Skocz do zawartości
Jacek198

Czy będe musiał zmienić zasilacz ??

Rekomendowane odpowiedzi

Czy bede musiał zmienić zasilacz zeby wykrecić swojego 1700+ (z dobrej seri) na 2600+ ?? Mam Codegena-a 300 Watt. Reszta sprzętu to GeForce 2 GTS. 512 mbr ram puszczona na 2,55 V. jeden dysk twardy i 2 napędy optyczne. Teraz mój Athlon 2000+@ 1874,5 MHz z Vcore 1,7 V chodz spoko a ten 1700+ jest standardowo zasilany 1,5 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bede musiał zmienić zasilacz zeby wykrecić swojego 1700+ (z dobrej seri) na 2600+  ?? Mam Codegena-a 300 Watt. Reszta sprzętu to GeForce 2 GTS. 512 mbr ram puszczona na 2,55 V. jeden dysk twardy i 2 napędy optyczne. Teraz mój Athlon 2000+@ 1874,5 MHz z Vcore 1,7 V chodz spoko a ten 1700+ jest standardowo zasilany 1,5 V.

Jak nie będziesz zwiększać Vcore, to przy Twoim configu 300 watowy Codegen powinien '"dać radę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Ci się udać: ja swój obecny konfig miałem wcześniej na 250W L&C i chodził jako tako, z rzadka jeno zwiechy były :lol: , ale faktycznie, jak Ci przyjdzie bardzo Vcore podnieść, to 5V poleci na łeb na szyje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

njawyżej go zjarasz.dawaj

A jak zjaram to co myślićie o Q-Tec 550 Watt za 199 zł na allegro ??

poszukaj na tym forum topicow o zasilaczach, mnustwo pisalismy o nich.

Q-Tec to Dołączona grafika

Kup : Enermax/Enlight/Chieftec/Antec/Sirtec/Topower itp....... itd........

Kolejnosc przypadkowa.

Osobiscie polecam Chiefteca 360W , napiecia jak skala i nieslyszalny 8) miodzio normalnie.

Poprzednio mialem HuntKey-a 300W, bez najmniejszego porownania, jedyny plus po stronie HK to to ze byl zimniejszy (powietrze wylotowe bylo zimniejsze 8O )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze.... nie okreslisz z gory czy bedzie Ci potrzebny nowy zasilacz..... bezdiesz krecil... jak komp bedzie sie dziwnie zachowywal to zmieniasz zasilke.... a jak ok to ok :) ja jak zmienilem tnt 2 32 mb....... na gf 3 to musialem zamienic 250 W zasilacz bo nie wyrabial :) i teraz mam 350 W :) i jest cacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

A co powiecie o tych napieciach na codezłomie300W. Przy zapuszczonym prime w aida32 mam:

3,3V = 3,26V

5V = 4,84V

12V = 12,71V

Mozna na tym jechac dalej czy odrazu wymienic

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodbniej podales pomiary z plyty a w tym wypadku roznie bywa, praktycznie kazda plyta inaczej pokazuje. Po drugie to juz BYLY BYLO BYLO BYLO i jeszcze raz BYLO czytaj wszystko co znajdziesz na forum o zasilaczach, rozumiem ze POSTY sie nabijaja ale tu wcale nie chodzi o to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba postów to nie to(ważne żeby sie dowiedzieć a forum od tego jest a nie od liczy postów czy cos),we wszystkich postach na temat zasilaczy sa podane napiecia a moje pytanie czy jest to powod zeby sie martwic w moim przypadku.

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

A co powiecie o tych napieciach na codezłomie300W. Przy zapuszczonym prime w aida32 mam:

3,3V = 3,26V

5V  = 4,84V

12V = 12,71V

Mozna na tym jechac dalej czy odrazu wymienic

 

pozdro

Spoko.

Możesz jechać - napięcia są jeszcze OK :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niechcialem zakladac nowego tematu wiec zapytam tu: mialem d1200 & ecs k7s5a & gf2mx i jak dalem fsb 112 to dzialalo elegancko a jak zmienilem grafe na r9100 i dale te fsb to czarny monitor i nic nie dzialalo... trza bylo reseta biosu zrobic... czy to wina zasilki :?: (wydaje mi sie ze tak (zasilka: no name 230W))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niechcialem zakladac nowego tematu wiec zapytam tu: mialem d1200 & ecs k7s5a & gf2mx i jak dalem fsb 112 to dzialalo elegancko a jak zmienilem grafe na r9100 i dale te fsb to czarny monitor i nic nie dzialalo... trza bylo reseta biosu zrobic... czy to wina zasilki :?: (wydaje mi sie ze tak (zasilka: no name 230W))

niekoniecznie, moze ten radek nie lubi innej (wyzszej) czestotliwosci AGP niz 66 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz wiem juz ze zasilacz byl do BANI, wczoraj przy zapuszczonym prime 95 powiedział DO WIDZENIA, dzis po robocie jade go oddac i zobaczy czy tylko on sie zje....al ?

Moze bede mial czescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboj moze polaczyc wspolnie sily dwoch zasilaczy. Popatrz na stronie www.moded-kompz.net gdzies tam jest artykul jak to zrobic i jakie tego sa korzysci. W kazdym razie zysk jest taki ze masz wiecej wtyczek :) i znacznie lepsze zasilanie kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 V= 13,76

3 V= 3,296

5 V= 4,919

 

Czytałem te różne posty i martwie sie tym 12V, komp chodzi od prawie 3 lat i nic sie nie dzieje ale planuje przesiadke na radeona 9500 Pro pewnie będę musiał wymienić i zasiłke????????????? :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wymieniony na Chiefteca 360W  w sumie wyniósł mnie 190pln (odliczając koszt spalonego codezłoma) nareszcie napiecia sa takie jakie powninny byc

A nie mowilismy ? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 550W za 199 zł ...to trochę śmieszne. Przeczytaj sobie artykuł o zasilaczach na www.tomshardware.pl i będziesz wiedzial jak to jest z tymi zasilaczami.

Na razie ci chodzi na tym 300W zasilaczu "marki" CodeBadziewie ale może juz niedługo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...