Skocz do zawartości
bufo_bufo_

Pomocy, złożyłem komputer i nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Złożyłem nowego kompa (mój pierwszy własnoręczny składak), płyta x58 pro-e, grafa geforce gts 460, proc i7 920.

Wszystko ładnie pięknie, aż do momentu włączenia nowego nabytku :mur: . Po włączeniu zasilacza, zdziwiłem się nieco gdy zapaliła się żółta diodka "suspend", nie irytowało by mnie to tak bardzo gdyby komputer dawał jakiekolwiek oznaki życia poza tą świecącą diodą :mur: . Sprawdziłem wszystkie kable, ramy, czy proca podłączyłem prawidłowo, grafe, dysk radiator, w akcie desperacji wybebeszyłem wszystko z obudowy i złożyłem na stole. No ale cóż mogę poradzić jak się płyta główna uparła :mur: .

Dla tego zwracam się z serdeczną prośbą do was wszystkich którzy to czytacie POMÓŻCIE, z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo wiele osób kieruje się starymi przyzwyczajeniami przy obsadzaniu banków pamięci. Spróbuj może na jednej kości. Może któraś jest uwalona.

 

CPU_CLK1 jak masz ustawione?

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU_CLK ustawione jest domyślnie na 133 MHz. No właśnie czyściłem styki ramów alkocholem izopropylowym i w ciąż to samo, no właśnie też byłem ostrzegany o kolejności wkładania ramów przy kilku kanałach. Ale nie stety nic z tych rzeczy, mimo wszystko dzięki za podpowiedzi, jak wam coś jeszcze przyjdzie na myśl co może być nie tak to piszcie, może wreszcie zaskoczy. :mur:

Edytowane przez bufo_bufo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, jak do karty graficznej, obie pasują tam obok proca, a do grafy są 4-czreropinowe kable (żółty, 2-czarne i czerwony) podłączone przelotkami do dwóch 6-pinowych gniazd. Chodzi mi oczywiście o zasilanie podłączanie bezpośrednio do grafy. Zapomniałem dodać że są dwa kable podobne od zasilacza, jeden dwie 4-pinowe wtyczki łączone w jedną i drugi dwie 6-pinowe z czego na jednej jest napisane "PCIE" a druga ma dołączaną 2-pinową wtyczke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do procesora podłączasz te dwie 4-pin łączone co daje 8pin (4 czarne i 4 żółte)

Grafa - olewasz przejściówki i łączysz tam te 6-pin wtyczki.

 

zzizzy - Ktoś kiedyś dał radę wpakować pci-e 8 pin do zasilania cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie bardzo mam jak, ale świeci się dioda od pcie i wiatraczki ładnie chodzą w grafie ale monitor widzi go jakby się w ogóle nie włączył, a właściwie dwa monitory. no właśnie tego też próbowałem, w różnych slotach pcie

Edytowane przez bufo_bufo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje sprawdzić zasilacz. Odpal go zwierając zielony przewód z czarnym. Zostaw mu jakieś minimalne obciążenie, np napęd cd/dvd i zmierz wszystkie napięcia po kolei miernikiem. Możesz wyjąć cpu i sprawdzić czy styki w podstawce są proste. Odepnij też wszystkie zbędne przewody z mobo (przyciski, diody, gniazda itd. Clear cmos rozumiem robiony nie raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie już ten zielony z czarnym już sprawdzałem, podpięte jest tylko to co niezbędne:

dysk

dvd room

1kość ram 2GB

proc z radiatorem i wiatrakiem

karta graficzna

i już po prostu nie wiem, chyba zaniosę go do jakiegoś serwisu może ktoś inny mi go uruchomi, cóż shit happens...

A może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...