Skocz do zawartości
FR86

Router Linksys WRT54GL i internet 20 mb/s.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam router WRT54GL i niestety mam problem. Od wczoraj mam lacze 20 mb/s i ten router poprzez wi-fi sobie nie radzi. Moze trzeba go jakos skonfigurowac? Przez lan wszystko dziala wporzadku, natomiast jak probuje sie polaczyc poprzez wi-fi, to internet gubi pakiety, ping sie podnosi i jest ogolna tragedia:/ Da sie cos z tym zrobic czy musze kupic nowy router? Obecny router jest podlaczony do modemu kablowego Motorola i z tego modemu kabelkiem rj45 do portu DSL. Troche szkoda, bo na tym routerze mam wgrane oprogramowanie Tomato i wszystko jest dobrze, gdyby nie ten internet wi-fi. Na szybko znalazlem taki router:

TP-Link TL-WR1043ND Gigabit WiFi N 300Mbps wys.24h (1287241769) - Aukcje internetowe Allegro

 

W razie czego nada sie?

 

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowalem Tomato do wersji 1.28. Nic to nie dalo. Afterburner i Frame Burst mam disabled.

 

Jak mam ustawic te 2 wartosci?

 

A moze ktos wie gdzie moglbym kupic taki router?

modem CISCO EPC2425 (1273666622) - Aukcje internetowe Allegro

 

Wtedy nie mialbym zadnego problemu i dodatkowo nie musialbym miec dwoch urzadzen podlaczonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wlaczyc FrameBurst. Nie ma gwarancji ze ten router by zadzialal z Twoim operatorem (pewnie UPC). Chyba ze masz potwierdzenie.

Moze masz jakos dziwnie skonfigurowany QoS?

 

Zawsze mozesz zrzucic ustawienia do pliku i wykonac reset Tomato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób standardowe testy: zobacz jaką masz jakość połączenia (status -> device list; w tomato), podejdź z laptopem, komputerem bliżej.

Zobacz czy po kablu też idzie wolno - może to nie wina wireless?

Zobacz czy ci się nie kłóci kanał z siecią sąsiada (Status -> wireless survey -> update)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kablu idzie normalnie, czyli to wina wireless. Jestem na kanale 6 i widze, ze jeden sasiad tez go uzywa. Czy to moze byc przyczyna? Moge zmienic kanal na dowolny inny? Wlaczony byl tryb mixed b/g, wlaczylem stale g i troche sie poprawilo, ale jeszcze to nie to co powinno byc. QoS nie jest skonfigurowane. Mam internet z Multimedii po kablu antenowym.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez FR86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kablu idzie normalnie, czyli to wina wireless. Jestem na kanale 6 i widze, ze jeden sasiad tez go uzywa. Czy to moze byc przyczyna? Moge zmienic kanal na dowolny inny? Wlaczony byl tryb mixed b/g, wlaczylem stale g i troche sie poprawilo, ale jeszcze to nie to co powinno byc. QoS nie jest skonfigurowane. Mam internet z Multimedii po kablu antenowym.

 

Zmień kanał. Najlepiej jeśli możesz na niesąsiadujący z jakimś już zajętym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem kanal na 3 i zwiekszylem transmit power z 42 na 70. Teraz wszystko jest ok. Dziekuje za pomoc:) A czy ta opcje Burst Frame warto wlaczyc? Ewentualnie do ilu mozna podkrecic transmit power? Max jest 251 default 42.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podkrecisz moc za bardzo to go spalisz bo nie ma chlodzenia. Do 54GL jest prosty Fan-mod. Najlepiej gdy miedzy sieciami jest conajmniej 1 kanal pusty.

Jezeli Multimedia uzywa DOCSIS3.0 to ten Cisco moze nie zadzialac. Lepiej miec oryginalny modem i router z WiFi N jezeli chcesz leciec 20Mbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam na 70 i myślę, że więcej nie ma sensu. Faktycznie, może się też spalić. Jest to też dosyć niekulturalnie ładować mocnym sygnałem po sąsiadach (zakłócasz ich).

 

Pamiętaj, też że to tylko moc nadawania... - nie pomoże na kiepski odbiór z komputera. A sciągając pliki twój komputer wysyła spowrotem pakiety ACK z potwierdzeniami odbioru, więc jak odbór na routerze jest słaby to te pakiety są gubione to podkręcanie mocy emisji nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...