Skocz do zawartości
raul7

Zestaw komputerowy 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

To idzie do sklepu, wykłada takie 5k i dostaje badziew ;)

http://www.vobis.pl/oferta/komputery_stacjonarne/ultrawydajny/703242_vd_w7p_i7_860a_xpower_3d.aspx

Zestaw komputerowy Hewlett-Packard Elite 7100 WU406EA w Morele.net

Zestaw komputerowy Fujitsu Celsius W380 W3800WF021PL w Morele.net

 

ps. wydawanie pieniędzy nie jest przyjemne :P

 

 

Jeśli dostał z laptopem to jest to system z preinstalowanymi sterownikami do laptopa i nic z tego. Jesli normalnie go dokupil to ok, tyle ze jeden system nie moze dzialac na dwoch komputerach z jednym kluczem :P

Zawsze możesz zainstalować .... powiedzmy że linuxa ;)

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz XP lub Viste Box tak?

 

Procesor : Intel Xeon X3440 - 769 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS 10X Flex - 135 zł + SilentiumPC Zephyr 120 - 20 zł

Płyta Główna : DFI LanParty DK P55-t3eh9 - 330 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 230 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5870 Vapor-X 1GB DDR5 - 1399 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W - 285 zł

HDD : Samsung 1TB 32MB Cache F3 - 205 zł

SSD : SSD : Intel X25-V SSD 40GB - 359 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 90 zł

System : Windows 7 HP 32/64bit Upgrade PL - 299 zł

Obudowa : CM Dominator II 692 Lite - 299 zł (nie wiele o niej wiem, bardziej myślałem o advanced)

4420 zł

 

Może jednak :

Gigabyte GeForce GTX 470 Super OC 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI [GV-N470SO-13I] - 1039zł : Esc.pl ?

Sam już nie wiem, dlatego nic nie polece już a tylko pokaże propozycje jeśli na coś wpadnę ;)

Ja brałbym

Procesor : Intel Xeon X3440 - 769 zł

Chłodzenie Procesora : SilentiumPC Fortis HE1225 - 120 zł

Płyta Główna : DFI LanParty DK P55-t3eh9 - 330 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 230 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5870 Vapor-X 1GB DDR5 - 1399 zł

Zasilacz: Fractal Design 650W Newton R2 - 415 zł

System : Windows 7 HP 32/64bit Upgrade PL - 299 zł

HDD : Samsung 1TB 16MB Cache F3 - 205 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 90 zł

Obudowa : Fractal Design Define R3 - 390 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo druga opcja to mój wybór, a ja normalny nie jestem ;) Zresztą ja siedziałbym na linuxie (serio, bez sugestii) i później dokupił OS'a albo najpewniej kupił tylko 2GB ram i bez chłodzenia narazie.

Ram, dysk i napęd to kwestia kilku min i zero problemów. Ponadto napęd dziś rzadko potrzebny... a jak coś to za 40zł można zawsze kupić.

Chłodzenie też łatwo zmienić o ile nie ma backplate, bo wtedy trzeba wyjąć płytę główną (lub odkręcić drugą ścianke jeśli ma się dobrą budę ;P).

 

 

ps. http://pclab.pl/news43752.html :lol:

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja sie nie znam na tyle, zeby robic takie modernizacje, dlatego chce miec juz taki optymalny zestaw gdzie tylko za jakiś czas trzeba bedzie dokupic RAM czy dysk. Nie przewiduje szybkiej zmiany procesora czy karty graficznej.

 

Jeszcze zapytam o coś z innej beczki. W tej chwili mam dwa dyski. Pierwszy ma 80gb, są 2 partycje i jest na nim system. Drugi ma 320gb i sa 3 partycje. Jak próbuje coś przenieść z dysku pierwszego na drugi to komp tak mi sie zaczyna zacinać, że nie da się na nim nic robić. Jak słucham muzyki z dysku drugiego to czasami słychać strzelanie. Nie wiem czy jest coś źle podłączone, czy na tym większym dysku powinien być system i to dlatego się takie dziwne rzeczy dzieją. Dyski nie są jakieś markowe i nie wiem czy podłączenie jest odpowiednie bo nie ja to robiłem.

 

No jak już Sapphire wprowadza takie udogodnienia to na bank wezme tego hd5870.

Edytowane przez raul7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba się ze sprzętem zapoznać ;) Choćby po to żeby wiedzieć co i jak podłączyć, nikt nie każe się bawić w nazewnictwo itp Także możesz kupić np 2GB ram a jak będziesz miał 115zł to sobie dokupisz. Podobnie możesz z dyskiem, kupić 500GB, jak braknie to dokupić kolejny. Napęd również.

 

Na którym jest system to bez znaczenia. Dyski są na ide, ata, sata? Obstawiam że się jeden sypie i tyle.

 

A to tak tylko dodałem ;) Takich programów jest sporo, bo w ogóle podkręcanie GPU jest fajne i łatwe (no może bardziej stresujące :P bo trzeba sprawdzać przed zapisaniem czy się gdzieś suwak "nieomcknal") i robi się to z systemu za pomocą programiku właśnie. A program Sapphire specjalnie tylko dla ich kart, więc plus i minus jednocześnie, no w każdym razie coś robią i przynajmniej dodając to uświadamiają ludzi że overclocking jest normalny, a takie Vapor'y są do tego właśnie.

 

 

Napiszesz na forum do posiadaczy tego procka i podpytasz o optymalne ustawienia. Taka dokładna regulacja to przy szukaniu maksymalnego stabilnego taktowania, a Ty raczej celuj w spokojne 3,8GHz i tyle ;) A może nawet 3,6 wystarczy.

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy jest ATA a większy IDE(tak jest napisane w Everescie). Kiedy mi się spalił zasilacz to oddałem kompa do jakiegoś "magika" i właśnie u niego dokupiłem ten większy dysk. Także on to zakładał i dobierał. Jak się o tym całym OC czyta, to przerażają te wszystkie napięcia, że tu coś trzeba zmniejszyć, tu zwiększyć, temperatura musi być ok, itp, itd :)

 

Mam jeszcze troche głupie pytanie dotyczące obudowy Fractal. Mianowicie, na przodzie są 2 miejsca na wentylatory. Jakie jest ich zadanie?? Przy zamkniętych drzwiczkach chyba powietrze sie nie dostanie do środka jak i z niego nie wydostanie.

Edytowane przez raul7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...