kolega pisał 8 min 180 stopni, a potem powoli sobie stygła.

 

Na początku trochę kiepsko pastę rozprowadziłem i miałem spore temperatury nawet w spoczynku, koło 60 stopni, po poprawce jest lepiej niż na oryginalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Po prostu miałem w planach zmianę całej platformy, tylko w etapach. Najpierw proca z płytą główną, a potem mocniejsza grafikę. Było by miło gdyby trochę jeszcze wytrzymała. 

 

Przecież ta karta dopiero 3 lata ma, to mój stary radeon 9800 pro jeszcze działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się już spotkał z tego typu problemem i coś poradzi, ponieważ niestety nie mam u koogo sprawdzic sprzetu na innej konfiguracji. A problem polega na tym, że obraz dzieli sie na ekranie w stosunku np 70/30% czasem obraz "mryga" i wyswietla jakies dziwne kolory (nie przypomina to artefaktow). Obstawialem karte graficzna, ale przelozylem ja do portu pcie x8 i potrafi tak pochodzic 2 dni bez problemu, gdy znow zaczyna sypac, przekladam spowrotem do pcie-16 pochodzi tak i historia sie powtarza. Wydajnosc w 3d w ogole nie ucierpiala wiec rdzen raczej nie jest uszkodzony pamieci tak samo. Po tych przygodach uwaga kieruje sie w strone plyty głownej, zwlaszcza po tym jak czasem nie czyta wifi adaptera, trzeba go wyciagnac i wlozyc spowrotem aby chodzil normalnie. Przyczyna moze byc nowy nabytek w domu znaczy sie kot, ktory biegal po kablach i zasilacz dostal kilka porzadnych "strzałow" napiecia. Dzieki za wszelkie oznaki pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma pomslu co moze byc przyczyna problemow?? Zastanawiajace jest to, ze robiac print screena wszystko jest w porzadku, nie wystepuja problemy ktore widac na monitorze, moze to kogos nakierje. Jeszcze jedna ciekawa rzecz raz w zlosci uderzylem w obudowe i wszystko sie "naprawilo" sprzet "reaguje" na fizyczne bodzcie :), wiec wskazuje to na mechaniczne uszkodzenie, ale czy to jest plyta czy karta tego nie potrafie rozszyfrowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam otóż pytanie gdyż dostałem niedawno nowego kompa(składaka) i pisze mi na właściwościach komputera że mam kartę graficzną: AMD Radeon HD 6800 Series. Ale gdy wyszukuję sobie tą nazwę w googlach to wyskakuje mi albo HD 6850 lub HD6870 i nie wiem jaką mam kartę ?? Proszę też porównać wydajnościowo do konkurencyjnych kart graficznych. Nie mogę też otworzyć skrzynki gdyż mam zaplombowaną.A gdy ją otworze to stracę rok gwarancji ,więc czy jest możliwość sprawdzenia jaką mam kartę ? Proszę o szybką odpowiedź ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD6800 to jest seria. Ściągnij GPU-Z będziesz miał napisany dokładny model. Po drugie temat o HD6800 już istnieje i mogłeś tam pisać. Z czym tu je porównywać to już dosyć stare karty (2 generacje wstecz)

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Próbował ktoś podłączać pod te karty TV 4k? Chodzi mi o rozdzielczość UHD przez HDMI. Niby w specyfikacji karty maks rozdzielczość jest o wiele niższa od 2160p, ale na necie coś czytałem, że ludziom się udawało puścić 2160p @ 30Hz, tylko nie wiem czy przez HDMI czy DisplayPort. U mnie widzi tylko FHD. Pozostaje zmiana grafy na taką z HDMI 2.0? Najtańszy GTX 950 to prawie 7 stówek, a wolałbym 60Hz zamiast 30.

 

Wysłane z mojego C6603

Edytowane przez SzczYpior_n1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę grać w 4K. Wiem jakiego sprzętu to wymaga. Ale skoro TV umożliwia wyświetlanie tej rozdziałki to chciałbym to wykorzystać. Chociaż nie wiem jak to wygląda w praktyce, bo jeżeli uważasz, że np. nie widać różnicy, to będę wyświetlać we FHD, ale będę czuł niedosyt, że TV może więcej ;)

 

Wysłane z mojego C6603

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wygląda na to że padła mi MSI 6870 Twin Frozr II artefakty są nawet w biosie (fioletowe kropki) , a po wejściu w tryb 3D system się zawiesza i resetuje. O dziwo w trybie awaryjnym czysto. Padła podczas gry w WoW'a, gdzie nigdy nie rozgrzewała się więcej niż do 87'C, jeden ekran w całości zrobił się pomarańczowy, drugi ciemno zielony i zresetował się.

System ładuje się do momentu ekranu Zapraszamy!, zamiast niego jest tylko czarny ekran.

 

Od ponad pół roku działała w konfiguracji wielomonitorowej, czyli podwyższone taktowania w 2D. Zauważyłem od kilku tygodni przywieszanie się flashów które działały na akceleracji sprzętowej no i niestety padła. 

 

Jest sens próbować ją naprawić?

Wiesz w ogóle jak działą tryb awaryjny?

Nie ładuje się żaden sterownik grafiki poza defaultowym VGA, to co ma wyświetlać artefakty... Jeśli obraz generuje CPU, a nie GPU ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam jakiejś niskobudżetowej karty, na serwisie OLX znalazłem w okolicy XFX HD6850 za śmieszne pieniądze (60zł do negocjacji), z tym że ma wymieniony wiatrak na nieoryginalny. Czy może być przez to jakiś problem? Ogółem te karty kosztują jednak trochę więcej i zastanawiam się czy jest sens kupować tą, czy lepiej dołożyć do czegoś pewniejszego. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...