Skocz do zawartości
turzol

FIC R9700 Wyniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam karte juz mam w swoich lapkach i chcialem niebawem napisac mala recke dot. tego cuda :D Testy na defaultowych ustawieniach mam juz za soba...w roznych konfiguracjach (AA, Anizo) i rozdzielczosciach (1028x1024, 1024x768, 800x600). Mam jednak problem z podkrecaniem tej karty. Karta ma zablokowane mozliwosci OC...sprawdzalem PowerStripem i po podniesieniu +10mhz na GPU ustawienia wracaja po chwili na defaultowe...

 

Moje pytanie: czy do OC tego FIC-a wystarcza najnowsze Omegi 3.4 czy musze bawic sie we flashowanie biosu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze sie beirzesz za recke, dzieki

zaladuj omegi, a jak nic nie dadza to popytaj o jakiegos biosa i z tego co czytalem to powinien ladnie sie skrecic

(no chyba ze do testow im sie taki egzemplarz trafil)

Ceny FICa sa dziwnie niskie, caly czas zastanawiam sie "dlaczego?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie wiem "dlaczego :?: " :wink: Tym bardziej ze ja zaplacilem jeszcze mniej :)

Na moje oko wszystko jest ok. Karta jest zadziwiajaco zimna :arrow: w porownianiu do mojego Winfasta GF4TI 4200, ktorego nie dalo sie dotknac na spodniej czesci GPU bo parzyl konkretnie...Przykleilem tak na szybko czujnik temp na spodniej czesci GPU i temp. po loop w 3dmarku 2001 Anizo x 16 i AA x 4 po 2 godz bylo 41st, obudowe mam b.dobrze wietrzona :D

Wykonanie tez niczego sobie i ta jakosc obrazu 8) Fakt, ze na moim "monitorku" nie zaszaleje z rozdzialkami i odswierzaniem, ale i tak jestem pod wrazeniem.

Wiatrak tez cichy (cichszy od ti4200) i zarazem gustownie to wszystko wyglada 8)

Co do OC to najpierw musze obczaic wszystkie funkcje Catalystow bo przyznam ze sie troszke gubilem na poczatku...Musze tez wyczaic jakis soft do wywalania Catalystow (cos jak Detonator Destroyer) z systemu zeby spokojnie moc testowac sobie inne :arrow: np.Omegi i potem poszaleje z OC, ale najwczesniej w poniedzialek bo musze jeszcze przygotowac radiatorki na pamieci tego Radka tzn. z drugiej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turzol , chcialem sie zapytac jak sie uporales z tym problemem czyli : gasnacy monitor itd... Ja mam jeszcze gorszy problem ,obraz zaczyna sie czasami krzaczyc (zawsze jak wejdzie do windy) ,nawet jak zrobie reset to w biosie to samo "Krzaki -pasy" :evil: czy to mozliwe ze za slaby zasilacz (mam 350 W) "ale na Gf4Ti4200 nic sie nie dzialo nawet przy podkrecaniu"

Probowalem na dwoch rodzajach sterach (Cat.3.2 , 3.4 ) , czesto "krzaki-pasy" pokazywaly sie po zainstalowaniu Control Panel :x

 

Ja juz wysiadam , jest ktos w stanie pomoc

 

Podobne pasy sa tutaj : http://members.lycos.co.uk/pinkixp/herc_error.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turzol , chcialem sie zapytac jak sie uporales z tym problemem czyli : gasnacy monitor itd...   Ja mam jeszcze gorszy problem ,obraz zaczyna sie czasami krzaczyc (zawsze jak wejdzie do windy) ,nawet jak zrobie reset to w biosie to samo "Krzaki -pasy"  :evil:  czy to mozliwe ze za slaby zasilacz (mam 350 W) "ale na Gf4Ti4200 nic sie nie dzialo nawet przy podkrecaniu"

Probowalem na dwoch rodzajach sterach (Cat.3.2 , 3.4 ) , czesto "krzaki-pasy" pokazywaly sie po zainstalowaniu Control Panel :x  

 

Ja juz wysiadam  , jest ktos w stanie pomoc

 

Podobne pasy sa tutaj :http://members.lycos.co.uk/pinkixp/herc_error.jpg

a zasiłke jaką masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turzol , chcialem sie zapytac jak sie uporales z tym problemem czyli : gasnacy monitor itd...   Ja mam jeszcze gorszy problem ,obraz zaczyna sie czasami krzaczyc (zawsze jak wejdzie do windy) ,nawet jak zrobie reset to w biosie to samo "Krzaki -pasy"  :evil:  czy to mozliwe ze za slaby zasilacz (mam 350 W) "ale na Gf4Ti4200 nic sie nie dzialo nawet przy podkrecaniu"

Probowalem na dwoch rodzajach sterach (Cat.3.2 , 3.4 ) , czesto "krzaki-pasy" pokazywaly sie po zainstalowaniu Control Panel :x  

 

Ja juz wysiadam  , jest ktos w stanie pomoc

 

Podobne pasy sa tutaj :http://members.lycos.co.uk/pinkixp/herc_error.jpg

a zasiłke jaką masz ?

