Skocz do zawartości
zarembapiotr

porównanie laptopów ASUS

Rekomendowane odpowiedzi

otoż koledzy tutaj doradzilo mi model laptopa Asus UL30JT.Na allegro sa dostepne 2 wersje

 

Asus UL30JT i5-520UM 4GB 500GB GF310 Windows 7 Pro (1286904799) - Aukcje internetowe Allegro

Asus UL30JT UL30 i5-430UM 4G 500GB GF310 Windows 7 (1293191587) - Aukcje internetowe Allegro

 

i teraz pytanie - widze ze roznica sie tylko karta graficzna i procesorem , czy model za 3,6 jest duzo lepszy od modelu za 3,2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400zł różnicy, za to dostajesz:

- Win 7 Pro zamiast Win 7 Home Premium do domowego użytku nie ma znaczenia, jedyne czego ewentualnie szkoda to XP Mode, jak nie wiesz co to to znaczy że ci nie potrzebne,

- inny procesor, w teorii 20% szybszy, w praktyce nie zauważysz różnicy, plus sprzętowa virtualizacja, znowu jak nie wiesz co to to znaczy że nie warto przepłącać.

 

Generalnie, masz kasę, bierz droższy, jeśli się choć chwilę zawachasz to bierz tańszy, za 400zł można dużo fajnych rzeczy dziecku/żonie/psu kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

400zł różnicy, za to dostajesz:

- Win 7 Pro zamiast Win 7 Home Premium do domowego użytku nie ma znaczenia, jedyne czego ewentualnie szkoda to XP Mode, jak nie wiesz co to to znaczy że ci nie potrzebne,

 

Za 400zł to kupi XP, a mając licencje odpali wtedy XP Mode pod 7 Home Premium. Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 400zł to kupi XP, a mając licencje odpali wtedy XP Mode pod 7 Home Premium.

 

a na ile wycenisz 20% szybszy procek? pewnie nie zauważyłeś że w tym wypadku to transakcja wiązana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem wcześniej różnica w szybkości jest nie do zauważenia przy normalnym używaniu, natomiast może mieć to duże znaczenie przy odsprzedaży

 

tak samo natomiast trudno nie uwzględnić sprzętowej wirtualizacji, mało kto tego potrzebuje, ale to może być przysłowiowy języczek u wagi i znowu nie do wycenienia

 

deal jest prosty ma człowiek kasę, droższy=lepszy

jeśli mówimy o stosunku możliwości do ceny, tutaj człowiek musi się określić czego potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dylemat w sprzęcie z niższej półki ale także ASUS :)

 

Stoję przed wyborem notebooka teraz konkretnie wybrałem sobie 2 egzemplarze :) z procesorem P6100 2,00Ghz 3mb cache + 4GB RAM firmy ASUS no i właśnie są dwie grafiki :

a). Karta graficzna NVIDIA GeForce 310M 1GB (z technologią Optimus)

b). Karta graficzna ATi Mobility Radeon HD5470 512MB

 

Obudowa jest ta sama identyczna, ram też , procesor tak samo. (różnice w pojemności dysku są mi obojętne). Zastanawiałem się która z nich jest wydajniejsza.

Sprawdziłem sobie +/- jak się mają do siebie na notebookcheck i testy mimo różnej wielkości pamięci pokazują tak jakby były sobie wydajnością równe.

 

Karty ATI wzbudzają u mnie większe zaufanie, posiadałem je w przeszłości i działały sprawnie i niezawodnie. nVidii mam wrażenie że są bardziej zawodne.

Też nie ufam do końca że ta technologia Optimus działa poprawnie.

 

Prosiłbym kogoś kto ma wiedze większą o wypowiedzenie się która z kart jest wydajniejsza do gier (obiektywnie w jakim stopniu wydajniejsza). I która z tych kart jest bardziej niezawodna.

Chciałbym się też dowiedzieć ile ten laptop z technologią Optimus może dłużej pracować na baterii tak +/- czy to różnica 30min czy mniej czy wiecej.

 

Linki do podejrzenia 2 typów laptopów jakie mnie interesują (proszę mi nie sugerować innych modeli :) ) :

NVIDIA Laptop Asus K52JC P6100 4GB 500GB GF310M 1GB HDMI (1337290694) - Aukcje internetowe Allegro

ATI Asus K52JE K50 P6100 4GB 320GB X52JE HD5470+TorbaM (1337138625) - Aukcje internetowe Allegro

 

Bardzo dziękuje z góry za dyskusje i pomocne wypowiedzi :) Czekam na wasze opinie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...