Skocz do zawartości
Baker8

Mój sprzęt a nowoczesne gry.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę ten temat, by dowiedzieć się co nie co o moim blaszaku.

Myślałem nad zmianą karty graficzne, bądź procesora, lecz PC kupiłem na wiosne tego roku i nie wiem czy jest sens ładować pieniądze w nowy pc.

Oto jego specyfikacja techniczna:

 

Płyta główna - Gigabyte GA-MA770TES3

 

Procesor - AMD Athlon II x2 240 AM3 BOX

 

Karta graficzna - HIS RAdeon HD 4850 iCooler IV HDMI 512 DDR3 PCI-E BOX

 

Pamięć ram - Kingston DDR3 2x1024 mb 1333MHz CL9 BOX

 

Zasilacz - Chieftec GPS-500AB-A 500W

 

Dysk Baracuda 500gb

 

Możecie mi powiedzieć co mogę w nim ewentualnie wymienić, by gry takie jak np. Black Ops działały by mi na full detalach? W CoD 4 na max. detalach mam 60 fps, cod5 gram na średnich, bo na większych mam ok 45/55 fps, a mi to przeszkadza (:

 

Pewnie przydało by się więcej ramu i lepszy procek, ale to zostawiam już Wam, ekspertom :P

Pozdrawiam.

Edytowane przez Baker8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. KArta nei kręcona, procek również. A gdybym chciał podkręcic procesor bez zmiany chłodzenia na lepsze, to ryzyko spalenai jest duże?

 

Aa i moja płyta ma dwa sloty na ram, więc chyba lepszy rozwiązaniem było by kupić kość 4gb + jedna z tych, które aktualnei są w komputerze.

@andrew777: ten procek pasował by do mojej płyty? A co z kartą? Wymiana narazie nie ma sensu?

Edytowane przez Baker8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na X4 dużo nie podkręcisz bez zmiany chłodzenia. Obecnego X2 na 3.6-3.7GHz powinno dać radę bez zmiany chłodzenia.

 

Płyta obsługuje ten procesor.

Lepiej byłoby sprzedać obecny ram i kupić 2X2GB.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przyjąłem.

Czy podkręcony X2 na powiedzmy 3.6GHz będzie porównawalny do tego X4? Co jest bardziej opłacalne w teh chwili? Kręcić, czy kupić nowy? Bo narazie nie myślę o zmianie chłodzenia.

I nie wiem jak będzie z kupnem ramu, muszę się jeszcze zastanowić.

Bo karty narazie nie wymieniać?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci również proponował zamiast tych dwóch kości po 1 giga, załatwienie sobie dwóch kości po 2 giga, zainwestować w chłodzenie i dobrze podkręcić procka, a jeżeli chodzi o kartę graficzną to poczekaj jeszcze, wychodzą coraz to nowsze karty, a ceny tych starszych schodzą w dół.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej .

 

Albo kręć tego X2 albo zmień na proponowanego X4 955BE - w esc.pl za 499 zł .

 

Z X2 dużo wyciśniesz ale nawet mocno wykręcony może nie dorównać stockowemu X4 , jak w tym drugim wykorzystywane będą wszystkie rdzenie , sam X4 też jest niezły do OC - wersja z odblokowanym mnożnikiem .

 

Wymiana HD4850 na inną HD4850 czy HD57xx / GTS450 nie ma sensu - wzrost wydajności nie wielki a kasa i tak wydasz , w tej chwili minimum to GTX460 768 MB - kosztują ~ 550-600 zł tyle co HD5770 a mają wydajność dużo wyższą , albo poczekać na spadek cen HD6850 .

 

Ram na początek wystarczy 2GB ( 2 już masz ) - będziesz miał 4 GB , a kasę możesz dołożyć do czegoś innego - karta , chłodzenie lub proc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że on pisał, że ma 2 sloty na RAM w płycie głównej... A co do zakupu kości 4 GB - bez sensu zdeczka bo i tak ich nie wykorzystasz w 100% (bedziesz miał 5GB a korzystać będziesz mógł tylko z ~ 3,5GB RAM) Więc albo kupić tylko 2 GB i mieć łącznie 3 GB albo kupić 2x2 GB i mieć o ok. 300-400 MB RAMu więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to to już nie jest tak, że na 32 bitowych systemach nie działa więcej? Stare info ma czy co?

Edit: Aaaa to ten procek jest 64 bitowy... W sumie to dopiero teraz to znalazłem u producenta... A w żadnym sklepie nie pisali ile ma bitów więc myślałem, że 32...

Edytowane przez kisiel96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla sprostowania, mam win XP, ale czy 32 bit, czy 64 to nie wiem.

Co do tego kręcenia procka, to nawet nie wiem jak się za to <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> , przeczytałem te poradniki i boję się zacząć, bo mogę tylko go spalić. Eh gdyby byłgdzieś taki poradniczek jak krok po kroku to wykonać, taki dla mniej zaawansowanych, to może bym się tego podjął.

Edytowane przez Baker8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...