Skocz do zawartości
bigboy132

Jaka płyta do 300zł pod lga755 do OC i RAID?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chcę kupić używaną albo nową płytę do podkręcania c2d e6420. Mój sprzęt:

 

C2d e6420

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 1GHz/CL5

Zasilacz Corsair CMPSU-520HXEU 520W

Obudowa Lian Li PC-7 SE-S II Srebrna (Midi)

Creative SOUND BLASTER X-Fi XtremeGAMER

4x SAMSUNG 500GB HD502HJ seria F3

WD Caviar 320GB 7200 16MB WD3200AAKS

Monitor LG W2220P + monitor LCD 19" BenQ FP93GP

Radeon 5670 Asus 512MB

 

 

Waham się pomiędzy:

 

DFI BLOOD IRON P35-T2RL

 

DFI LanParty LT P35-T2rs DFI LanParty DK P35 T2RS

 

Dfi Infinity P965

 

Wszystkie powyższe są w cenach 200-300zł. Płyta nie może mieć problemów z obsługą raid 0+1. Czy macie jakieś inne propozycje płyt głównych? Wszelka pomoc mile widziana. Pozdrawiam

Edytowane przez bigboy132

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka płyta, dobre na P45 tak z pamięci to biostar i45, gigabyte ud3p, dfi T2RS plus. DK T2RS jest na P35 i P45 - jeśli mówisz o P35 to do quada 45nm może być słabo, z quadem 65nm sobie radzi. I znów kwestia jakiego quada chcesz później kupić, niby quady 45nm lepiej się kręcą na P45 (ale na dobrych płytach) - sam tego nie weryfikowałem. Czy warto brać P5Q deluxe? - jak dla mnie nie. Kup jedną z tych: P35 T2R, P45 T2RS plus, ud3p, maximus formula, p5e, rampage formula.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na P5Q-E wykręciłem prawie 600 FSB więc nie wiem dlaczego odradzasz delux'a. Te asusy to bardzo dobra propozycja, natomiast nie wiem dlaczego polecasz P5E, to bardzo problematyczna seria, dodatkowo X38 wcale nie należy najbardziej krętlikowych.

Edytowane przez master4life
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że możesz śmiało brać ASUS P5Q DELUXE lub ASUS P5Q PRO TURBO którą już zamówiłem, długo wybierałem płyte, miałem brać coś z dfi ale to dla bardzo zaawansowanych odbiorców, trzeba mieć do niej cierpliwości i dużo czasu, jest też problematyczna przy zmianie biosu itp, jednak jeśli masz duzo cierpliwości i czasu to polecam płyke, przeczytałem o dfi 2 tematy po 25 stron i coś tam juz troszke się dowiedziałem o niej. Ja pod q6600 którego można na niej wykręcić do 3,6 stabilnej pracy, potrafią więcej ale mnie to wystarczy, wybrałem P5Q pro turbo i im więcej czytam o niej, tym bardziej nie mogę się doczekać wysyłki : )

Zaczęło się od polecenia płyty przez uż.master4life. Dzięki : )

Edytowane przez Asterixs
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...