Skocz do zawartości
raul7

Zestaw komputerowy 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!!

 

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w złożeniu zestawu komputerowego do 5000zł. Przedstawię to co złożyłem sam i chciałbym poznać waszą opinię oraz zdanie na temat wybranych części.

 

Komputer będzie przeznaczony do grania(mam spore zaległości:)), przeglądania internetu, oraz multimedii.

 

Procesor: Intel Core i5-760 679zł

 

Płyta główna: DFI LanParty DK 330zł

 

Wentylator: Scythe Mugen II Rev.B 169zł

 

Pamięć RAM: Tutaj jest pewien problem ponieważ, nie wiem czy pamięci, które wybrałem (A-Data 6GB (3x2GB) 2000MHz CL9 Gaming) będą pasowały pod Socket LGA1156 (wiem, że ten socket nie obsługuje triple channel, ale na forach wyczytałem, że i tak można takie pamięci zastosować, czy to prawda?)

 

Dysk twardy: 2x Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 410zł

 

karta graficzna: Sapphire Radeon HD5870 Vapor-X 1GB 1399zł

 

nagrywarka:LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe 99zł

 

obudowa: Antec Gamer Three Hundred 259zł

 

zasilacz: OCZ ModXStream Pro 700W 339zł

 

monitor: tutaj zastanawiam się nad dwoma: Benq E2420HD lub Samsung P2370H - co o nich sądzicie?

 

 

Co do pamięci to może takie Corsair 6GB (3x2GB) 1600MHz CL9 XMS3 lub GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 ??

 

Bez monitora(koszt w granicach 800zł) i z pamięciami A-data 6gb w esc.pl wyszło mi 4243.00zł

 

Co o tym wszystkim myślicie? chętnie poznam wasze opinie i spostrzeżenia.

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Marcin

Edytowane przez raul7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybkie odpowiedzi. O zastosowaniu zapomniałem, ale dodałem chwilke poźniej więc Prolog miał prawo nie widzieć:) 4gb Ramu wystarczy? i czy 1333MHz są ok? Co do dysków, to wolałbym mieć wiecej miejsca niż by mi miało brakować. Teraz mam 500gb i cały czas coś musze usuwać. A co myślicie o reszcie podzespołów? No i ten monitor. Nie mam pojęcia który wybrać. Tyle teraz tego jest.

Niestety miałem pecha i wypadło w grafiku, że to ja musze dzisiaj pracować dlatego nie będę odpisywał do ok 00:00.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LGA1156 + Lynnfield (Core i7, Core i5-700) – taktowanie pamięci a wydajność :: PCLab.pl

Jak widać wzrost między różnymi taktami pamięci na s1156 z Lynnfieldem nie jest za duży, więc moim zdaniem nie warto brać więcej jak 1333 chyba że są fundusze. Ale chyba zawsze znajdzie się coś ciekawszego do czego można dołożyć ;)

 

 

Procesor : Intel Xeon X3440 - 769 zł

 

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS 10X Flex - 135 zł + SilentiumPC Zephyr 120 - 20 zł

 

Płyta Główna : DFI LanParty DK P55-t3eh9 - 330 zł

 

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 230 zł

 

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5870 Vapor-X 1GB DDR5 - 1399 zł

 

Zasilacz: Fractal Design 650W Newton R2 - 415 zł

 

HDD : 2x Samsung 500GB 16MB Cache F3 Raid 0 - 278 zł

 

HDD : Samsung 1TB 16MB Cache F3EG - 195 zł

 

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 90 zł

 

Obudowa : Fractal Design Define R3 - 390 zł

 

Razem : 4251 zł

 

Procesor to i7-8x0 tylko z obsługą pamięci ECC i niskimi taktowaniami. Ogólnie chodzi o to że jest tani a tutaj z założenia się kreci, więc : taktowania to nie problem; Xeony są wycinane ze środka wafla a więc potrzebują mniej prądu (no niższe napięcia) do do osiągania takich samych częstotliwości a w efekcie lepiej/wyżej się kręcą.

Płyta i Ram jak najoszczędniej, bo więcej nie potrzeba ;) Jeśli monitor wybierzesz za ~600zł (na nic innego jak TN Cie nie stac i nie potrzebujesz wiec wiecej nie ma co wydawac) to możesz dołożyć do lepszego mobo. Ram jeśli braknie 4GB (nie braknie przy takich zastosowaniach) to dokupisz kostkę i już.

