Skocz do zawartości
quisatz

Zestaw komputerowy

Rekomendowane odpowiedzi

Co sadzicie o tym zestawie

 

Intel i5/760 700

MSI P55-GD65 MOA Edition s.1156 SLI 450 (szkoda tylko że nie ma wyświetlacza POST CODE)

Corsair DDR3 1600 MHZ 2X2 360

OCZ VERTEX 2 E SSD 2,5" 60GB 550

Zalman FLEX 150

 

 

Mam juz:

460GTX

Coolmaster 620W

(+320x2 Raid0 jako magazyn danych)

Bude Obudowa NZXT LEXA Silverline Aluminium :: NZXT.PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przygotuj się na ewentualną wymianę wentylatorów w tej obudowie. Sam mam podobny model i prawie wszystkie wentylatory padły po ok. 6-8 miesiącach. Buda systematycznie odkurzana. Najpierw zaczęły hałasować (stukanie, warkot, wycie itp) 3 wentylatory, a potem jeden z boku (120 mm) i drugi z tylu (120 mm) w ogóle przestały pracować. Ten u góry (80 mm) padł już po 3 miesiącach. Przedtem dobiegał z niego głośny warkot zaraz po włączeniu komputera , a po jakimś czasie ustawał. Aż któregoś dna w ogóle przestał działać. Jedyny jaki się do tej pory zachował to ten z przodu. Do dziś działa i nie jest taki głośny. Wentyle wymieniłem na Fander Selekta. Szczerze brak podświetleia LED mi nie przeszkadza, a wręcz jest lepiej. Nie lubię jak komp w nocy mi świeci jak choinka, ale każdy ma różne gusta ;) Co do reszty sprzętu to jest OK. Pamięci GoodRam się dobrze podkręcają, więc spokojnie wystarczą. Możesz dołożyć do Xeona 3440. Zawsze będzie troszkę wydajniej. Ale ogólnie jak zestaw głównie do gier to wystarczy ten i5 760.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będę kręcił ale u mnie priorytetem jest: cisza potem stabilność a na końcu wydajność - ważę aby nie przepłacać ale i nie było wąskich gardeł

 

Zastanawiałem się też trochę nad INTEL CORE 2 QUAD Q8400 bądź Q9xxx ale kosztuje 900+ bo mam Adata 2x2GB(dość nowe) dd2 wiec zestaw na platformę 775

 

--------------------Pozwolę sobie wkleić posta z innego forum mojego autorstwa ale tam nie uzyskałem pomocy wiec postanowiłem wymienić hardware-----------

 

Witam

 

Po wymianie kary z sypiącej się 8800GTX na 4600GTX na sprzęcie...:

 

e6600

A data 4GB Ddr2

QuadGT

8800GTX wymieniony na 4600GTX jak zaczął pokazywać artefakty.

Monitor 22cale

Raid 0 2x320

Coolmaster 620W

 

...po kilku dniach zacząłem mieć zwiechy rożne POST CODE (trochę się bawiłem aby temu zaradzić [ubgr biosu , całkowicie nowe sterowniki do karty graf /Driver Sweeper/ sprawdziłem napięcie niby trzyma Coolmaster 620W rozgryzałem zrzuty pamięci windy7 poczytałem o POST CODE na forach etc] i już mam dość bo może być wszystko i nic płyta procek zasilacz (pamięci raczej nie dokupiona niedawno). Wydaje mi się że straciłem 40kfps w przeciągu kilku dni w grach (Mafia2 zaczęła klatkować a śmigała). 3Dmark05 przełazi cały na 12k. Ale w grze potrafi zamrzeć bez blue screena.

 

Wiec zamierzam wymienić większość na nową i zostawić to co mam i ufam temu (ram zasilacz) problem że mam wszystko na RAID 0 wiec nowa płyta i tak zapewne by nie rozpoznała raidu.

