Skocz do zawartości
Rikki

AMD Radeon HD6850/6870

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko

muszę kupić kartę graficzną, najlepiej 6850

która z tąnszych dostępnych na allegro jest przyzwoita, nie wykastrowana i z cichym chłodzeniem

 

Pytanie dlatego, że nie orientuje się w tym temacie, a wiem, że pod koniec "życia" serii producenci wypuszczają różne kastraty lub dziwolągi o obniżonej jakości / wydajności.

 

Najtaniej wychodzi

MSI HD 6850 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX - 495zł

PROMOCJA MSI HD 6850 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX (2289350219) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

6850 HIS 1GB GDDR5 256 bit 2xDVI HDMI DP - 509zł

Radeon 6850 HIS 1GB GDDR5 256 bit 2xDVI HDMI DP (2297817737) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Asus Radeon HD 6850 DirectCU 1GB DDR5 - 529zł

http://allegro.pl/karta-radeon-6850-asus-1gb-790-4000mhz-dvi-hdmi-i2303038686.html

Gigabyte Radeon HD 6850 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX - 539zł

Gigabyte Radeon HD 6850 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX (2284167501) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Asusa i Hisa mogę odebrać osobiście, więc odpadają koszta przesyłki. Głównie to chodzi mi o to, czy nie są to kastraty i co mozna z tego wybrać.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Rozumiem, że nie sa to jakieś kastraty o obniżonych zegarach lub modele oszczędnościowe ??

 

Wolę jak najcichsze chłodzenie - dołożę te parę zł do cichszego urządzenia.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam kartę MSI HD6850 Cyclone i mam pytanko czy temperatury podczas grania na poziomie 64-68 stopni to norma dla tej karty czy za dużo? będę w szczególności wdzięczny jeśli wypowiedzą się posiadacze tego modelu ale czekam na opinię każdego, jeszcze jedno: czy na tej karcie z prockiem i3 2120 i 8GB Goodram gry w rozdziałce 1440x900 nie będą przycinały? bo w tej chwili gram w 1280x800 ponieważ boję się żeby nie przegrzać Radeona, z góry thx za wszystkie odpowiedzi

Edytowane przez bokus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma takiego XFX

 

Dołączona grafika

i narzeka na temperatury/hałas jest na to sposób : starcie tej "pasty termo" o konsystencji plasteliny w temperaturze 15C i zaaplikowanie czegoś normalnego (u mnie był to AS5) + pozbycie się plastiku (niestety plomby out, choć nie wiem czy to był decydujący czynnik, ja gwarancji i tak nie miałem :rolleyes:). Chłodzenie zamiast letnie/ciepławe jest teraz konkretnie ciepłe/gorące w stresie.

W full stresie zamiast do 85C przy wentylu do 90% mam teraz do 70C przy obrotach do 50% (przy temp otoczenia 28C). Jeszcze tak krzywa w RBE za miast MSI AB i było by pięknie

 

Btw wielgachny ten rdzeń w porównaniu do cepów/GPU jakie widziałęm, w sumie dawno z gpu nie grzebałem bo 8800GS i HD4870 nie rozbierałem, a w HD2600 i starociach rdzenie były z 2 albo lepiej razy mniejsze.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG.

 

Kable Molex - 6pin PCI są potrzebne tylko jeżeli twój zasilacz nie ma kabli 6pin PCI. Twój akurat ma - jeden 6pin i jeden 6+2 pin i musisz je podłączyć do karty graficznej jeżeli chcesz ją w ogóle uruchomić.

 

 

Jeżeli twój monitor nie ma wejścia DVI albo nie masz kabla DVI to musisz się zaopatrzyć w przejściówkę DVI - VGA. Twój monitor akurat ma wejście DVI ale jest sprzedawany bez takiego kabla. Dlatego musisz sobie kupić kabel DVI - na allegro po 10zł z przesyłką. Mając ten kabel nie potrzebujesz już przejściówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zasilacz : http://nvision.pl/45-zasilaczy-w-praktyce--Articles-157-ndetails-39.html uciagnie dalej mój konfig jesli wymienie hd 4850 na hd 6870 - http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd6870-1gb-ddr5-256bit-2xdvi-hdmi-2xdisplayport-box-hd-687a-zhfc-409664/ , reszta zestawu to i5 2500k, asrock p67 pro3 b3,4gb ddr3, hdd samsung 250gb

Edytowane przez bonco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

 

tylko popelnilem mala literowke napisalem wymienic na hd4870 a chodzilo mi oczywiscie o podany w linku 6870,dalej chyba nie bedzie problemu z obecnym zasilaczem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stalem sie posiadaczem 6870 od szafirka, tego z jednym wiatrakiem.

std vddc 1.175v

1.175 997mhz

1.176 1002mhz

1.177 1016mhz

Dalej zwisy(czyt. restart sterownika). Ustawiam do 1.3v ale nic nie pomaga. Troche dziwne, zadnych artow itp, tylko restart sterownika. Czy to juz koniec gpu ?

Wentyl auto, max.temp 77st /oc w sapphire trixx /Test Gpu BurnIn w MSI Kombustor

 

EDIT: Mysle sobie, ok 1016max, zabiore sie za pamiatki. Podnioslem o 1mhz i restart sterownika. O co common????

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pamięciach też musisz podnieść napięcie, chociaż u mnie na XFX pamięci robią 1150 bez zmiany napięcia.

 

Co do GPU to i tak fajnie udało ci się podkręcić, 6870 nie podkręca się rewelacyjnie.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemam takiej opcji w trixxie

Memki robia same 1229mhz, teraz probuje poskladac to w calosc, bo osobno gpu i mem ida wyzej, a razem to juz jest kongo...