Karta wydajna, oszczędna, cicha i z potencjałem OC, a i cena 200zł niższa od 480. Tyle że ja bym chyba poczekał na HD69xx

PSU o wysokiej sprawności ;) Raid na system, gry itp a na inne dane do przechowywania, te ważniejsze masz jeszcze 1TB cichy (-EG 5400). Ogólnie to jest to co ja bym kupił na dziś, nie mówie że to najlepsza konfiguracja, bo zapewne wydajniej byłoby brać budę za 200zł, PSU za 200zł i do tego 480, ale ja wole klasę, jakość i ciszę.

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za tak wyczerpującą wypowiedź Prolog. Szczerze mówiąc, to zastanawiam się na tym, czy nie poczekać do premiery HD69xx. Ty byś poczekał ze względu na to, że ceny np HD5870 spadną czy żeby zainwestować w HD59xx?? Co do OC to kompletnie się na tym nie znam więc wolałbym coś solidnego i wystarczającego na te gry które niedawno wyszły i które mają wyjść w niedalekiej przyszłości. Myśle, że monitor na TN starczy do gier i wykorzystania "domowego". Czy różnica obrazu między TN a E-IPS jest tak duża? Nigdy nie miałem możliwości porównania. Na esc.pl jest za 999zł DELL 2209WA właśnie na E-IPS. Ale niestety nie zmieszcze się w budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekałbym, bo nie wierze w to że 6950 i 6970 będą kosztowały odpowiednio około 1400 i 1800 zł. Myślę, że będzie to raczej 1100 i 1500 zł. A jeśli już miałyby być wygórowane cenowo (np. przez brak konkurencji bo 580 nie wyjdzie albo bedzie bardzo droga, czy przez koszty produkcji z ew. wpadki) to i tak stanieją wtedy dzisiejsze karty. Zawsze też możesz kupić używkę 8600 czy np. HD3650 i sobie poczekać na tym, jeśli nie chcesz odkładać kupna zestawu. Ale nie popadajmy też w paranoje bo o ile pamiętam przed wakacjami 5870 referent był za 1499 zł a taki Vapor-X za 1700 zł

Z OC musisz się zapoznać. Od razu wspomnę, że nie jest to trudne, a Ty nie jesteś jedyną osobą mającą dany procesor ;) Czemu trzeba kręcić? Producenci sami to robią np dając na rynek 3 modele różniące się tylko taktowaniami. Wtedy kupno wyższych modeli nie ma sensu, bo to samo osiągniesz sam. Kolejna sprawa to niskie taktowania, producent standardowo daje Ci np. 2,5GHz gdy na powietrzu spokojnie procesor robi 4GHz. Trzeci argument jest taki że daje to cholerny przyrost FPS w grach i baardzo często ratuje rozgrywkę podnosząc minimalny FPS, a więc unikach sytuacji gdzie z 5 przeciwnikami i granatem dymnym dostajesz 15 klatek na sekundę... Brzmi śmiesznie, ale dzisiejsze gry czasami potrafi,a wykorzystać wszystko co domowy użytkownik może mieć i jeszcze więcej. Co do OC to napiszesz na forum o podanie parametrów podkręconego procesora, które powszechnie będą uchodzić za dobre. UStawisz i masz ;) Jeśli coś nie tak to może być np. konieczne zwiększenie odrobinke napięcia bo każdy proc kręci się inaczej itp W każdym razie nikt nie mówi tu o extremalnym OC powyżej 4GHz gdzie każdy ułamek jest ważny. Masz sobie ustawić 3,8 na rdzeń i tyle :P Jest to wartość, która osiągają nawet "padaki" a jednocześnie bardzo dużo już daje. O testy po podkręcaniu nie trudno ;)

