Skocz do zawartości
Armo94

Komputer się zawiesza i restartuje

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer włącza mi się normalnie, potem działa normalnie przez ok.1min a potem następuje zwiecha i po jakimś czasie ok.15min się restartuje i znów to samo. Czasem za którymś razem się odwiesi i potem działa normalnie do ponownego uruchomienia. Wywaliłem prawie wszystko z autostartu, ustawiłem podstawową kompozycję pulpitu, odkręciłem procesor: bez zmian.

Windows 7 Ultimate x64, sprzęt jak z podpisu

Co robić?

Edytowane przez armt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spybot - czysto

MBAM(szybkie skanowanie) - czysto

Kaspersky(szybkie skanowanie) - czysto

Co dalej?

 

PS. Jeśli to faktycznie wirus, to poważnie obrażam się na Kaspersky Internet Security i jak tylko skończy mi się licencja to kupie coś innego!

Edytowane przez armt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie może sprzęt się przegrzewa, chociaż dziwne wydaje się, że sam się odwiesza i działa normalnie.

 

Sprawdź temperatury - może być przez dotknięcie radiatora na procku (jak parzy, to nie jest dobrze).

Sprawdź napięcia - najlepiej miernikiem, od biedy można patrzeć w jakimś programie, ale ważniejsze od wartości są skoki napięć - im większe, tym gorzej.

Sprawdź pamięci - program GoldMemory.

Sprawdź dysk - program HD Tune (odczyt SMART + skanowanie powierzchni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia na czym siedzi - montowali mi to w sklepie ponad 2 lata temu.

 

Dotykałem już wcześniej radiatora, jednak był tylko lekko ciepły, lecz dla pewność przywróciłem standardowe taktowanie procka + ustawiłem wiatraczek na max obroty - jak pisałem nic nie pomogło.

Komp współpracuje za mną jako tako tylko w trybie awaryjnym, choć na początku też się zawiesił.

Nie za bardzo wiem jak się używa ten GoldMemory i HD Tune. Na razie puściłem HD Tune na Error Scan.

Co do sprawdzania napięć, mam miernik, ale nie wiem jak go użyć.

 

Edit:

HD Tune skończył error scan, nie znalazł błędów.

 

Edit2:

Udało mi się uruchomić komputer normalnie i jak na razie wszystko działa, niestety pewnie po restarcie znów przestanie. Jeśli chodzi o napięcia to w EVEREST'cie jedyna zmieniająca się wartość to napięcie rdzenie procesora, które waha się od 1.12 w stanie spoczynku do 1.18 pod obciążeniem

Edytowane przez armt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...