Skocz do zawartości
bartek123v

komputer dell jaka to płyta i jaki procesor do tego najlepszy

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z tym kompem chce go trochę stuningować lecz nie wiem jaki procesor tu można podłączyć wejście na procesor to jakieś socket 370 a w tym kompie mam procesor intel 3 1000mh czy jakoś tak, na allegro znalazłem tylko 1,4mh i tu moje pytanie czy da się coś lepszego wstawiać czy wg płytę całą wymienić na lepszą? no i jeszcze ram chciałbym wymienić i tu moje następne pytanie czy 2g wejdzie w dwóch kościach?

sorki za mój język ale informatykiem to ja nie jestem heh

post-184437-017544000 1288274855_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp praktycznie tylko do internetu, nie gram w żadne gry. chodzi mi o to żeby szybko chodził bo w tym momęcie to ja mam nawet problem z przeglądaniem zdjęc. I dla tego myślałem żeby wymienić procek i ram ale nie wiem czy wg warto i czy sie da bo jak nie da rady go przyspieszyć to w stawie inną płyte, możecie mi jakąś polecić która by pasowała?? i w której nie ma jako takich ograniczeń? żebym 2g ramu mógł spokojnie wstawić i procek mocny powyżej 2/3gh?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj i napisz tu co masz napisane na mostku pn(ten największy czarny kwadrat, np przy 815ep będzie to FW82815EP), ale widzę że jest to jakiś intel, na 99% jest to 815'stka, domyślam się że pewnie chodzi o i815E, i o ile moje przypuszczenia są trafne to tak : max ramu dla i815E i i815EP to 512MB (na via 694X/694T - 1.5GB, na i440BX - 1GB przy 4 slotach w mobo i fsb <= 100), max procek to coppermine 1.1 (ofc bez modów, po modach  tualatin PIII-S 1.4, mozna puscic na ~1.6, ograniczeniem jest taktowanie pci rosnące wraz z fsb, ale dell/compaq/FS/itp=zapomnij o oc, no jest nikła szansa że uda się softowo).

 

Btw Do netu taki PIII-S 1.4 z 768+MB w miarę starcza, oczywiście jak ktoś umie sobie blokować reklamy(zdarzyła mi się taka która zeżarła ponad 60% z dwóch jajek e5200@.3.7  :rolleyes: ), nie musi otwierać 1500 100 900 kart na raz i nie musi oglądać filmów na youtube w wyższych rozdziałkach(co prawdo to można akurat obejść korzystając z karty grafiki dopalającej flasha tj radki na agp z uvd2 czyli np HD4650 AGP, ale jest to raczej gra nie warta świeczki, lepiej przejść na inną platformę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej czarnej płytce pisze

intel 815 fw82815 sl5nq

 

na jaką platworme moge wymienić? taką żeby pasowała do budy optiplex gx150

 

bo nie chce wymieniać całego kompa mam już kupiony ram 2 g w dwóch kościach i wg ta skrzynka mi się podoba na nią tylko monitor wrzucam i mało miejsca zajmuje.

 

doradżcie mi jakąś płyte główną do tego żeby nie trzeba było zbytnio kombinować.

 

i jeszce jedno bo mam na oku karte graficzną 512mg to też dobrze by było jak by weszła hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko bedzie cokolwiek tam wstawic, bo takie Delle maja plyty i obudowy o niestandardowej konstrukcji.

 

Moja rada: sprzedaj to, co masz, i kup sobie jakiegos Della tego typu z porzadnymi bebechami. Komp na Pentium IV to koszt rzedu 300zl.

 

Swoja droga - skoro nie grasz, to po co Ci 512MB karta graficzna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie chce wymieniać obudowy można przecież przerobić upchnąć sie tam da wszystko ( tu sie wytnie tu przytnie podniesie sie zasilacz i będzie ok) ale i tak sądze że napewno są mocniejsze płyty do komputerów dell które z spokojnie by weszły beż żadnego kombinowania.

 

 

a karta (jest okazja za 100zł kupić to czemu nie zawsze do fotek i filmów się przyda)

 

od dela gx270 PŁYTA GŁÓWNA DELL GX270 INTEL 865 DDR TOWER (1297440203) - Aukcje internetowe Allegro

 

 

od dela gx280 PŁYTA GŁÓWNA DELL GX280 INTEL 915G DDR2 SLIM (1297440080) - Aukcje internetowe Allegro

 

no i z tego co ja się orientuje obydwie płytki pentium 4 i chyba łatwiej jest dostać do tego procek i o wiele lepszy

 

no i bez młotka powinny wejść heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Weź pod uwagę że masz tam pewnie słaby zasilacz  stawiam że 150 no może 200W i to pod sprzęt ciągnący z linii 5V(w takich markowych kompach zazwyczaj dają  zasiłkę dopasowaną do konfiguracji), dalej ram w tym twoim kompie to sdram nie DDR1 czy 2. Karta że ma 512MB to o ni czym nie świadczy (to tak jakbyś kupował auto patrząc tylko na pojemność silnika), a do filmów może ci ona coś dać tylko jeśli jest to Geforce 8/Radeon HD2XXX lub nowsze - akceleracja h264(ofc zakładając że nie ma się jakiegoś antyka ala TNT2 czy starsze, ale choćby np R9200SE/GF4 MX), weź jeszcze pod uwagę złącze karty graficznej - AGP czy PCIE. Nie ma sensu się tak brandzlować tylko zrobić jak mówi costi (zresztą zobacz), to co kombinujesz wyjdzie tak że koszty części przewyższą koszty całego podobnego komputera z allegro, a jeszcze pewnie dojdą problemy(zwłaszcza że jak widzę się w tym wszystkim za bardzo nie orientujesz).  

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a karta (jest okazja za 100zł kupić to czemu nie zawsze do fotek i filmów się przyda)

Ciekawe, w jaki sposob...

 

EDIT: Poza tym plyta to jedno, a zostaje jeszcze zasilacz (patrz wyzej) i chlodzenie do CPU, ktore jest kompletnie inne.

Inna rzecz, ze patrzac po zdjeciach to podlinokwane plyty ni cholery tam nie wejda.

 

No i beznadziejny biznes - 140zl sama plyta, a 300zl caly komp z Windowsem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...