Da rade wyrobić się z tym delem, ale to też nie jest klasowy monitor ;P Raczej taka namiastka, która i tak w porównaniu do TN'ek jest jednak już bardzo przyjemna. Ja do takich zastosowań radze zwyczajny tani TN i tyle, ale zawsze znajdą się malkontenci, którzy uważają że na TN nawet ośmiolatek w Kangurka Kao nie może grać bo ma przekłamane futerko... Podobnie jak są tacy, którzy uważają że na dwucalowych ekranach nokii rozróżniają 16 mln kolorów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-IPS lepszy. Większe kąty i dobrze się sprawdza w szybkich grach. Input lag minimalny. Kolory też nienajgorsze. Sam posiadam i nie narzekam. Oczywiście monitor nie obsługuje FullHD jeśli Ci na tym zależy. Ale 1680x1050 powinno chyba wystarczyć. Jak Ci będzie brakować to zawsze możesz zrezygnować z jednego dysku 1TB, albo wziąć Geforce'a GTX 470 zamiast 5870. Będzie nieco wolniej, ale za to jest też tańszy. Ja bym na Twoim miejscu zrezygnował z dysku 1TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie na kiedy przewidziana jest premiera HD59xx?? Jak ktoś mówi/pisze o OC to wydaje się to być dość łatwe ale jak spojrze na to sam...jest już gorzej:) Co do monitorów, to nie będę się bawił w E-IPS. W dodatku mówisz, ze ten Dell jest średni a kosztuje 1000zł, lepsze są już dużo droższe. Nie ma sensu. Wracając do zestawu który zaproponowałeś. Obudowa którą proponujesz kosztuje prawie 400zł, nie lepiej wziąć tą co zaproponowałem lub np CM 690 II Lite? Nie wiem co z tym procesorem. Przyprawiłeś mnie o ból głowy:) na początku wybrałem i7-870, po odwiedzeniu kilku stron gdzie wszyscy polecali Intel Core i5-760 (wydajność+cena) zmieniłem zdanie a teraz Ty zaproponowałeś mi jeszcze inny procek, gdzie wszyscy mówią, że to procesor serwerowy itd itp.:) Jestem w kropce:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrew777 czytałem już wcześniej ten artykuł. To między innymi przez niego zastanawiam się nad monitorem z matrycą E-IPS. Niestety cena mnie odstrasza. Nie starczy mi funduszy:( Poza tym tak jak wspomniał Devil Dell nie ma FullHD. Czy to duży minus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-8xx nie mają sensu, bo są bardzo drogie. Względem i5 są zwykle nieopłacalne, bo różnice nie dają narazie wiele w grach... Ale pojawia się Xeon 3440, który jest znacznie tańszy bo ma niższe taktowania, poza tym jest lepszym procesorem od i7 bo bogatszy o opcje serwerowe i wycinany ze środka wafla krzemowego. 100 zł więcej od i5 to bardzo dobra opcja i nie sugeruj się głosami że serwerowy to jakiś inny, dziwny itp a już na pewno tym biadoleniem, że on nie zadziała na normalnej płycie bo go producent nie wypisał na stronie xD Z takim podejściem to można uważać że gry nie chodzą na ATI bo na pudełku nie ma ich naklejki..

Nie HD59xx bo tu był tylko jeden model mianowicie 5970. Wyjdą nowe radeony serii 6 i pamiętaj że następcą 5850 będzie 8950 a 5870 będzie 6970. Kiedy wyjdą nie wiem, na pewno do końca roku, na 75% do końca miesiąca powinna być premiera a przed świętami dostępność w sklepach... Ew niedługo powinno być już duzo 68xx więc karty ogólnie powinny potanieć, NV też zapowiedziała obniżki (co dziwne modeli i tak już tanich jak na nich, a 480 dalej cene ma jaka mial...).

Ten Dell jest bardzo fajnym monitorem, ale nie jest takim wzorem bo to IPS i taki zatwardziały grafik i tak kupiłby coś innego - droższego. To taki model za dobry do gier i za słaby do pro grafiki trochę. W Twoim wypadku to byłoby trochę oszczędności, więc moim zdaniem się nie opłaca, ale to tylko moje zdanie.

Budę wybrałem taką bo i tak wyrobiłem się w budżecie. To indywidualna sprawa jest ;P Dominator to zupełnie inny typ obudowy, jest raczej ostentacyjna niż elegancka, ale nadal to buda na dobre 4+ ;) Jednak jeśli chodzi o wyciszenie to R3 jest na całkowicie innym poziomie. Zastanów się ile czasu jest włączony, gdzie stoi, poczytaj recenzje i zdecyduj co Ci potrzebne. Co do R3 to to poprawione R2 więc możesz spokojnie czytać też testy "dwójki".

