Skocz do zawartości
mihalo

Jakie podłączenie dysku korzystyniejsze (przejściówki)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam laptopa który nie ma USB 3.0 ale chciałbym cieszyć się szybkimi transferami i teraz pytanie, czy lepiej i taniej:

 

zewnętrzny 2.5" USB 3.0 ------> XpressCard USB 3.0 ------> PC

 

wewnętrzny 2.5" Sata ------> XpressCard Sata ------> PC czy dysk można podłączać/odłączać w czasie pracy laptopa oraz czy wymaga dodatkowego zasilania?

 

 

W którym przypadku transfer będzie najbardziej optymalny? Dysk mam zamiar nosić przy sobie jako większy pendrive, także nie wiem czy te zewnętrzne mają jakieś dodatkowe zabezpieczenia ale nie sądzę, bo tam przecież w środku siedzą seryjne.

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już trochę się rozeznałem i doszedłem do wnisku, że najlepszym rozwiązaniem będzie kupno

 

dysku sata + kieszeń 2.5" + expresscard esata

 

zasilane to będzie dodatkowym kablem usb, ewentualnie można kupić kieszeń obsługującą power over sata i expresscard z eSatap ale to najdroższe rozwiązanie.

 

Usb 3.0 chyba nie warto skoro expresscard będzie je ograniczało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie wg specyfikacji SATA II jej przepustowość to 3Gbps także ogranicza tylko nieznacznie ale jednak a jest to rozwiązanie droższe ze wzgl. na ceny kieszeni z tym interfejsem bo kontroler kosztuje porównywalnie.

 

generalnie są 3 drogi:

 

dysk 2.5" ---> kieszeń 2.5" ---> expresscard + usb

dysk 2.5" ---> kieszeń 2.5"(z power eSata) ---> expresscard z power eSata

dysk 2.5" ---> kieszeń 2.5"(z usb 3.0) ---> expresscard z usb 3.0

 

komfort użytkowania najlepszy przy dwóch ostatnich bo sprawę zasilania i przesyłu danych załatwia jeden kabel

jeśli chodzi o cenę to najtańsze jest rozwiązanie nr 1 i na to się zdecyduję.

jeśli chodzi o wydajność to dwa ostatnie rozwiązania są ograniczone do 2.5Gbps przez Expresscard

jeśli chodzi o przyszłościowe rozwiązanie to chyba usb 3.0 jednak górą mimo ograniczenia prędkości (teraz nie kupiłbym już laptopa bez tego portu, bo przecież już są dyski z Sata III)

 

dysk który kupię będzie to 500GB 5400rpm także powinien pociągnąć na jednym usb.

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...