Troche dziwnie sie kreci to ustrojstwo moje, bo wyglada na to ze to napiecie tez pomaga mi pojsc wyzej z memkami, ale nie moge tez dac za duzo papu, bo wywala arty...

EDIT: 1015/1190@1.177 i chyba tak zostanie

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemam takiej opcji w trixxie

Memki robia same 1229mhz, teraz probuje poskladac to w calosc, bo osobno gpu i mem ida wyzej, a razem to juz jest kongo...

Troche dziwnie sie kreci to ustrojstwo moje, bo wyglada na to ze to napiecie tez pomaga mi pojsc wyzej z memkami, ale nie moge tez dac za duzo papu, bo wywala arty...

EDIT: 1015/1190@1.177 i chyba tak zostanie

 

Nie od dziś wiadomo, że im wyższe OC rdzenia, tym niższe OC pamięci ;) Jak popuścisz GPU, to można wyżej memki. Generalnie OC pamięci prawie nic nie daje i lepiej jechać GPU na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 6870 leci 1000Mhz na gpu @ 1.225V i wyżej skoczyć to już bardzo ciężko, na 1.3V to nawet 1040 jest niestabilne. Pamięci lecą sobie na 1120 bo w sumie więcej nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilne w grach? Jaki graphics score w 3DMark11?

 

W grach stabilnie

3DMark Score P4214

Graphics Score 4050

Physics Score 5485

Combined Score 4044

GraphicsTest1 19.62 FPS

GraphicsTest2 20.17 FPS

GraphicsTest3 25.41 FPS

GraphicsTest4 11.46 FPS

PhysicsTest 17.42 FPS

CombinedTest 18.81 FPS

Nie od dziś wiadomo, że im wyższe OC rdzenia, tym niższe OC pamięci ;) Jak popuścisz GPU, to można wyżej memki. Generalnie OC pamięci prawie nic nie daje i lepiej jechać GPU na maksa.

 

Max gpu to 1016@1.177 u mnie, tak wiec mysle ze zjechanie na 1015 chyba nie zrobi wiekszej roznicy, pozwolilo mi to ruszyc pamieci, bo na 1016 nawet o 1mhz wiecej wiecej na rama i byl zwis.

 

U mnie 6870 leci 1000Mhz na gpu @ 1.225V i wyżej skoczyć to już bardzo ciężko, na 1.3V to nawet 1040 jest niestabilne. Pamięci lecą sobie na 1120 bo w sumie więcej nie ma sensu.

 

1015/1190 1.18v nic wiecej nie wykrzesam z mojego Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnei tak to wyglada na 6850 @ 920/1200

3DMark ScoreP4345

Graphics Score 4026

Physics Score 7580

Combined Score 4158

GraphicsTest1 18.51 FPS

GraphicsTest2 19.31 FPS

GraphicsTest3 25.32 FPS

GraphicsTest4 12.02 FPS

PhysicsTest 24.07 FPS

CombinedTest 19.34 FPS

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ja na 925Mhz/1150Mhz (nie mogę podnieść napięcia) mam graphics score 4200. Catalyst 12.3

 

Sory przez pomylke poszly std takty, znaczy bylo na 900/1050

Cat 12.4

6870 @ 1015/1190 (napiecie podniosloem do 1.18v bo byl frez w cod:mw2)

3DMark Score P4685

Graphics Score 4567 wciagniety 6950

Physics Score 5464

Combined Score 4594

GraphicsTest1 22.12 FPS

GraphicsTest2 22.76 FPS

GraphicsTest3 28.67 FPS

GraphicsTest4 12.92 FPS

PhysicsTest 17.35 FPS

CombinedTest 21.37 FPS

 

(zapodalem z ciekawosci rdzen 1015, ram standard 1050 - gpuscore: 4449)

 

@babmoocha - miarzdzaca przewaga w physics twojego 2500k@4.5 nad moim x6@3.9

 

Dodatkowo smark Vantage

3DMark Score 18756 3DMarks

Graphics Score 18517 znowu ponad 6950

CPU Score 19511

Jane Nash 56.01 FPS

New Calico 52.41 FPS

AI Test 2508 operations/s

Physics Test 30 operations/s

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Chciałbym kupić HD6850 jednak nie mogę zdecydować się od jakiego producenta zastanawiałem się nad Asusem i Hisem , w sklepach których widziałem to różnica między nimi to 10 zł . Dużo osób poleca gigabyte i msi aczkolwiek modele które polecają są droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie widzieliście może jakieś testy ilości decybeli jakie wytwarza 6850 od MSI ? zwykła wersja nie cyclone

 

bo znalazłem taki test KLIK i dowiedziałem się że ta karta zaznaczona na niebiesko to nie jest ta tylko że to jest jakaś wersja referencyjna :/ do tego jeszcze jeden test klik ale tutaj znowu ta karta nie wygląda jak ta zwykłą ma większy wentylator i jest zabudowana :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak patrze na AMD to mi sie płakać chce. Kilka lat temu był bug w sterownikach dotyczący underscanu/overscanu, gdzie po restarcie przywracał się domyślny underscan, mimo iż suwak był ustawiony w dobrej pozycij, takiej jaką chcieliśmy.

 

Buga naprawili szybko, nie było go do tej pory, ale w najnowszych betach 12.6 znowu się pojawił. Co za niedojeby tam pracują, masakra.

 

 

Zresztą na ciach! jest domyślnie underscan w tych sterownikach. Co za debil to wymyślił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...