 

To może tak: pomyśl co chcesz robić i gdzie :P TN jak widzisz ma bardzo słabe kąty widzenia, albo raczej IPS ma bardzo dobre. Filmy - 16:9 i FullHD są jednak bardzo przydatne, do pracy mniejsza rozdzielczość (tak jak andrzejs pisze, to tylko 22 cale przecież) to jednak 1600 i 16:10 sie lepiej sprawdzi.

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prolog, posiadasz dar przekonywania:P Zdecyduje się na Xeon 3440. Oczywiście warto poczekać ten miesiąc na premiere 69xx tyle, że wtedy święta będą tuż tuż i czy wszystkie ceny podzespołów nie pójdą do góry? Komputer będzie używany dosyć często, włączony raczej przez większość dnia. Stał będzie pod biurkiem. Rozumiem, że Fractal Design Define R3 pozostawia wszystkie inne obudowy w tyle:) Ponieważ praca umożliwia mi oglądanie dużej ilości filmów DVD, bardzo często wykorzystuje do tego komputer. Dlatego też nasuwa się pytanie czy lepszy bedzie monitor 22 calowy czy 24 hd? Oczywiście w gry też będę często grał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell 2209wa to świetny monitor. Wcześniej miałem 23" full hd lg tn i dzień do nocy do do kątów i odwzorowania kolorów. Laga nie widać. Wykorzystuje go też do szybkich fpsów i jest super.

Edytowane przez Oooszasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz kupić 5870 Vapor-X bo ma cene mieszczącą się w budżecie, jest cichy, oszczędny i ma potencjał OC jak już pisałem. Warto wspomnieć że jeśli komputer ma chodzić często to jest to obry wybór.

2. Możesz poczekać do premiery ale jak Sam widzisz może być różnie ;)

3. Możesz kupić zestaw ale bez karty zostawiając część funduszy na karte i kupić na ten czas jakąś tania używkę za 100 zł i przeczekać.

 

Jak już pisałem obudowa to kwestia gustu. Jedni uważają że wszędzie wystarczy np. 331 a inni połowę funduszy przeznaczają na Cosmo S. R3 jest obudową z dobrym systemem rozłożenia kabli, dobra wentylacją i wyciszeniem. mi sie podoba i tyle ;) Złego słowa nie powim jeśli kupisz 690II. Esc ma nie duzy asortyment jeśli chodzi o obudowy. możesz rozejrzeć się też na innych stronach/sklepach. np. na cooling.pl sa dosc dobre opisy i dane.

Ja wybralbym 24 fullHD a to dlatego że frajda większa a sprzęt i tak spokojnie sobie poradzi w takiej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Sorry, że się nie odzywałem ale byłem w pracy. Skoro już poruszyliśmy temat sklepów internetowych to czy ktoś z was robił już zakupy na esc.pl?? Najprawdopodobniej zamówie tam, ponieważ chyba będę zmuszony wybrać system ratalny a akurat ten, który oni mają mi odpowiada. Tak więc czy nie ma problemów z dostawą, terminem zamówienia, itp itd?? Może ktoś dostał jakis rabat, czy raczej nie warto się o niego prosić??:) Cały czas się zastanawiam czy czekać na premiere nowych radeonów i kupić 5870 vapor-x po obniżce ceny. Te nowe Radeony z początku będą tylko referencyjne a żeby poczekać na jakąś wersje toxic czy vapor-x znowu minie kolejny miesiąc a ja już na tym swoim złomie wytrzymać nie moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz kupić taniutką grafikę lub przełożyć starą :P Poza tym, nawet jak już będą wersje Vapor czy TwinFrozr to będą bardzo drogie, bo zawsze tak jest. Przy czym pamiętaj że raczej nie należy się spodziewać w Radeonach referencyjnych takich bubli jak u zielonych. 5870 referent jest również stosunkowo cichy, w sumie tylko 480'tka ma chłodzenie, które moim zdaniem nie daje rady karcie. Możesz też kupić GTX'a 470 od Gigabyta niereferenta i wykręcić na tyle że będzie może nawet lepszy od niekręconego 5870, no ale pobór prądu może być ciekawy :lol:

 

 

Czytelnicy serwisu PurePC.pl, którzy zamówią w sklepie www.esc.pl podzespoły lub jeden z zestawów komputerowych opartych o prezentowane konfiguracje, za kwotę powyżej 1800 zł otrzymają dostawę w promocyjnej cenie 1 zł! Promocja obowiązuje zarówno przy przedpłacie na konto jak i pobraniu. Warunkiem uzyskania kosztów przesyłki za 1 zł jest podania hasła "PurePC.pl" podczas składania zamówienia w polu "Uwagi".

