Skocz do zawartości
Rikki

AMD Radeon HD6850/6870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Osobny temat dobrym pomysłem, tylko chyba warto go przykleić, a odkleić przynajmniej temat o 3800, bo nikt tam już nie pisze.

 

 

PC Projekt dodał kilka kart do oferty, ale na razie są w dostawie.

 

700-720 zł za 6850.

 

880-940 zł za 6870.

 

Co ciekawe dodali ASUS 6870 DirectCU, a nie widziałem tej karty jeszcze nigdzie.

 

 

Mimo wszystko chyba jednak 6850 są dużo bardziej opłacalne. 6950 pewnie też będą bardzo ciekawe.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo w przypadku wydania nowych kart pojawił się nowy temat: AMD Radeon HD6850/6870 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Proponuję przenieś tam dyskusję o podanych modelach a tutaj rozmawiać na temat kartach jeszcze niewydanych.

 

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/GPU85ATICatalyst1010bHotfix.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja jescze sprostuje ostatnią wypowiedz ze starego tematu o szóstkach.

 

 

szkoda tylko, że jak w sklepach są okrojone wersje 960 zamiast 1120 (jak w testach) to wydajność 6850 do gtx460 jest jeszcze bardziej zbliżona niż wcześniej :/

 

zależy jakie testy bierzesz pod uwage. HD6850 z 1120 trafiły tylko do dóch serwisów przez pomyłke. Jednym był guru3d a drugim jakiś niemiecki serwis. W polsce nie było takich przypadków co zresztą widac jak sie porówna wydajnosc HD6850 na guru3d a np na pclabie w stosunku do gtx460 1gb. Jest minimalnie wieksza a w guru3d przewaga radka była bardzo widoczna.

 

Wiec polskie testy są jak najbardziej sprawdzone. Pisze to zeby nikt nie spekulował ze w sklepach są poblokowane wersje a w testach lepsze.

Edytowane przez pawel199224

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, raczej nie. Przecież każdy się zorientuje, że w innych modelach jest mniej procesorów. To raczej błędy produkcji przedpremierowej. Byćmoże AMD będzie chciało wykorzystać tą uśpioną moc w innych modelach (podobnie jak w gtx 460). Jak dla mnie to w pojedynku GTX 460 1Gb VS HD6850 AMD pogoniło z niewielką przewagą Geforce, choć dla mnie dobrym zawodnikiem od Nvidii jest jeszcze GTX 460 768Mb (głównie chodzi mi o cenę). No więc skoro mamy już średnio budżetowe karty to teraz celem dla AMD jest zapewne pokonać wydajnością GTX 480 (i zostawić możliwie jak najwięcej zapasu dla GTX 580).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pixmania. tam mają boskie ceny nowych kart. sklep tak ogromny (cała europa) że może i mają w magazynach w polsce.

http://www.pixmania.pl/pl/pl/7594804/art/sapphire-technology/radeon-hd-6850-1-gb-gddr5.html

dostępny. sądządz po cenach wysyłki to chyba dalej wysyłają do nas z francji. przynajmniej wiem że gwarancja jest realizowana przez polską centralę tego sklepu = nie trzeba słać do francji.

 

 

to jest ciekawe. zdjęcia sapphire 6850 z hi tech legion.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

mogli dać tą jedną wtyczkę więcej.

na gigabajcie i his też brakuje jednej wtyczki :D czyżby niereferencyjne konstrukcje były takie same, i od razu robione z myślą o 6870?

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

na gigabajcie i his też brakuje jednej wtyczki :D czyżby niereferencyjne konstrukcje były takie same, i od razu robione z myślą o 6870?

 

Nie specjalnie rozumiem to zdanie.

 

ASUS ma dwie wtyczki, do tego skierowane do góry, więc to już mówi że PCB jest inne. Chyba że tobie chodzi o to że każda firma zrobiła własne PCB ale jednakowe dla 6850 i 6870. Mimo wszystko takie odblokowanie i tak jakieś cudowne znowu nie jest, skoro na tych samych zegarach karty są prawie równe.

 

A swoją drogą z jedną wtyczką to chyba na rewelacyjne OC nie można liczyć, zegary 6870 to może być max w skrajnych przypadkach, zależy jak oficjalne TDP tej karty ma sie do rzeczywistości. Może na X-bit Labs zmierzą pobór samych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No przede wszystkim nie braknie mu prądu, co będzie szczególnie istotne przy podnoszeniu napiecia, tylko wtedy zapewne trzeba sie bawić w zmiane chłodzenia albo WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przede wszystkim nie braknie mu prądu, co będzie szczególnie istotne przy podnoszeniu napiecia, tylko wtedy zapewne trzeba sie bawić w zmiane chłodzenia albo WC.

 

Nie zapominajmy o sekcji zasilania, nie tylko ilość wtyczek decyduje o ilości prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wybor jest prosty ;), ale to juz od ciebie zalezy.

 

noo, to byl taki wstep do rozmowy pt "ludzie, CO BRAC?".

sprawdzilem testy, ceny, roznice DLA MNIE sa male, wiec musze poszukac jakichs innych opinii na ten temat.

 

/edit

 

zastanawiam sie nad tymi kartami:

gtx 460 1gb od zotaca (aktualnie ~680 zl)

hd 6850 od asusa (aktualnie ~720 zl)

 

 

nawiazujac do nvision.pl - radek jest wydajniejszy. (bez oc)

nawiazujac do tomshardware - to gtx jest wydajniejszy. (bez oc)

po oc 460tka bije radka prawie w kazdym tytule (nie duzo, praktycznie kilka fps <10)

6850 pobiera mniej mocy od 460tki - tu psikus, to 460tka jest chlodniejsza (tez roznica malutka, kilka stopni)

gtx jest dostepny od reki, na radka bede musial troche poczekac.

6850 dopiero wchodzi - wydajnosc moze sie poprawic wraz z nowymi sterownikami.

na korzysc 460tki przemawia tez 5 letnia gwara (2 lata w sklepie + dodatkowe 3 po zarejestrowaniu produktu na oficjalniej stronie zotaca).

 

roznice miedzy kartami sa tak minimalne, ze nie wiem, ktora brac.

moze cos doradzicie?

Edytowane przez Narril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6850 jest za 620 zł w pixmanii. niereferencyjny sapphire. więc dla mnie to jest oczywiste kto tutaj wygrywa. na chwilę obecną taniej niż 650 gtx 460 1gb nie widziałem.

 

słabo szukasz :

 

Palit GeForce GTX460 1GB DDR5 256bit PCI-E (NE5X460SF1102) - porównanie cen w sklepach internetowych

 

 

Ceny już balansują w okolicy 600zł. Czasem jest taniej nawet.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...