Skocz do zawartości
NMT

Klawiatura - solidna, poręczna i z podświetleniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do zakupu jakiejś fajnej klawiatury z niebieskim, regulowanym podświetleniem. Chciałbym aby strzałki były oddzielone od reszty klawiszów, shift i enter był 'klasyczny'(taki większy). Nie chciałbym aby była to jakaś bajerancka, wyczesana klawiatura z wieloma dodatkowymi, praktycznie niepotrzebnymi przyciskami za parę setek. Nie potrzebuję żadnych wyświetlaczy, jednak nie pogardzę innymi, drobnymi bajerami, które nie wpływają tak znacznie na cenę. Bardzo ważne jest też dla mnie, aby nie było jakichkolwiek problemów z szybkim pisaniem. Tak jak już mówiłem - chodzi mi jedynie o mniej-więcej tradycyjną, ale solidną, poręczną i elegancką klawiaturkę z niebieskim (najlepiej regulowanym) podświetleniem ZNAKÓW. Nie chodzi o całkowite podświetlenie klawiszy, lecz o same znaki. Musi być ona kompatybilna z Windowsem 7.

 

Cena: Najlepiej od 60 do 150 złotych.

 

Ma ktoś jakieś ciekawe propozycje? :)

Zapraszam do udzielania się w temacie!

Edytowane przez NMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niebieskim podświetleniem znajdziesz najprędzej klawiatury Razera, ale nie wiem czy zmieszczą się one w Twoim budżecie. Jest jeszcze Omega Cassiopeia ale wiele osob jej nie poleca i chyba będzie się ona zaliczać do "chińskich podrobek" Do 150zł z czerwonym regulowanym podświetleniem dostaniesz Sidewindera x4, tyle że ma inny enter niż oczekujesz i dłuższą spację. Sam posiadam  tą klawiaturkę i nie mam do niej absolutnie żadnych zastrzeżeń, przyzwyczajenie się do niej to w moim przypadku kwestia kilku godzin.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę nad jakąś podświetlaną klawiaturą i ciekawa jest Microsoft Sidewinder X4 (135 zł), Logitech Illuminated jest ciekawsza, jednak niemal 2x droższa (Logitech nie ma wściekłego {czerwonego} podświetlenia)

 

 

Masz rację opinie są różne, ale czy dostaniesz inną za taką kase? Moim zdaniem warto zaryzykować.

 

Ja raz zaryzykowałem kupując klawiaturę mediatech lub manta (mini za 50zł) i ... nigdy więcej. Ta Omega OK-327 Cassiopeia widzę zalatuje właśnie taką mantowo-mediatechową tandetą (wystarczy poczytać opinie na ceneo o zacinających się klawiszach). Jeśli ją posiadasz to napisz proszę opinię po roku użytkowania (codziennego po kilka godzin dziennie). Jeśli okaże się, że nic nie będzie się w niej po tym czasie zacinać to ... będę niezwykle zaskoczony. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam cassiopeie juz od 2 lat i... klawisze sie 'rozchodzily' :)

To znaczy to, co wczesniej sie zacinalo (zwlaszcza Alt, Shift, Ctrl) juz sie nie zacina. Podswietlenie nadal dziala super, nic sie nie przeciera/zamazuje/rozmazuje itp..

Niestety wypadly 2 klawisze (przod wstecz i przelaczanie utworow) oraz ulamal sie jeden z rogow. Wszystko dalo sie naprawic domowym sposobem przy pomocy kropelki i odrobiny tasmy izolacyjnej. Coz.. tak bywa jak sie sprzet czesto przenosi i spadnie pare razy z 1.5m na podloge. Choc znam klawiatury co po takim traktowaniu musialy wyladowac na smietniku, a moja Cassiopeia nadal wiernie mi sluzy.

 

Sidewindera odradzam.. swojego sprzedalem po 2 czy 3 tygodniach - na tym nie da sie pisac! Nie rozumiem czemu MS zrezygnowal z prawego klawisza Win i przedluzyl spacje. Trafialem w nia za kazdym razem jak chcialem uzyc polskiego znaku.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...