 

Oto co chce kupić:

 

OCZ Vertex 2 E SSD 2,5'' 60GB 285 MB/s 275 MB/ - system + to co często używam rar ventrino + z 2 gry może więcej jak się zmieści liczę ze winda się rozrośnie do 20GB (łącznie z ProgramData etc) zaś raid z 160MB/s zasyfia się z czasem do 100MB/s a komputer ma być dla mnie nie ja dla niego.Plus ten raid 0 2x320 jako magazyn danych filmy etc.

HIT ASUS P5QD TURBO - wydaje si być dobra płyta

INTEL CORE 2 QUAD Q8400 - drogi ale na 4 rdzeniach zaś gry coraz częściej maja je wszystkie obsługiwać...

 

 

Powiedzcie czy warto się pchać na sile w socked 775 dla ramu który posiadam?

Czy płyta wykorzysta SSD HDD? Warto także przepłacać za SSD czy może próbować Raid 0 na 3+ dyskach jak się ma stalowe nerwy.

 

Chciałbym aby komplet nie miał wąskich gardeł za bardzo 460GTX to zapewne wysoka poprzeczka i jeśli i3 bądź i5 nie ma +20% przyrostu prędkości to nie wiem czy mi się chce bawić w sprzedawanie ramu procka.

 

Posiadam fundusze ale jestem oszczędny dlatego pytam co o tym sądzicie?

 

 

UBDATE:

 

Cooler Master 620W - sprawdziłem napięcia 5 i 12 [V} - pięknie trzyma.

 

Dyski mam na raid 0 - wiec może być problem je sprawdzić - poza tym nie miał bym 20FPS w 3Dmark - potrafie rozróznić kiedy FPS spada bo z dysu doczytuje

 

Jak sprawdzić napięcia na włączonej karcie graficznej 460GTX? - najlepiej miernikiem

 

Właśnie wymieniłem baterie na nowa na płycie głównej.

 

Memtest - 0 bledów do 6.5% (dłużej mi się czekać nie chciało) pamieci zimne podczas testu wieje na nich 12cm wiatrak non stop - procek dobrze chłodzony

http://www.anandtech.com/show/2187 + wentylator 12cm - 30 stopni C podczas memtestu napiecie 12.13V +-0,01

 

3D mark 05 -spada do 20 klatek nawet OMG

 

 

future mark 65stopni max na AAx32 i wszystkimi zaznaczonymi opcjami stopni na karcie - porządne chłodzenie ma bo to cyclone - napiecie trzyma 12V +- 0,02

 

 

IHMO płyta główna i coś z jej elektronika zaniża albo genialnie ukryty wirus bądź napięcie na karcie graficznej szaleje zaś ona reaguje spadkiem FPS ...można wróżyć z fusów generalnie

Dam sobie uciąć głowę że miałem 40FPS więcej jakiś tydzień temu - w końcu przeszedłem cala Mafie 2 plynnie na full detalach teraz jak odpalam Mafie 2 to jest pokaz slajdów.

 

-----------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez quisatz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto jaki zestaw złożyłem:

 

i5 760

460 GTX Cyclone 768

Coolmaster 620W

Goodram Play 1600 2x2GHz

SSD Vortex 2 60GB

2x320 Barakuda 320GB Raid 0

MSI P55-GD65 MOA Edition

 

Działa jako:

 

i5 760 -> 19*200 1.224V max 90stopni wtedy wentylator wchodzi na 100% i schładza do ok 80stopni już na stale (za słaby radiator Katana3 na 20x200)

460 GTX Cyclone 768 - narzazie nie ruszałem go jeszcze jeśli chodzi o OC

Goodram Play 1600 2x2GHz 8-8-8-24-82 802MHZ [auto V] próbowałem 8-8-8-24-82 920MHZ[20*190 CPU} ale gdy dojechałem 1.865V a memtest nie przechodził dałem sobie siana i tak radiator od CPU jest blisko pamieci

SSD Vortex 2 60GB - na sysyem operacyjny

2x320 Barakuda 320GB Raid 0 - magazyn danych

 

3Dmark 05 - 30500 punktów max miałem 32000 ale nie do końca stabilnie bo prime siadało choć mark przełaził.

 

Katana3 ustawiłem na 75% obr do 65stopni celsiusza i mam generalnie bezgłośny komputer.

 

Dziękuje wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...