Zasilka to COBA ,ale przed chwilka probowalem inna (300W) i to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok testy juz zakonczone :D Tzn. testy default. Jeszcze nie mam wynikow po podkreceniu.

 

Zrobilem testy:

3dMark 2001SE

3dMark 2003 build 330

Vulpine GLMark

UT2003 Flyby/Botmatch

 

Wszystkie testy sa w rozdzialkach: 1024x768 oraz 1028x1024. Wszystkie testy sa w nastepujacych ustawieniach filtrowania i wygl.krawedzi:

 

noAA noAnizo

AAx2

AAx4

AAx2 Anizox8

AAx4 Anizox8

AAx6 Anizox16 :twisted:

 

Testy przeprowadzalem na procu 2.4@2.8 (155x18) i pamiatki synchro 2-2-2-6 na sterach Catalyst 3.4.

 

Teraz czekam na wasze opinie czy chcecie testy w postaci wykresow z Excela, czy wolicie same wyniki :?: Jeszcze nie skonczylem testow OC bo karta ma cholerny zapas i nie znam jej gornej granicy :twisted: Uchyle troche rabka tajemnicy i powiem ze GPU kreci sie zaczepiscie :arrow: 385Mhz jak na razie na defaultowym chlodzeniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turzol , chcialem sie zapytac jak sie uporales z tym problemem czyli : gasnacy monitor itd... Ja mam jeszcze gorszy problem ,obraz zaczyna sie czasami krzaczyc (zawsze jak wejdzie do windy) ,nawet jak zrobie reset to w biosie to samo "Krzaki -pasy"  :evil:  czy to mozliwe ze za slaby zasilacz (mam 350 W) "ale na Gf4Ti4200 nic sie nie dzialo nawet przy podkrecaniu"

Probowalem na dwoch rodzajach sterach (Cat.3.2 , 3.4 ) , czesto "krzaki-pasy" pokazywaly sie po zainstalowaniu Control Panel :x 

 

Ja juz wysiadam  , jest ktos w stanie pomoc

 

Podobne pasy sa tutaj :http://members.lycos.co.uk/pinkixp/herc_error.jpg

a zasiłke jaką masz ?

Zasilka to COBA ,ale przed chwilka probowalem inna (300W) i to samo :(

Wgralem tez starsza wersje biosa (12) od mobo no i nic ,ciekawe jest to ze jak instaluje WinXP to tam nigdy nic takiego nie wyskakuje :roll: Wszystko sie zaczyna jak tylko wejdzie do gotowej windy , no ale probowalem nawet driverow od Fica z plyty i tak samo sie dzieje , gggrrrrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kandi :arrow: takich pasow nie mam po starcie windowsa. Pojawiaja sie krzaki jak podkrece pamiec za bardzo. Wtedy pozostaje tylko reset. Co do zasilki to mam Enermaxa 360W.

 

Teraz aktualnie mam Omegi na Catalystach 3.4 i monitor przygasa dalej podczas wchodzenia do windy :( Ale jakos sie przyzwyczailem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te wyniki? :)

 

Mozesz dac tutaj liczby i linka do wykresow, jak ktos bedzie chcial to sobie zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet testowy:

P4 2.4@2.8 (155x18) synchro

Abit BD7-II 845E

2x256mb Kingston HyperX 2-2-2-6

FIC Radeon 9700

Seagate Baracuda IV 40GB

SB Audigy@Audigy 2

CDRW TEAC 52x24x52

DVD Pioneer 16/40

Zasilacz Enermax 360W

Windows XP PRO SP1 PL

Intel Chipset Software Installation Utility 4.30.1006

Catalyst 3.4

 

Smargart AGPx4, FastWrite On

Ustawienia sterownika:

Direct3d / OpenGL

Texture Quality: High Quality / High Quality

MipMap Detail Level: High Quality / High Quality

Vsync Off / Off

Trueform Off / Off

DXT Texture Format: Enabled / Force Z-Buffer Depth: Disabled

Alternate Pixel Center:Disabled / Support KTX Buffor Region Extension: Disabled

 

 

Testy bez podkrecania grafiki: (275/270)

 

3d Mark 2001SE: 1024x768 / 1028x1024

noAA noAnizo ----- 14095 / 11651

2xAA -------- 12467 / 10061

4xAA -------- 11028 / 8472

2xAA 8xAnizo ----- 10123 / 7983

4xAA 8xAnizo ----- 9279 / 6946

6xAA 16xAnizo ----- 7285 / 5236

 

