Skocz do zawartości
majsterious

Laptop +/- 8000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie - poszukuję sprzętu do +/- 8000zł. Zależy mi oczywiście na jak najlepszych parametrach z naciskiem na bezawaryjność, wydajność grafiki i wydajność baterii, oraz jak najmniejszej wagi. Przekątna ekranu - od 17 cali w górę. Zależy mi na tym aby kupić jak najlepszy sprzęt za te pieniądze, a w laptopach się niezbyt orientuję, więc zdaję się na Wasze doświadczenie i sugestie. Zakup będzie na firmę i najlepiej aby sprzęt dało się wyrwać dokładnie za cenę jak najbliższą 8000zł. MacBooki odpadają :) Komputer ma działać na W7, tutaj małe pytanie - opłaca się kupić laptopa bez systemu i go dokupić, czy zakupić sprzęt z systemem operacyjnym? Sprzęt nie może mieć Office w zestawie, ponieważ pakiet Office będzie zakupiony osobno. Na razie tyle, jak coś mi przyjdzie do głowy to będę dopisywał. Bardzo proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wydawanie 8000 zł na sprzęt, który starzeje się przecież szybciej niż PC, to nie jest overkill? Ale 2 typy podam, coby nie robić off-topiku.

 

http://www.x-kom.pl/p/60206-notebook-laptop-17,3-asus-g73jw-tz054v-i7-740qm-12288-1000-brcombo-7hp64x.html

http://www.x-kom.pl/p/60642-notebook-laptop-17,3-dell-xps-l701x-i7-740qm-8192-1280-brcombo-7pro64.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie - grafika, multimedia. Chodzi o to aby miał jak najmniejszą wagę z takimi parametrami jakie podałem. Wiem, że nie będzie lekki jak netbook, ale interesuje mnie sprzęt możliwie najlżejszy z matrycą przynajmniej 17 cali. Jeśli chodzi o kwotę to powiedzmy, że nie ja płacę za ten sprzęt, a takie pieniądze zostały na niego przeznaczone. Przepraszam za pomyłkę z działem :)

Edytowane przez majsterious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MBP 17" kosztuje koło 8k i waży mniej niż 3 kilogramy. Nie wiem, czy są lżejsze laptopy 17".

Tak, czytałem, że nie chcesz Macbooka.

 

@stark: ba, nawet na stronie Apple jest napisane, że można spokojnie W7 zainstalować.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym potrzebował monitor to bym napisał :)

Jeśli chodzi o MacBooki to mam wrażenie, że dużą część tej kwoty płacę za firmę, wygląd i lans, a nie na tym mi zależy. Chodzi mi głównie o jak najlepsze parametry laptopa za tą kwotę. Chociaż te 3kg wydają się być kuszące. Tak z ciekawości - ile godzin pracy wytrzymują teraz laptopy 17"? Tak średnio

 

Widzę, że parametry MBP w stosunku do w/w Asusa są bez porównania słabsze za tą samą kwotę..

Edytowane przez majsterious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym potrzebował monitor to bym napisał :)

Jeśli chodzi o MacBooki to mam wrażenie, że dużą część tej kwoty płacę za firmę, wygląd i lans, a nie na tym mi zależy. Chodzi mi głównie o jak najlepsze parametry laptopa za tą kwotę. Chociaż te 3kg wydają się być kuszące. Tak z ciekawości - ile godzin pracy wytrzymują teraz laptopy 17"? Tak średnio

 

Widzę, że parametry MBP w stosunku do w/w Asusa są bez porównania słabsze za tą samą kwotę..

 

 

Ale nie bedziesz mial loga jabluszka :D

 

A tak na serio. MBP to fajny sprzet, dle mnie nie wart swojej ceny ale fajny.

Najwiekszym problemem moze byc przejscie z Windowsa na MacOS, no i problemy z dostepnoscia niektorego oprogramowania. Oczywiscie ze da sie wszystko sprowadzic, ale czas to pieniadz ;]

 

Ten Asus jest calkiem milutki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F13Z mozna kupic za 6500zl - sklep ivio.pl chociazby w ktorym ja kupowalem F12S z ktorego jestem zaje biscie zadowolony. Proc i7, 6GB ramu, do tego wsadzone SSD + dysk 500gb i mozna szalec. Model Z rozni sie tylko dodatkowym 2GB ramu i gumowa podkladka pod nadgarstki zamiast fabrycznej plastikowe. Gumowa ponoc sie szybko zuzywa i nie jest polecana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...