Skocz do zawartości
jocer5

Czy mam mozliwosc zwrotu kasy

Rekomendowane odpowiedzi

co sadzicie o tym sprzecie wlasnie taka kupilem w media expert ale cos nie chodzi jak powinno .toupatch sie przywiesza i zamula na necie .kupilem go wczoraj - ciekawe czy bede mogl dostac zwrot gotowki jak pojde jutro do nich .

TOSHIBA SAT L650-108 15,6"/i3-330M/4GB/320GB/ (1257116551) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zawarto umowę na odległość, masz 10 dni na odstąpienie od niej bez podania przyczyny, można dokonać zwrotu i odzyskać kasę. W przeciwnym wypadku, sprzedawca może, ale nie musi przyjmować zwrotu. Jeśli nie przyjmie - kasy łatwo nie odzyskasz. Jeśli sprzęt jest sprawny - nie ma szans. Jeśli niesprawny - realizacja postanowień gwarancyjnych, czyli naprawa etc. Jak nie da się naprawić (albo wyczerpie się limit napraw) - wymiana na nowy. I dopiero wtedy, jak się nie da wymienić - zwrot kasy. Poczytaj sobie Federacja Konsumentów - poznaj swoje prawa

Jeśli chodzi o ME - jakoś nie widzę możliwości zamawiania przez neta, więc jesteś zdany na łaskę sklepu.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Jeśli zawarto umowę na odległość, masz 10 dni na odstąpienie od niej bez podania przyczyny, można dokonać zwrotu i odzyskać kasę. W przeciwnym wypadku, sprzedawca może, ale nie musi przyjmować zwrotu. Jeśli nie przyjmie - kasy łatwo nie odzyskasz. Jeśli sprzęt jest sprawny - nie ma szans. Jeśli niesprawny - realizacja postanowień gwarancyjnych, czyli naprawa etc. Jak nie da się naprawić (albo wyczerpie się limit napraw) - wymiana na nowy. I dopiero wtedy, jak się nie da wymienić - zwrot kasy. Poczytaj sobie Federacja Konsumentów - poznaj swoje prawa

Jeśli chodzi o ME - jakoś nie widzę możliwości zamawiania przez neta, więc jesteś zdany na łaskę sklepu.

 

Zamiast powoływać się na federację konsumentów, która ma ciach!o do gadania przeciwko UOKIK'owi to przeczytaj właśnie prawa, które wyznaje UOKIK. Nazywa się to ustawa o szczegolnych warunkach sprzedazy. art 4 pkt1, art 4 pkt2, art 8 pkt1. O ile się nie mylę właśnie tak to leciało. Wystarczy zadzwonić do rzecznika konsumentów w swoim mieście i się zapytać. Kupiłem buty pumy, odbiór osobisty, okazało się po dwóch dniach, że miały wadę (naderwany tył buta) - chciałem zwrócić, a laska do mnie "nie, bo nie wiadomo czy to Pan nie zepsul i mozemy tylko na gwarancje". Dzień później przyszedłem i ją zmiażdżyłem (:D) ta ustawa respektowana przez UOKIK. Wymieniła buciki raz dwa, bo jest coś takiego jak niezgodność towaru z umową do pół roku i jeśli zgłosiłem uszkodzenie, np. butów to jest domniemanie, że były uszkodzone w dniu zakupu. I teraz - albo laska wymienia, albo laska czeka na wezwanie do UOKIK'u gdzie w najlepszym wypadku będzie musiała wymienić na nową parę, w najgorszym oddać od razu kasę i jeszcze dostanie do 1000 zł kary. Opłaca się? Nie. Wymieniła od ręki jak mówię. Zgadzam się - "poznaj swoje prawa", ale powołując się na coś co ma znacznie większy wpływ niż federacja konsumentów. Reasumując: jeśli ta Toshiba rzeczywiście jest niesprawna, zainstalowałeś wszystko i zrobiłeś wszystko co trzeba i nie działa - to TAK - bez problemu możesz ją oddać i nie mają prawa pisnąć słówka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na lapku ślady użytkowania: rozerwane folie, poodwijane kable itd. to już 10 dniowy termin zwrotu nie przysługuje.

Natomiast jeżeli rzeczywiście jest uszkodzony tuchpad to musisz to zgłosić i niech ci wymienią na sprawny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bez problemu mi wymienili ,mam nowego lapka doplacilem 118 zl dali mi z lepszymi parametrami .czyli ogolem mnie kosztowal 2750 zl.Oto parametry jego - co Wy na to???

Seria Satellite A660

Matryca 16" 1366x768

Procesor Core i3 330M 2,13

Wielkość dysku 500GB

Pamięć RAM 4GB

Karta graficzna nVidia GeForce GT 330M

Napęd optyczny DVD-RW

System operacyjny Windows 7 Home Pre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...