3d Mark 2003 build330 1024x768 / 1028x1024

noAA noAnizo ----- 4420 / 3329

2xAA -------- 3450 / 2530

4xAA -------- 2520 / 1789

2xAA 8xAnizo ----- 2831 / 2088

4xAA 8xAnizo ----- 2156 / 1515

6xAA 16xAnizo ----- 1552 / 1080

 

Vulpine GL Mark ver 1.1p 1024x768 / 1028x1024

Compatibility: Advanced Features

Detail: high

Additional Compatibility:

use OpenGL Lighting

use Texture Compression

Textures: 32 bit

Screen Resolution:

fullscreen

32 bit

 

fps avg

noAA noAnizo ----- 73 / 68,1

2xAA -------- 69,8 / 65

4xAA -------- 69,3 / 59,4

2xAA 8xAnizo ----- 59 / 44,5

4xAA 8xAnizo ----- 54 / 39,9

6xAA 16xAnizo ----- 43,3 / 30,8

 

UT2003 Demo Benchmark 1024x768 flyby / botmatch

 

noAA noAnizo ----- 187,26 / 68,91

2xAA -------- 187,58 / 68,97

4xAA -------- 151,67 / 68,62

2xAA 8xAnizo ----- 134,05 / 67,68

4xAA 8xAnizo ----- 134,08 / 67,62

6xAA 16xAnizo ----- 100,13 / 56,83

 

Wiecej testow nie chcialo mi sie juz robic :D Wykresy mam zrobione w Excelu, ale nie zamieszcze ich bo cos mi serwer nawala.

Teraz jade z OC grafy i na razie max ile wyciagnalem stabilnie to: 385/320. Powyzej 320 pamiatki nie wydalaja. Mysle ze i tak niezle sie kreci. Karte krecilem Riva Tunerem i po zmianie sterow na Omegi, ale niestety bios karty uniemozliwia zachowanie tych ustawien... Pozostaje mi wiec zmiana biosu - juz taki znalazlem od Herculesa.

Link do compare 2k01 grafa OC: 385/320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem dzis radiatory na pamieci z tylu grafy i wyciagnalem jak na razie 690/330 :D Mysle ze jak bym walnal lepsze chlodzenie (jakis wentyl 80x80) lub WB to spokojnie by poszla 400mhz na core :D

 

Hmm a co do wynikow to prawda ogranicza mnie mobo i to bardzo :( Nie moge np. wycisnac z proca nic ponad fsb 160 bo sa zwieszki od razu..Po za tym nie moge puscic pamieci asynchro przy obsadzeniu 2-och bankow pamieci....zwiechy....ale jak wrzuce jedna kostke to wstaje na 220 asynchro z timingami 2-3-3-6 na napieciu 2.6V :D Czyli pamiatki good. Niestety ten Abit juz "tak ma" :(

Po wakacjach zmieniam na Canterwood/Springdale wiec zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kandi: na moj gust wyglada na to, ze jedna z kostek pamieci jest walnieta, moj brat mial to samo, tylko ze z R 9000, po wymianie na gwarancji na inny egzemplarz wszystko dzialalo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie macie racje z ta walnieta koscia ,tymbardziej ze nie mozna karty podkrecic nawet o 30 Mhz wiecej dla Core i Mem. , no ale juz ja odeslalem ,zostaje jak na razie dalej przy Gf4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecien :arrow: Mi sie nie podoba wcale :( Jak dla mnie to skopali engine gierki na calej linii (na moim sprzecie fraps pokazywal czasem 15fps :evil: ) Dopoki nie wyjdzie jakis patch to nie dotkne tej gry :!: Za to moj brat przeszedl do konca i stwierdzil ze dalby jej 7/10 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się nie podoba. Nie dość że zajmuje 4CD, ma zajebiste wymaganie (a grafa bardzo średnia) to jest nudna jak flaki z olejem :(

 

Duże wymagania ?? u mnie na poniższym sprzęcie wymiata na FULL Detalach i rozdzielczości 1280//1024 i 0 przycieć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się nie podoba. Nie dość że zajmuje 4CD, ma zajebiste wymaganie (a grafa bardzo średnia) to jest nudna jak flaki z olejem :(

 

Duże wymagania ?? u mnie na poniższym sprzęcie wymiata na FULL Detalach i rozdzielczości 1280//1024 i 0 przycieć ...

Taaaaa... a świstak siedzi i zawija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże wymagania ?? u mnie na poniższym sprzęcie wymiata na FULL Detalach i rozdzielczości 1280//1024 i 0 przycieć ...

 

No 8O , jasne na xp kreconym w granicahc 2200 mhz i radku 9700 nie kreconym zaowazalem wyrazne skoki i to nie na max detalach....zwlaszcza na trybie spowolnienia czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...