Zestawy Komputerowe na Listopad 2010r. - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

I to raczej tyle ;) Tzn jeszcze do najtańszych zestawów jest fajny fortron w cenie tańszego modelu. A sam sklep jest polecany, może ceny nie są najniższe (oj wygórowane też nie są jeśli przeszlibyśmy się po mieście :P) ale obsługa na wysokim poziomie. esc "współpracuje" z portalem dość długo i są setki osób, które kupiły tam zestawy czy części. Ja ze swojej strony tylko dysk, ale polecam, bo żadnych uwag nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa z tą przesyłką za 1zł. Dzięki za info. Chyba jednak wolałbym Radeona niż GTX'a.

Czyli zestaw wygląda następująco:

 

 

Procesor: Intel Xeon X3440 769 zł

 

Płyta główna: DFI LanParty DK /intel P55/ 330 zł

 

Wentylator: Scythe Mugen II Rev.B 169 zł (w jakimś gigantycznym teście wentylatorów zebrał bardzo dobre oceny więc chyba zostane przy nim)

 

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 230 zł

 

Dysk twardy: 2xSamsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 410 zł (czy jednak 2T 5400rmp za 349zł?)

 

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD5870 Vapor-X 1GB 1399zł

 

Nagrywarka DVD: LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe 99 zł

 

Obudowa: Cooler Master Dominator II 692 Lite 299 zł lub Fractal Design Define R3 390zł(jeszcze nie wiem:))

 

Zasilacz: Fractal Design 650W Newton R2 415 zł

 

Monitor: TN do 800zł najprawdopodobniej Samsung P2370H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup dobrą pastę termoprzewodzącą do Mugena.

Jesteś pewien, że 1TB Ci nie wystarczy? Dokładając trochę mógłbyś kupić SSD + F3 1TB.

Seasonic M12II-620 wystarczy.

W2220P można kupić za mniej niż Della 2209WA. Zobacz różnicę w wielkości między 22" 16 :10 i 23" 16 : 9.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX ma jednak lepszy stosunek cena/wydajność tylko że ma też sporo wad.

 

Co z tymi dyskami? ;) Musisz to przemyśleć.

SSD to bardzo dobre rozwiązanie, ale drogie dlatego ma sens tylko jako dysk systemowy, bo daje ogromnego kopa no i system sie na nim miesci tylko (przesadzam) :P Vertex2 60?

Raid 0 z dwóch F3 osiąga również bardzo duże prędkości i może być substytutem SSD choćby dlatego że za 300 zł mamy szybki 1TB

W zestawie poleciłem Raid 0 z 500GB F3 na system, gry itp i 1TB F3EG na dane, bo jest cichszy (trochę wolniejszy, ale w takim zastosowaniu to obojetne).

 

Mugen jest ogromny, nie powiem że mało wydajny, ale nie wiele lepszy od Flex'a Performy itp a przecież wysoko kręcić nie będziesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pracownicy esc.pl podczas składania kompa używają jakiejś badziewnej pasty i trzeba od razu wziąć jakąś lepsza? SSD są drogie, 32gb by wystarczyło? Chyba będę musiał pojechać do jakiegoś sklepu i na własne oczy zobaczyć różnice miedzy tymi matrycami. Szczerze mówiąc to nie widziałem jeszcze monitora na IPS.

 

Co do OC to nigdy tego nie robiłem bo nawet nie miałem na czym. Teraz mam leciwego athlona 2200+ i Radeona 9200SE oO Proszę się nie śmiać!! :)

Edytowane przez raul7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej 450 zł bo moim zdaniem ten Intel 40 nie jest najlepszym dyskiem, wprawdzie cena ok, ale i parametry względem większych braci są bardzo obcięte. Także Vertex2 to chyba minimum, które ma sens, ale jeśli już jesteśmy przy tym to zastanów się czy to naprawdę ma sens. Złożyłem konfiguracje gdzie zmieściło się raid i dysk na dane (razem 2TB), a SSD 60GB kosztuje więcej niż te 2000GB HDD gdzie raid 0 już jest czymś znacznie szybszym od standardu. Dla SSD musisz zejść z budy i karty do GTX'a bo 5850 jest za drogi na osiągi swoje dziś, albo z obudowy i cpu na i5 albo tanie TN i może wystarczy.

