Skocz do zawartości
Esper

Od czego zacząć przygodę ze SQL'em

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam podstawowe doświadczenia z programowania w C/C++ ale chciałbym się czegoś dowiedzieć o bazach opartych na SQL. Jednak totalnie nie mam pojęcia od czego zacząć. W internecie znalazłem kilka książek, ale opinie na ich temat są bardzo rozbieżne. Możecie coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek rzuć okiem tutaj: PHP - Wikibooks, biblioteka wolnych podręczników

Wprawdzie książka dotyczy PHP, ale SQL jest tam dość przystępnie opisany. Na podstawy będzie, a potem sam wybierzesz czego potrzebujesz.

 

Można też tutaj:

Podstawy SQL - Bazy danych I - apohllo.pl

 

Ewentualnie tutaj (jeśli angielski nie jest Ci obcy):

MySQL :: MySQL 5.0 Reference Manual

 

Książek wg mnie nie ma sensu kupować, bo SQL to dość prosty temat a dokumentację i opis każdej funkcji masz w Sieci. Przy pisaniu programów i tak siedzimy przed kompem, a kod łatwiej skopiować ze strony niż z książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie warto przejrzeć sobie ważniaka (raczej ćwiczenia niż wykłady - chyba że interesują Cię roll-out i jak napisać własny język bazy danych) : Bazy danych - Studia Informatyczne i jakąś stronę wydziałową (nieskromnie wrzucę storne wydziałowa z mojej uczelni) : Serwis zespołu TPD (na uczelnianą baze danych się nie dostaniesz, ale możesz przeklikiwać wszystko z domu - na swojej, baza danych do zaimportowania jest dana)

 

+

 

zainstalować MySQL (możesz zainstalować samego, albo np jako XAMPP - zintegrowane z php do tworzenia stron internetowych) i wklepywać wszystko w trakcie przeglądania slajdów.

 

[MySQL raczej ze względu na zgodność z kursem, bo potem często i tak korzysta się z czegoś innego]

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...