 

Pasta jest normalnym produktem, za darmo Ci nikt nie da ;) Przemyśl jeszcze Flexa, Fortisa i Performe. Niektóre coolery mają w zestawie, często nawet bardzo dobre pasty.

W zestawie:

 

* Scythe Mugen II z wentylatorem 120 mm

* Instrukcja obsługi

* Pasta termo przewodząca w woreczku

* Komplety montażowe

* Zapinki do montażu wentylatora na radiatorze

 

 

Ps. Chcesz mieć dobrze, zrób se sam :P Ale jeśli nie chcesz składać to chociaż sobie bude otwórz, przejrzyj co i jak, sprawdź czy nic nie ucierpiało w transporcie itp Żebyś chociaż wiedział gdzie co masz ;)

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkości są różnie podawane, choć wnioskuje że na pewno Intel też podaje maksimum, a więc wyniki są średnie względem innych dysków. Pojemność jest w sam raz i na dysk systemowy nadaję się bardzo dobrze ze względu na prędkości losowego zapisu i odczytu małych plików. Ale tutaj i Vertex2 stoi wysoko (w przeciwieństwie do Agility). Muszę jednak przyznać, że może troche za dużo krytyki z mojej strony :P W końcu po co komu dobre prędkości skoro dysk jest tak mały że nikt na nim nic trzymać nie będzie :P

Ale zmniejszy czas ładowania systemu i pozwoli na szybki zapis i odczyt czy kopiowanie na szybkie nośniki. W praktyce jest dużo bardziej uniwersalny i ekonomiczny, ale na system to SSD się nadaje lepiej. Czyli znów pytanie jak skonfigurować całość by się zmieścić w budżecie. Co z systemem, myszą, głośnikami itp?

 

 

Procesor : Intel Xeon X3440 - 769 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS 10X Flex - 135 zł + SilentiumPC Zephyr 120 - 20 zł

Płyta Główna : DFI LanParty DK P55-t3eh9 - 330 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 230 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5870 Vapor-X 1GB DDR5 - 1399 zł

Zasilacz: Fractal Design 650W Newton R2 - 415 zł

HDD : 2x Samsung 500GB 16MB Cache F3 Raid 0 - 278 zł

HDD : Samsung 1TB 16MB Cache F3EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 90 zł

Obudowa : Fractal Design Define R3 - 390 zł

Razem : 4251 zł

 

Procesor : Intel Xeon X3440 - 769 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS 10X Flex - 135 zł + SilentiumPC Zephyr 120 - 20 zł

Płyta Główna : DFI LanParty DK P55-t3eh9 - 330 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 230 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5870 Vapor-X 1GB DDR5 - 1399 zł

Zasilacz: Fractal Design 650W Newton R2 - 415 zł

SSD : Intel X25-V SSD 40GB - 359 zł

HDD : Samsung 1TB 16MB Cache F3 - 205 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 90 zł

Obudowa : Fractal Design Define R3 - 390 zł

Razem : 4342 zł

W sumie nie jest źle. 650 zł pozostaje do rozdysponowania, a możemy wybrać tę budę od CM czy inną kartę albo zasilacz.

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że składanie kompa będzie dużo przyjemniejsze a tu tyyyle niewiadomych. Jak się człowiek na tym nie zna lub nie ma znajomości to raczej ciężko.

 

Głośniki i myszka jest. Klawiature mógłbym zmienić ale to już poza tym zestawem. Myślałem nad Razer Arctosa chociaż opinie są różne na temat tej klawiatury. Z systemem też może być mały problem. Jakiś czas temu kolega kupił laptopa i dostał windows 7(nie wiem dokładnie jaki) dlatego pomyślałem, że mógłbym pożyczyć od niego tylko jeszcze się nie dowiadywałem czy to ten który może być zainstalowany na kilku komputerach/laptopach czy jest tylko przypisany do jego sprzętu. Jeśli nie to będzie trzeba z czegoś zrezygnować i 300zł przeznaczyć na system:/

Edytowane przez raul7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...